• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M.O

29.11.2024

19:44

Jezva tragedija: Ovo su radnici koji su umrli u bolnici, povređeni u Livnici

M.O.

Vesti

Jezva tragedija: Ovo su radnici koji su umrli u bolnici, povređeni u Livnici

Podeli vest

Askentije B. (51) iz Ostojićeva i Miroslav B.( 53) iz Iđoša , radnici Livnice u Čoki koji su u četvrtak teško povređeni,, preminuli su u Univerzitetskom Kliničkom centru Vojvodine.

Dr Vesna Turkulov, direktorka Univerzitetskog Kliničkog centra Vojvodine saopštila je ranije danas da su pacijenti imali teške opekotine, dok su neki od njih već intubirani i životno ugroženi:


-Nažalost, noćas je od troje pacijenata, dvoje preminulo. Jedan je još uvek živ, ali u teškom stanju- rekla je  dr Turkulov.

Foto: Foto: Miloš Rafailović, Beta/ dr Vesna Turkulov

 


Za Informer su ovu vest potvrdili i žitelji Ostojićeva i Iđoša.

Podsetimo, u četvrtak, oko tri sata ujutru, došlo je do naglog izbacivanja tečnog liva iz peći za livenje u topionici firme ,,Autofleks” Livnica u Čoki.

Tom prilikom je izbio požar koji je sanirala Vatrogasna jedinica iz Čoke. 

Trojica radnika su sa teškim opekotinama hitno prebačeni u novosadski Urgentni centar, dok je četvrti povređeni zbrinut u senćankoj bolnici.
 
Ovim povodom oglasilo se i kikindsko Osnovno javno tužilaštvo i u saopštenju navelo da je 28. novembra od strane javnog tužioca u Kikindi izvršen uviđaj na licu mesta, kojem su prisustvovali policijski službenici Policijske uprave Kikinda i Odeljenja za vanredne situacije, kao i predstavnik inspekcije za rad.

 

Foto: M.O./ Livnica u Čoki

 

 

U toku je prikupljanje potrebnih obaveštenja od očevidaca nezgode i odgovornih lica u ovom privrednom društvu.

 

Pribavljena je poslovna dokumentacija ovog privrednog društva, naređena obdukcija tela nastradalih lica i doneta  naredba o tehnološko-metalurškom veštačenju nezgode, a sve u cilju utvrđivanja svih činjenica i uzroka ove nezgode i eventualnih propusta u postupanju.
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ko ti je ovo Stefanoviću?! (FOTO)
Politika

Ko ti je ovo Stefanoviću?! (FOTO)

Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) dostavila nam je šokantnu fotografiju potrčka Dragana Đilasa, potpredsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića.

05.02.2026

09:36

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Pomeren rok za plaćanje poreza - Ovo je novi datum
Društvo

Pomeren rok za plaćanje poreza - Ovo je novi datum

Rok za uplatu poreza, za prvi kvartal 2026. godine, ističe 18. februara, saopšteno je iz Poreske uprave. Datum plaćanja je, objašnjavaju oni, pomeren zbog obeležavanja Dana državnosti Srbije, 15, 16. i 17. februara.

05.02.2026

15:00

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set