• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

29.11.2024

11:57

Ovo je likvidirani Satko Kekić! Povezivali ga sa kavčanima, bio i zaštićeni svedok (FOTO)

Društvene mreže

Vesti

Ovo je likvidirani Satko Kekić! Povezivali ga sa kavčanima, bio i zaštićeni svedok (FOTO)

Satko Kekić iz BiH ubijen je u toku noći u Sloveniji, a prema navodima njihovih medija on je bio deo grupe Dine Muzaferovića Cezara, protiv kojeg je trebao da svedoči.

On je bio predložen kao svedok na suđenju bivšoj registrarki SDT, Tanji Tolimir, a njegovo saslušanje predložio je tužilac Luka Moljk. Satko Zovko je u to vreme bio zaštićeni svedok u drugom krivičnom slučaju.

Navodno je sudu preneo ono što je čuo od Dejana Torića, odnosno kako je Klemen Kadivec, navodni vođa slovenačke ćelije Kavačkog klana, došao do poverljivih informacija iz policije i tužilaštva, čak i tokom predistražnog postupka, dok je slovenačka policija još sprovodila tajne istražne mere protiv osumnjičenih u slučaju Kavačkog klana.

 

Foto: Društvene mreže

 

 

Branilac optuženih, advokat Rok Križanec, osporio je svedočenje Zovka, tvrdeći da je on mogao da iznese samo ono što mu je Torić navodno rekao. Međutim, Zovkovo svedočenje nije moglo biti potvrđeno sa Torićem jer je on u bekstvu. Sud nije prihvatio predlog tužilaštva i nije ispitao Zovka.

Pored toga, Zovko se navodno dovodi u vezu i sa Igorom Mančićem, koji je u oktobru 2019. ukrao drogu od slovenačke ćelije Kavačkog klana. Mančića je Kavački klan ubio prošlog januara u Oražnovoj ulici u Ljubljani.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Dr Milan Lazarević: Ovo je prekretnica za zdravstveni sistem!
Politika

Dr Milan Lazarević: Ovo je prekretnica za zdravstveni sistem!

Država je zadala snažan udarac visokim cenama lekova – milioni građana konačno osećaju olakšanje, a lečenje postaje dostupnije nego ikada. Direktor UKC Niš dr Milan Lazarević poručio je da je ovo velika pobeda za sve pacijente koja će sprečiti komplikacije i spasiti mnoge živote.

07.08.2026

15:00

Radulović: Ko iz policije štiti dr Milića da je mogao godinu i po dana nelegalno da drži arsenal oružja u svom posedu (FOTO)
Politika

Radulović: Ko iz policije štiti dr Milića da je mogao godinu i po dana nelegalno da drži arsenal oružja u svom posedu (FOTO)

Uroš Radulović, član Glavnog odbora SNS i šef odborničke grupe u Skupštini grada Niša, održao je žestoku konferenciju za novinare ispred Policijske uprave u Nišu i javno postavio pitanje koje je šokiralo javnost: Ko to iz odmetnutih policijskih struktura godinu i po dana drži zaštitni kišobran nad Milićem i omogućava mu da se izvlači bez ikakvih posledica?!

07.08.2026

14:18 >> 14:19

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set