Crnogorski istražitelji nakon mafijaške likvidacije u Podgorici kada su ubijeni "kavčani", Petar Lipovina (41) i Žarko Pejaković (25) u vozilu koje su koristili egzekutori i koje je pronađeno spaljeno u Marezi pronašli su i dve automatske puške.
Kako crnogorski mediji izveštavaju automobil koji su ubice koristile kada su u Podgorici, na kružnom toku, ka Nikšiću, presreli Lipovinu i Pejakovića je ukraden i na njemu su bile francuske registracione tablice.
Likvidaciju su izvršila trojica maskiranih muškaraca, vozač i dvojica pucača koji su bili naoružani automatskim puškama.
Foto: ATAIMAGES
U mafijaškoj likvidaciji ubijeni Petar Lipovina i Žarko Pejaković
Da je cela egzekucija detaljno planirana pokazuje i činjenica da su ubice dobro znale da se "kavčani" nalaze u "blindi" zbog čega su pucali "pancirnom municijom".
Ubice su ispalile više od trideset metaka u Lipovinu i Pejakovića, a onda su pobegli ka Marezi gde su zapalili "reno" u kome su bili nakon čega su bekstvo nastavili drugim vozilom koje ih je tu čekalo.
Utvrđeno je da drugi automobil za bekstvo pripada jednom Podgoričaninu koji je izjavio da je vozilo prodao, a kako je izvor iz policije otkrio medijima, novi vlasnik je bezbednosno interesantna osoba.
Tokom uviđaja u Marezi na mestu gde je spaljen automobil koje su koristile ubice pronađeni su i ostaci obe puške korišćene u likvidaciji. Ostaci jedne su odmah odneseni na veštačenje dok se druga bukvalno stopila za automobil i potrebno je da bude odvojena kako bi i ona mogla da se veštači.
Odmah nakon zločina u crnogorskim medijima je objavljeno da su ubijeni pripadnici "kavačkog klan" i da su ih najverovatnije u znak osvete zbog ubistava Dragan Roganovića, Petra Kaluđerovića i Vaska Lješkovića, likvidirali pripadnici "škaljarskog klana".
Cetinjani Petar Lipovina (42) i Žarko Pejaković (26) ubijeni su juče popodne u Podgorici, kada su tri maskirana napadača pucala na njihov blindirani BMW i ispalili kišu metaka u njihovom pravcu.
Crnogorska policija, nakon mafijaške likvidacije u Podgorici u kojoj su ubijeni Cetinjani Petar Lipovina (41) i Žarko Pejaković (25), pripadnici zlogalsnog kavačkog klana, pronašla je vlasnika vozila kojim su ubice pobegle, pišu tamošnji portali.
Trojica maskiranih ubica pucajući iz automatskih pušaka pancirnom municijom likvidirali dvojicu Cetinjana, Petra Lipovinu (41) i Žarka Pejakovića (25) dok su bili u blindirnom BMW.
Na vozilo u kojem su se nalazili Petar Lipovina i Žarko Pejaković, pripadnici kavačkog klana koji su danas ubijeni u Podgorici, ispaljeno je više od 30 projektila.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Cetinjani Petar Lipovina (42) i Žarko Pejaković (26) ubijeni su juče popodne u Podgorici, kada su tri maskirana napadača pucala na njihov blindirani BMW i ispalili kišu metaka u njihovom pravcu.
Monstruozno iživljavanje blokadera nad jednom starijom gospođom iz Mladenovca samo je još jedan dokaz ko su zgubidani u stvari, na koji način oni razmišljaju, kakvim se rečnikom služe, šta priželjkuju svima onima koji ne misle kao oni, a pogotovo građanima Srbije koji se usude da im protivreče.
Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj poručio je da bi Srbi u Vladi Crne Gore morali da podnesu ostavke posle skandalozne odluke da se zabrani koncert Mirka Pajčina poznatijeg kao Baja Mali Knindža u Pljevljima.
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić gostovao je na TV Informer, gde se oštro osvrnuo na aktuelna politička dešavanja u zemlji, ponašanje opozicije, situaciju na fakultetima, kao i na pritiske sa kojima se Srbija suočava.
Predsednik SNS-a i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević izneo je za Kurir televiziju ozbiljne optužbe na račun rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića, tvrdeći da mu je otvoreno pretio otporom i nemirima na univerzitetu.
Srpska napredna stranka u Mladenovcu reagovala je na jezivo blokadersko targetiranje njihove sugrađanke, samo zato što je iznela pohvale zbog napretka tog grada.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Kolumbijka Danijela privukla je veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što je otkrila koji su je običaji u Srbiji najviše iznenadili dolaskom u našu zemlju.
Možda bi neko na njenom mestu postupio drugačije, ali gest mlade Prokupčanke, koja je želela da ostane anonimna, dokaz je i vaspitanja, poštenja i odgovornosti.
Komercijalne zalihe nafte u svetu troše se frapantnom brzinom i preostalo je goriva za svega nekoliko nedelja, upozorio je u ponedeljak Fatih Birol, šef Međunarodne agencije za energiju (IEA).
MIinistarstvo odbrane Belorusije saopštilo je danas da su oružane snage te zemlje započele vojne vežbe, a da će u saradnji sa ruskom stranom biti uvežbavana isporuka nuklearne municije i njena priprema za upotrebu.
Čak i nakon završetka rata, nema pozitivnih scenarija za Ukrajinu i Ukrajince, kaže kijevski politikolog Konstantin Bondarenko koji sada ne živi u domovini.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar