Aleksandra Đ. (33) iz okoline Jagodine uhapšena je u petak zbog sumnje da je ubila svoje novorođenče, umotala ga u ćebe i ostavila u zamrzivaču u stanu koji je iznajmljivala!
Ona ima još petoro maloletne dece koje je posle zločina preuzeo Centar za socijalni rad i smestio ih u hraniteljske porodice.
- Njoj su pre tri meseca roditelji kupili stan i Aleksandra se sa deceom preselila u njega. U međuvremenu ona se porodila, a da pri tom nikog nije obavestila. Potom je otišla u stan koji je donedavno rentirala. Kopijom ključa je otovrila vrata, ušla u njega i ubila novorođenče. Zatim je dete zamotala u ćebe i ostavila ga u frizu - rekao je ranije naš sagovornik.
Foto: Shutterstock/društvene mreže
Osumnjičena Aleksandra Đ.
- Patrola je došla u stan osumnjičene i već na prvi pogled bilo je jasno da se tu ne nalazi beba. Kada su je pitali gde je dete, ona nije ništa odgovorila. Policija je pozvala Aleksandrine roditelje. Međutim, oni nisu ni znali da se ona porodila. Počela je potraga za bebom. Nekoliko policajaca je pretraživalo zgradu i okolinu, dok su drugi otišli u stan koji je Aleksandra ranije iznajmljivala - naveo je naš sagovornik i dodao:
- Inspektori su zajedno sa vlasnicom stana otključali vrata i obavili pregled. Šok je usledio kada je jedan od policajaca otvorio friz i u njemu video ćebe u kom je bila zamotana beba stara svega nekoliko dana.
- Nismo znali, a naravno nismo ni pitali sa kim je zatrudnela, jer je njen suprug sa kojim je dobila petoro dece, preminuo pre nekoliko godina. Čuo sam da se Aleksandra porodila i jednom sam je i sreo ispred zgrade. Pitao sam je kako je prinova i kog je pola. Međutim, ona mi je nešto nerazgovetno rekla i otišla negde - rekao je komšija V. J. i dodao:
- Znam da su se neke komšije čudile kako ne čuju bebin plač, pa su odlučile da pozovu policiju. Ne mogu da verujem da je majka petoro dece sposobna da ubije bebu.
- Čedomorstvo je u Srbiji iskorenjeno pre dve decenije, ali u nekim ruralnim sredinama još ima slučajeva da se to smatra uobičajenim načinom rešavanja neželjene trudnoće. Aleksandra je ovaj stravični čin poistovećivala sa abortusom. Verovala je da za to niko neće da sazna - rekao je sagovornik "Novosti".
Takođe, na pojedinim portalima se tvrdi i da je suprug Aleksandre Đ., a otac ubijene bebe, preminuo nakon što se predozirao od narkotika.
Udavila bebu cuclom
Sličan slučaj dogodio se 26. novembra kada je uhapšena T. D. (22) iz sela Lučka Reka kod Ivanjice zbog sumnje da je u porodičnoj kući ubila svoju dvomesečnu bebu tako što joj je u grlo gurnula gumeni deo cucle i tako je ugušila.
Foto: Printscreen You tube
Privođenje T.D.
Osumnjičena T. D. se zbog nesuglasica sa suprugom doselila kod svojih roditelja. Osumnjičena je, kako je utvrđeno, 26. novembra makazama isekla gumeni deo cucle i probušila ga iglom. Zatim je kroz tu rupu provukla konac i taj gumeni deo prstima ubacila duboko bebi u grlo i ostavila je da se uguši.
Njen plan je, najverovatnije, bio da, kad dete premine, pomoću konca izvuče deo "dude" i tako prikrije monstruozno ubistvo. Dok je beba bila u smrtnom hropcu, okrivljena je roditeljima i bratu rekla da dete spava i da ne ulaze u sobu kako ga ne bi probudili, a onda je sa starijom ćerkicom otišla da se prošeta.
Komšije T. D. su ispričale da je ona imala žestoke rasprave sa mužem jer je uhvaćena u neverstvu.
- Govorilo se da je njen muž uoči zločina tražio test očinstva jer nije bio siguran da je beba njegova, ali niko nije očekivao da će ona zbog toga ubiti dete - kazala je naša sagovornica, koja nije želela da joj objavimo ime.
Na drugoj strani, muž T.D. i njegovi roditelji nisu heli da pričaju o motivima zločina. Muž je kratko rekao novinarima da nema nikakav komentar, dok je njegov otac kazao da i sam čeka da sazna sve detalje.
Svekrva T.D. je zamerila medijima jer su, kako je rekla, objavljene neke neistine o njenoj porodici, ali nije htela da kaže šta je sporno.
- Videla sam da se svašta piše, neistine, netačni podaci... Mnogo nam je teško, u velikom smo šoku, ne možete ni da zamislite. Ovo je sve mnogo strašno. Ne znam da li je postporođajna depresija, nisam ja lekar, postoje službe koje će se time baviti. Mi smo cenjena porodica u ovom gradu, moj bivši muž i ja, a i moja deca. Svi imamo svoje poslove i porodice i ovo nas je mnogo pogodilo - rekla je očajna žena.
Telo deteta poslato na obdukciju
Telo novorođenčeta poslato je na obdukciju kako bi se utvrdio uzrok smrti. - Iako postoji sumnja da je majka krivac, to sve mora da se potkrepi dokazima. Zbog toga je telo upućeno na obdukciju, kojom će biti otklonjena svaka sumnja na koji način je dete izgubilo život. Ti nalazi će biti predati tužilaštvu, koje će na osnovu toga i drugih dokaza odlučiti kako će postupati u ovom predmetu - rekao je izvor iz istrage.
Tijana D. (23) iz Ivanjice, koja je u utorak uhapšena zbog sumnje da je cuclom ugušila dvomesečnu bebu, počinila je ovaj stravičan zločin, navodno, da bi sakrila preljubu!
Aleksandra Đ. (33), majka petoro dece, iz okoline Jagodine, uhapšena je nakon što je njeno novorođenče pronađeno mrtvo, zamotano u ćebe, u zamrzivaču.,
Aleksandra Đ. (32) iz Jagodine nalazi se u pritvoru pod optužbama da je telo novorođenčeta zavila u ćebe i stavila u zamrzivač u stanu svog pokojnog supruga, i to pre tri meseca!
Aleksandra Đ. (33) iz okoline Jagodine uhapšena je nakon što je njena tek rođena beba nađena mrtva u zarmzivaču. Prema nezvaničnim informacijama beba je nađena zamotana u ćebe u zamrzivaču.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tijana D. (23) iz Ivanjice, koja je u utorak uhapšena zbog sumnje da je cuclom ugušila dvomesečnu bebu, počinila je ovaj stravičan zločin, navodno, da bi sakrila preljubu!
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), koji su kod Slavije postavili štandove stranke, napadnuti su od strane blokadera, koji su na njih nasrnuli noževima, suzavcem i teleskop-palicama.
Kina je danas demantovala tvrdnju Fajnenšel tajmsa da je kineski predsednik Si Đinping rekao predsedniku SAD Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin "mogao da zažali zbog pokretanja invazije na Ukrajinu".
U večerašnjoj emisiji "Takovska 10" na RTS-u glavne teme su izborni zakoni, izborni uslovi u Srbiji, kao i predstojeći parlamentarni izbori, a u studiju su se suočili predsednica Narodne skupštine i potpredsednica Srpske napredne stranke Ana Brnabić, potpredsednica SSP-a Marinika Tepić, Dragan Popović istoričar i Filip Grbić, filozof.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković upozorava na pritisak Prištine na srpske birače, privođenje direktora institucija je pokušaj zastrašivanja pred izbore.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oštro je osudila najnovije incidente na ulicama Beograda, navodeći da su aktivisti Srpske napredne stranke ponovo bili meta nasilja blokadera, za koje tvrdi da više nemaju nikakvu politiku osim terora, mržnje i izazivanja sukoba.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na nebu, tik iznad kupole Hrama Svetog Save, mogla se videti neobična svetlosna formacija koja je kod mnogih prolaznika izazvala nevericu, ali i brojne reakcije.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak Srbina koji nije mogao da sakrije oduševljenje kada je video završne radove beogradskog Linijskog parka na Dorćolu.
Konkretne odgovore i čvrsta obećanja dobili su penzioneri Lazarevca koji su, na današnjoj tribini, razgovarali sa predstavnicima Fonda PIO, Saveza penzionera Srbije i predsednikom Gradske opštine Lazarevac.
Američki državni sekretar Marko Rubio razgovarao je danas sa generalnim sekretarom Ujedinjenih nacija Antoniom Guterešom o američkim akcijama sprečavanja Irana da postavi mine i uvede putarinu u Ormuskom moreuzu.
Nemačka stranka Alternativa za Nemačku (AfD) zatražila je formiranje istražnog odbora koji bi se bavio sabotažom gasovoda Severni tok, ocenjujući da je reč o "skandalu bez kraja".
Katar, smešten na pustinjskom poluostrvu u Persijskom zalivu, transformisao se iz siromašnog regiona poznatog po lovu na bisere u jednu od najbogatijih država na svetu zahvaljujući prirodnom gasu.
Predstavnik Ukrajine pri Ujedinjenim nacijama Andrij Melnik izjavio je danas da je prva polovina maja jedan od najsmrtonosnijih perioda za ukrajinske civile od početka rata sa Rusijom i pozvao sve članice UN da pojačaju režim sankcija Moskvi.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Urolog Dž. P. Sing Rana iz bolnice u Nju Delhiju objašnjava da određene vrste hrane, posebno uz premalo vode, mogu podstaći stvaranje kamena u bubregu ili dovesti do njegovog ponovnog javljanja.
Verovatno ste se već susreli sa onim malim poljem "Ja nisam robot" koje treba da označite na mnogim sajtovima. To je funkcija poznata kao reCAPTCHA, koja pomaže u razlikovanju stvarnih korisnika od automatizovanih botova.
Reper Igor Panić Nući večeras je organizovao promociju novog albuma i koncert, a događaj je privukao ogroman broj poznatih ličnosti sa domaće javne scene.
Pevačica Teodora Džehverović progovorila je o odnosu među kolegama, pobednici ovogodišnje Evrovizije i o tome da li ćemo nju videti na evrovizijskoj sceni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar