Kosta je mogao da bude sprečen!? Otkriveni novi detalji masakra u “Ribnikaru”, samo jedna osoba može da odgovori na ova pitanja! (FOTO)
Podeli vest
Snežana Dunjić, punomoćnik porodice Adriane Dukić, devojčice ubijene u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar", insistira na saslušanju u parničnom postupku Dragane Tomić, razredne starešine 7/2 odeljenja u kojem je dečak ubica ubio devetoro vršnjaka i čuvara škole, a ranio nastavnicu istorije i petoro dece.
Suđenje roditeljima Koste K. koje se vodi po tužbi porodice Dukić, odloženo je juče, ali je punomoćnik oštećene porodice, Snežana Dunjić, istakla koliko je važno svedočenje razredne Dragane Tomić, koja uporno izbegava da se pojavi na sudu, i zatražila ponovno pregledanje video snimka kobnog dana.
Na današnje ročište je kao svedok pozvana razredna odeljenja VII2, u koje je išao Kosta K. i u kom je bilo najviše žrtava, Dragana Tomić koja se opet nije pojavila. Kako saznajemo ona je sudu dostavila medicinsku dokumentaciju od doktora psihijatrije u kojem je navedeno da se jako loše oseća i da joj je mnogo teško, naročito zbog medijskog pritiska.
U Višem sudu u Beogradu danas se u parničnom postupku koji je pokrenut po tužbi porodice ubijene Adriane Dukić, protiv porodice dečaka ubice, očekuje saslušanje Dragane Tomić, razredne starešine 7/2 odeljenja u koje je išao i maloletni Kosta K. Roditelji ubijene devojčice žele od razredne da dobiju odgovor na pitanje zašto nije pomogla ranjenoj deci, iako se nalazila na vratima učionice.
Uroš Blažić (21) tvrdio je na suđenju da je bio zgranut zbog zločina u školi na Vračaru 3. maja 2023, a zapravo je u jednoj poruci prijatelju likovao zbog toga, a onda je i sam dan kasnije krenuo u masakr, u kom je pobio devet mladih ljudi!
- Razredna jeste saslušavana ranije, ali mi imamo nova pitanja za nju zbog novih saznanja do kojih smo došli. Postavlja se pitanje nepružanja pomoći ranjenoj deci. Tražimo da se utvrdi koja je saznanja o maloletnom počiniocu imala razredna pre užasa koji se desio 3. maja. Naša informacija je da su njena saznanja bila mnogo šira i da su o tim saznanjima mogli biti informisani psiholog, pedagog i eventualno roditelji. Tada su mogle biti preduzete mere, odnosno preventivne aktivnosti koje bi možda dovele do toga da ne bude ovog užasa. O tome će sud doneti stručnjaci kao i sudija - rekla je Dunjićeva za Republiku.
"Ona nije jedina koja ništa nije učinila"
Uznemirujuća informacija koja je šokirala javnost jeste da se nekoliko zaposlenih u školi pojavilo tog 3. maja na vratima kabineta istorije odakle su videli užas koji je napravio pomahnitali učenik, ali da su se uprkos vapajima ranjenih samo okrenuli i otišli.
- U svakom slučaju smatramo da bi ti dokazi trebalo da budu prezentovani sudu i da bi razredna trebalo da odgovori na pitanja koja se tiču tih okolnosti. Naša tvrdnja je da se ona nalazila dva puta na vratima otvorene učionice 7/2 nakon pucnjave, a pre ulaska nastavnika geografije, ali da nije ušla u svoj razred da ukaže pomoć. I da ona nije, nažalost, bila jedina koja ništa nije učinila, a svakako ćemo pozvati i druge na odgovornost. Sudu smo predložili koga da pozovu - kaže Snežana Dunjić.
Foto: Privatna arhiva
Akcija policije nakon zločina na Vračaru
Iskaze iz krivičnog postupka sud koristi u parnicama.
- Roditeljima ubijene dece bol ne može ništa da sanira i svaki put kada sednete s tim ljudima na pomen bilo kog deteta iste su suze, isti očaj, ista je bol, isto je beznađe. Samo istina može da ih malo umiri i činimo sve da saznamo što više istine, zato insistiramo na saslušanju. razredne ubijene dece i maloletnog zločinca. Za roditelje žrtva je jako važno da saznaju više o eventualnoj motivaciji i okolnostima - kaže Dunjić.
- Bilo je u početku najteže kada vas majka i otac ubijene devojčice, kao vaši klijenti, pitaju: "Zašto?", a vi nemate odgovor jer ni vama nisu mnoge stvari jasne. Jasno vam je da postoji ozbiljan propust, ali čiji, ne znate. Međutim, kako postupak i krivični i parnični teče, stvari postaju sve jasnije. Shvatate o kakvoj porodici maloletnog počinioca je reč, kako su funkcionisale stvari u toj porodici, kakvo je bilo to dete, kako su se ponašali zaposleni u školi, šta ti zaposleni nisu učinili, a bili su dužni da čine. Takođe, biva jasnije pod kojim okolnostima je otac dobio oružje, kako ga je držao kao i koji su razlozi doveli do te tragedije - zaključila je ona.
Snežana Dunjić tvrdi da odbrana tuženih nastoji da uspori parnične postupke.
- Tražili su prekide i da se odlože neka ročišta. Mi smo se usaglasili da se zastane dok tuženi Kecmanovići ne daju odbranu u krivici i da će posle toga da se pojave u parnici, ali su oni posle toga rekli da se neće izjašnjavati u parničnim postupcima. Mi smo s ljudske strane bili potpuno razočarani i iznenađeni jer smo mislili da imaju potrebu da kažu svoju stranu priče. Roditelji žrtava i ranjenih su ostali uskraćeni za odgovore na pitanja koja ih muče od 3. maja - rekla je Dunjićeva.
Sudija kaznio razrednu sa 30.000 dinara
Podsetimo, razredna 7/2, Dragana Tomić, ni u petak se nije pojavila na suđenju u parničnom postupku protiv porodice Kecmanović.
Sudija Višeg suda u Beogradu, Vladimir Miletić, odredio joj je novčanu kaznu u iznosu od 30.000 dinara i najavio druge sankcije ukoliko se ne pojavi na sledećem ročištu.
- Svedok Dragana Tomić ponovo nije došla. Ona je Sudu poslala da je sprečena da dođe, priložila je medicinsku dokumentaciju i navela da joj se pogoršava psihičko stanje zbog postupka i medija. Ukoliko se ne pojavi ni naredni put, opet ćemo kazniti, pa sledi privođenje i na kraju veštačenje komisije jer ovaj izveštaj specijaliste da se oseća loše, ništa ne znači. Ovde je svima loše, njoj nije najteže - rekao je sudija Miletić.
Sudija je istakao da će razrednoj 7/2 , svi učesnici u postupku, moći da postavljaju pitanja, piše Republika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Marija
pre 11 meseci
Uzas koji se desio tesko je shvatiti.Razredna vjerovatno je jos u soku i treba pomoc a ne prozivanje.Kako sam citala iz medija djecak je redovno bio na rodendane djevojcica i u kuce njihovih roditelja pa dali su i oni odgovorni sto nijesu nista primijetili ? Tragedija koja je pogodila mnoge treba da povede sve u drugom pravcu angazovanje da se ne desi ponovo.Djecu ne mozete vratiti ali mozete ublaziti bol jedni drugima,naravno i roditeljima nesrecnog djecaka jer ni oni vise ne zive .
Zora Dobričanin advokat i punomoćnik tri porodice u slučaju "Ribnikar" rekla je da je Vladimiru Kecmanoviću produžen pritvor, ali da njemu prilikom svakog pretresa, po zakonu može biti i ukinut.
Suđenje roditeljima Koste K. koje se vodi po tužbi porodice Dukić, odloženo je juče, ali je punomoćnik oštećene porodice, Snežana Dunjić, istakla koliko je važno svedočenje razredne Dragane Tomić, koja uporno izbegava da se pojavi na sudu, i zatražila ponovno pregledanje video snimka kobnog dana.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
Napadi na sve koji podržavaju aktuelnu politiku, napredak Srbije, rad institucija, nastavak školovanja đaka i studenata i prestanak svih blokada nastavljaju se, jer oni, kao tzv. "ćaciji", predstavljaju suprotnost "blokaderima".
U Šidu se održava veliki skup građana protiv blokada gde se trenutno nalazi preko dve hiljade ljudi ali taj broj se konstantno povećava, dok je sa druge strane okupljeno jedva 100 aktivista blokaderskog pokreta koji se razilaze i broj se vidno smanjuje.
Tajno novinarsko udruženje Informera uspelo je da uđe u trag i lažnom revolucionaru Aleksandru Jovanoviću Ćuti koga smo uhvatili na jednom protestu, gde je samozadovoljno pozirao pred TV kamerama.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Na društvenim mrežama osvanula je objava Srbina iz Amerike, koji se po povratku u domovinu začudio zašto su kafići u Srbiji gotovo stalno puni uprkos uobičajenom radnom vremenu.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Predsednik SAD Donald Tramp kritikovao je novinarku Kejtlin Kolin iz Si-En-Ena zbog pitanja o povećanju troškova nove Balne dvorane Bele kuće, nazivajući je „glupom i gadnom“ i označivši Si-En-En kao „lažne vesti“.
Grčka policija i lokalne vlasti razotkrile su organizovanu mrežu koja je žene iz Ukrajine, Rumunije, Moldavije, Gruzije i Albanije eksploatisala kao donorke jajnih ćelija i surogat majke, pod lažnim obećanjima o boljem životu.
Berlinskoj policiji će biti dozvoljeno da tajno ulazi u privatne domove radi instaliranja špijunskog softvera, nakon što je Predstavnički dom odobrio izmene gradskog zakona o policiji.
Penzionisani britanski državni službenik Derek Riči (63) suočava se sa prinudnim povraćajem 28.640 evra preplaćenih penzijskih davanja, koja je primao u prethodnih 11 godina na osnovu pogrešnog obračuna iz 2014. godine, saopštile su nadležne službe.
Na ulicama Atine i Soluna održani su marševi i skupovi u znak sećanja na Aleksandrosa Grigoropulosa, tinejdžera ubijenog 2008. godine od strane policijskog specijalca.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar