Još jedna žrtva požara u Vojki! U bolnici umro korisnik koji je zadobio teške opekotine u nelegalnom domu
Podeli vest
Gotovo mesec dana nakon što je izgoreo nelegalni objekat za smeštaj starih i nemoćnih lica u Vojki, u kojem je na licu mesta stradalo dvoje ljudi, preminuo je još jedan korisnik koji je tom prilikom zadobio opekotine. Reč je o Goranu R. iz Vojke koji je nakon nesreće bio smešten u bolnici u Sremskoj Mitrovici gde je i umro.
Na dan nesreće, njegov rođeni brat Radenko potvrdio je da je Goran tokom požara zadobio opekotine.
Tokom popodnevnih sati na potkrovlju jedne stambene zgrade u Priboju, u Nemanjinoj ulici došlo je do požara kada je vatra izbila u jednom od stanova. U pitanju su stanovi u nadogradnji.
Veliki požar zahvatio je Zemljoradničku zadrugu Agrarija Koper, u Sloveniji. Meštani su prvo čuli jaku eksploziju, a zatim je izbio veliki požar.
07.12.2024
12:59
- On nije u dobrom stanju, ima opekotine. Šta će biti, ne znam. Moj brat je bio u tom delu kuće gde je gorelo - rekao je na dan nesreće Goranov brat.
Inače, u ovom objeku na mestu su stradale dve žene P. J. (55) i P. V. (71), a još dve osobe su upućene u medicinske ustanove radi dalje dijagnostike, među kojim je bio i Goran.
Požar je izbio 10. novembra rano ujutru, a brzom intervencijom vatrogasaca evakuisane su 23 osobe.
Pariska katedrala Notr Dam ponovo će danas otvoriti svoja vrata, nakon što je obnovljena posle požara koji je čuveno zdanje zahvatio pre pet i po godina, a svečanoj ceremoniji će prisustvovati i premijer Miloš Vučević.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zaječaru, intenzivnim operativnim radom uhapsili su Z. V. (33) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je zapalio automobil njegove bivše žene.
06.12.2024
12:55
Brat i sestra Đ.G. (30) i M.J. (28) iz Banovaca uhapšeni su nakon požara u Vojki, a inače njih dvoje su vlasnici udruženja koje se, kako stoji u dostupnim podacima, bavi smeštajem i brigom o starim i bolesnim licima.
- On nije u dobrom stanju, ima opekotine. Šta će biti, ne znam. Moj brat je bio u tom delu kuće gde je gorelo - rekao za Blic na dan nesreće Goranov brat.
Više javno tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici predložilo je sudu da odredi pritvor do 30 dana Đ.G. (30) i M.J. (28), odgovornim licima udruženja koje je pružalo smeštaj u domu za stara i nemoćna lica u Vojki u kom su u požaru stradale dve osobe.
Tužilaštvo je predložilo određivanje pritvora za Đ. G. zbog opasnosti od bekstva, da ne bi uticao na svedoke i saučesnike, da ne bi ponovio krivično delo i zbog uznemirenja javnosti.
Sa druge strane, za M.J. je predloženo određivanje mere zabrane napuštanja stana, odnosno kućni pritvor i mere zabrane prilaženja, sastajanja ili komuniciranja sa određenim licema, rečeno je u Tužilaštvu.
Nakon ove nesreće Rada Žugić, direktorka Centra za socijalni rad Stara Pazova, podnela je ostavku.
Predrag Vuletić, pokrajinski sekretar i član pokrajinske vlade, rekao je tada da se radi o udruženju koje nije imalo licencu za rad. U ovom tzv. domu bilo je smešteno, kako kaže, do 30 ljudi.
- Na ovoj adresi učinjen je zločin prema ljudima i korisnicima koji su bili u nelegalnom objektu za pružanje usluga za koje nisu imale licence i potpuna je odgovornost tog udruženja. Nismo imali prijavu, niti ikakvu dojavu, kao ni prijavu Centra za socijalni rad - rekao je Vuletić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tokom popodnevnih sati na potkrovlju jedne stambene zgrade u Priboju, u Nemanjinoj ulici došlo je do požara kada je vatra izbila u jednom od stanova. U pitanju su stanovi u nadogradnji.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Izraelska policija uhapsila je Palestinca koji je bio obučen kao Deda Mraz na božićnoj zabavi u gradu Haifa, saopštila je grupa za ljudska prava, prenose danas mediji.
U jednoj istorijskoj hrišćanskoj crkvi u Lubečku, Nemačka, tokom božićne službe zabeležen je incident koji je izazvao buru komentara na društvenim mrežama.
Sibir se suočava sa ekstremnim vremenskim uslovima, dok temperature u pojedinim delovima Jakutije dostižu i –56 stepeni Celzijusa, što ovaj region trenutno čini najhladnijim mestom na svetu.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
U Jakutsku, glavnom gradu Republike Saha u istočnom Sibiru, pre nekoliko dana zabeležena je ekstremno niska temperatura od -45°C, dok su u okolnim područjima, poput Tatinskog Ulusa, zabeležene još niže vrednosti, čak -52°C.
Film bivšeg rijaliti učesnika Lazara Čolića Zole inspirisan porodicom Kulić ponovo je onlajn, a on poručije da neće odustati od prikazivanja uprkos pretnjama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar