Tuga i muk u Kovilju! Meštanka poslednja videla Đorđa, do detalja opisala susret "Tog dana sam ga zadržavala, ali..."
Podeli vest
Sedam dana nakon tragedije koja je potresla čitavu Srbiju i region kada je pala nadstrešnica Železničke stanice u Novom Sadu i usmrtila 14 ljudi, a troje teško povredila, u mestu u kojem su živele unuke Sara i Valentina Firić kao i njihov deda Đorđe vladaju tuga i muk.
U petak, par sati nakon nesreće u kojoj je izgubio život, Đorđe je u lokalu u centru Kovilja popio sok i prozborio sa vlasnicom i komšinicom koja je tog dana u smeni menjala sina.
Na putu Novi Pazar – Tutin, u blizini sela Crkvine, pronađeno je telo muškarca I.H. (54), koji ima adresu stanovanja u selu Nadumce. Prema nezvaničnim informacijama zdravstvenih radnika smrt, je nastupila prirodnim putem.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu uhapsili su A. D. (24) iz tog grada, osumnjičenu za nelegalnu trgovinu i posedovanje narkotika.
08.11.2024
12:15
- Tog dana došao je kod mene u prodavnicu, ja sam menjala sina koji je trebao da radi. Došao je da popije sprajt i htela sam da mu obrišem sto da sedne, zadržavala sam ga, ali on je rekao da ide na autobus u 10.30 i da ide u grad, da vodi unučice - rekla je ona.
Kasnije istog dana zove me unuka uplakana i priča mi za drugaricu Milicu da je u istoj nesreći poginula. Ja sam pokušala da je smirim i govorila sam joj da možda to nije tačno, ali ona mi je rekla da jeste i da je škola to objavila. Tog dana, tog petka bili su zajedno i rastale se nakon škole - priča Branislava iz Kovilja.
Mađarski državljanin, vođa narko-kartela koji je delovao na Balkanu, vraćen je u Mađarsku nakon što je uhapšen na Tenerifima u avgustu, saopštio je Nacionalni istražni biro mađarske policije.
U noći između četvrtka i petka prošle nedelje, nepoznata osoba demolirala je automobil "audi A8", a sve to su snimile kamere. Nasilnik je sekirom razbio sva stakla, pa je onda ubacio tzv. "topovski udar".
08.11.2024
10:16
Foto: Društvene mreže
Meštanin koji je poznavao Đorđa, kako kaže, isto veče saznao je da je on jedan od poginulih u padu nadstrešnice, a seća ga se po tome što je obožavao muziku.
- Kokan, sećam ga se sa onim njegovim slušalicama u ušima kako ide ulicom, voleo je mnogo muziku. Nikada čak nije želeo da sedi u autobusu, uvek je stajao. Nikada se nikome nije zamerio, i da je živ govorio bih opet sve najbolje o njemu. Radio je u čistoći i završio osnovnu i kasnije za trgovca. Tuga - kaže utučeni meštanin Kovilja koji je dobro poznavao Đorđa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na putu Novi Pazar – Tutin, u blizini sela Crkvine, pronađeno je telo muškarca I.H. (54), koji ima adresu stanovanja u selu Nadumce. Prema nezvaničnim informacijama zdravstvenih radnika smrt, je nastupila prirodnim putem.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Ministar odbrane BiH Zukan Helez nastavio je politiku provokacija, iznoseći do sada najbolesnije optužbe na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Sastanak ruskog predsednika Vladimira Putina sa specijalnim predsedničkim izaslanikom SAD Stivom Vitkofom imao je za cilj da predsedniku SAD Donaldu Trampu prenese šta ne podleže diskusiji u mirovnom planu za Ukrajinu.
Mario Martinović (30), vlasnik firme AutoCorner AB iz Varberga, nalazi se na Interpolovoj crvenoj poternici zbog sumnje da je prevario više švedskih kreditnih i leasing kompanija za ukupno 440.000 evra.
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Frizerka na TikToku otkrila je neverovatno jednostavan postupak koji, kako tvrde mnogi, čini kosu lepšom, mekšom i znatno manje masnom, a oduzima manje od 10 sekundi.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar