"Bojim se da ne zaboravim ubijenog sina"! Majka Petra Mitrovića, jedne od žrtava Uroša Blažića, neutešna: "Živim jedino zbog unučića" (FOTO)
Podeli vest
Biljana Mitrović, majka ubijenog Petra Mitrovića (25) iz Malog Orašja, kog je 4. maja prošle godine bez ikakvog razloga ubio Uroš Blažić (21) zajedno sa još osam žrtava, dok je 12 ljudi teško ranio u svom krvavom piru, kaže da se plaši da li će zaboraviti glas i lik svoga sina.
- Bojim se da ne zaboravim njegov glas, ono slovo "r" koje je specifično izgovarao, pokrete, sliku i figuru. Svaki dan gledam snimke da ga ne zaboravim, jer to ne bi mogla da podnesem - kaže na početku razgovora Biljana Mitrović.
Nakon skandalozne reakcije Biljane Blažić na presudu sinu i mužu Urošu i Radiši Blažiću slanjem "srca" po objavljivanju presude za masakr u Duboni i Malom Orašju, ona se sada ponovo oglasila. Majka masovnog ubice Uroša Blažića preko društvene mreže Fejsbuk uputila je javno izvinjenje zbog poteza koji je napravila.
Uroš Blažić osuđen je na 20 godina kazne zatvora za masovno ubistvo koje je 4. maja prošle godine počinio u selima Malo Orašje i Dubona, kada je usmrtio devet, a teško ranio 12 osoba.
14.12.2024
11:56
Podsetimo, Uroš Blažić i njegov otac Radiša Blažić, pukovnik Vojske Srbije u četvrtak 12. decembra osuđeni su prvostepenom presudom Višeg suda u Smederevu na po 20 godina zatvora.
Dobili su Blažići maksimalne kazne zatvora po našem Krivičnom zakonu, ali ta jednoglasna odluka petočlanog sudskog veća nije adekvatna, ni pravična kako je sudija Lidija Jovanovski i navela u obraloženju presude.
Ako Uroš Blažić ima imalo časti, on će sebi presuditi i neće čekati kraj robije, rekao je Blažo Marković, nekadašnji pripadnik MUP nakon što je Viši sud u Smederevu osudio Uroša i njegovog oca Radišu na po 20 godina zatvora.
Uroš Blažić i njegov otac Radiša, osuđeni su na po 20 godina kazne zatvora, a kako kaže Zorica Panić, majka koja je 4. maja prošle godine u Blažićevom krvavom piru ostala bez sina i ćerke, najviše je boli to što će on jednog dana izaći na slobodu i to kako se ponaša u pritvoru.
13.12.2024
22:09
Foto: Foto: Facebook
Ubijeni Petar Mitrović
Sa presudom se ne slažu ni ožalošćeni članovi porodica žrtava, ali ni ostali građani zemlje koji su i dalje nemi nakon zločina koji je počinio masovni ubica Uroš Blažić te večeri.
- Presuda koja je donesena ubici je mala, tačnije premala. Znam da našu decu niko i ništa ne može da vrati, ali ovo je nepravedna odluka za sve one koji su ubijeni. Ta deca su bila divna, a neko im je oduzeo budućnost - kaže drhtavim glasom Biljana, koja je 50 dana sa ostalim članovima porodice bdila nad Petrom i molila se za njegovo zdravlje.
Nažalost, Petar Mitrović izdahnuo je i pored lavovske borbe za život.
- Suđenje sam pratila koliko god ono bilo bolno. Nikada ne bi mogla da propustim tako nešto, iako je bilo teško. Suđenje se završilo, ali naša bol je iz dana u dan sve veća. Mi živimo, tačnije životarimo. Imam dva sina i unučad i zbog njih moram da živim. Kada je kuća puna, nekako dišem i funkcionišem, čim njih nema obuzme me tuga koja je konstantno prisutna. Ja moje dete nikada neću ni zaboraviti, ni prežaliti - priča majka Petra Mitrovića.
Svakog trenutka od tog 4. maja 2023. Biljana je tužna, lomi je bol koju oseća za sinom Petrom i misli da bi se on ljutio kada bi je video u takvom stanju.
- Sećam se dok je bio u bolnici, pitao me je da li sam plakala, odgovorila sam negativno, ali on je znao, video je da sam plakala... I tog dana kada je umro, verovatno je hteo da ne budem tu, da ga ne vidim u tom stanju. Ali ja sam bila tu - kaže ova hrabra majka koja dodaje da je od tog dana ništa nije isto.
- Petar je imao brojne planove, koje nažalost nije uspeo da ispuni. Trudimo se da ih mi realizujemo, da pokrenemo sve za šta je on živeo, radio i mučio se. I moji sinovi Nikola i Jovan se trude da rade sve što je Peca voleo. Trebalo je u septembru da se pokrene i folklorna grupa koju je Petar vodio u selu, ali do toga još nije došlo. Bio je omiljeni u društvu. Nije što je moj, ali je bio takav, najbolji - priča Biljana.
Foto: Informer/tanjug
Uroša Blažića privode u sud
Biljana se potom osvrnula i na to što uskoro idu novogodišnji i božićni praznici.
- Sledi bolan period godine. Nedostaje nam svaki dan, a posebno kad su praznici, svi smo tu, a njega nema. Moj Peca je voleo sneg, voleo je da pusti svoje lovačke pse da trčkaraju... Sad kad vidim da padne prva pahulja, tako me boli, slomi me - kaže ona sa knedlom u grlu.
Neutešna majka mladića koji je uvek bio nasmejan, neko ko je uvek bio vedrog duha, incijator svega što se dešavalo u smederevskom selu Malo Orašje, kaže da je ponosna na to što je on bio baš njen sin. Takođe, Biljana dodaje i da se nekako najbolje razume sa drugim članovima ožalošćenih porodica koje su, kao i ona, izgubili decu u krvavom piru pomahnitalog Uroša Blažića, koji ni tokom istrage, ali ni ročišta nije otkrio motiv zločina.
- Ista nam je tuga, pa se nekako najbolje razumemo - zaključuje naša sagovornica, piše Kurir.
"Izrečena kazna nije pravična i adekvatna, ali je jedina moguća!"
Viši sud u Smederevu 12. decembra doneo je jednoglasnu odluku da se prvookrivljeni Uroš Blažić i njegov otac Radiša, drugookrivljeni, kazne na po 20 godina zatvora.
- Sud je odluku doneo odluku na osnovu svih izvedenih dokaza. Uroš Blažić je priznao izvršenje svih krivičnih dela. Iz njegove odbrane i dokaza proizilazi način na koji je izvršio krivična dela. Dokazano je da je iz vatrenog oružja pucao upravo Uroš Blažić. Na to ukazuju svi dostupni dokazi i veštačenja. Kritičnom prilikom je postupao sa umišljajem, svestan svojih dela i zabranjenosti svog ponašanja. Sud je na nesumnjiv način utvrdio da je okrivljeni Blažić učinio sva četiri krivična dela koja su mu stavljena na teret, sud mu je izrekao za svako delo pojedinačne kazne zatvora. Kada je u pitanju jedinstvena kazna zatvora, sud je bio vezan zakonom, jer je Uroš Blažić imao punih 20 godina i spada u kategoriju mlađih punoletnika, kojima ne može da se izrekne kazna duža od 20 godina - rekla je sudija
Lidija Jovanovski koja je inače, više od sat vremena iznosila objašnjenje presude. Ona je rekla da je Uroš Blažić tokom preduzimanja svih radnji ispoljio upornost, brutalnost, bezobzirnost i odsustvo svake empatije, ostavljajuci oštećene bez pomoći i mirno napuštajući lice mesta.
- Napominjem da izrečena kazna nije niti pravična, niti adekvatna. Ovakva kazna je, ipak, jedina moguća - zaključila je Jovanovski.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon skandalozne reakcije Biljane Blažić na presudu sinu i mužu Urošu i Radiši Blažiću slanjem "srca" po objavljivanju presude za masakr u Duboni i Malom Orašju, ona se sada ponovo oglasila. Majka masovnog ubice Uroša Blažića preko društvene mreže Fejsbuk uputila je javno izvinjenje zbog poteza koji je napravila.
Predstavnici ustaškog režima i medija u Zagrebu zapali su u potpunu histeriju posle odluke evropskih zvaničnika da ipak ne zaustave investicije u Srbiju, čemu su se otvoreno i javno nadali!
Ivana Rokvić, poslanica Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslava Aleksića, koja puni novinske stupce nakon izjave u Skupštini Srbije - Jovanov jebe i ne vadi, svojevremeno je bila član Levijatana.
Prestali smo da brojimo koliko puta su devastirali Parandilovića u Narodnoj skupštini. Narodni poslanik SNS-a, Milenko Jovanov je ovog puta izneo detalj koji je momentalno zapalio javnost.
Direktor Javnog preduzeća “Srbijašume” Krsto Janjušević izazvao je pravu buru na društvenim mrežama nakon što je na Instagramu žestoko prozvao Miloša Parandilovića.
Profesor na Filozofskom fakultetu u Beogradu Čedomir Antić izjavio je danas, govoreći o dešavanjima na Medicinskom fakultetu nakon izbora za Studentski parlament, da se pripadnici blokaderskog pokreta, kada izgube izbore, žale da su izbori pokradeni.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije upozorava da će sutra, 23. aprila, u čitavoj zemlji tokom jutra preovladati jak prizemni mraz, zbog čega je upaljen žuti meteoalarm.
Administracija u Vašingtonu u Sjedinjenim Američkim Državama navodno kategoriše saveznike prema stepenu lojalnosti, naročito u svetlu sukoba na Bliskom istoku.
Nemačka i Indija očekuju da u naredna tri meseca finalizuju sporazum o izgradnji podmornica vredan najmanje osam milijardi dolara, izjavio je danas nemački ministar odbrane Boris Pistorijus.
Prve reakcije na biografski film "Majkl" nakon premijere u Los Anđeles izazvale su buru na društvenim mrežama, a pojedini kritičari već ga porede sa "člankom na Vikipediji" zbog nedostatka dubine.
Treća sezona serije "Wednesday" zvanično je ušla u produkciju, a prvi kadrovi već su zaintrigirali fanove širom sveta i nagovestili nove mračne avanture Srede Adams.
Isprobajte lepinjice pripremljene na starinski način, onako kako su ih nekada pravile naše bake. Mekane, tople i punog mirisa, odlične su i same, ali i uz razne dodatke po želji.
Zelena salata je jedna od najjednostavnijih kultura za uzgoj i odličan izbor za sve koji žele sveže, domaće povrće bez mnogo truda. Uz nekoliko osnovnih pravila, može uspevati i u malim baštama, pa čak i u saksijama na terasi.
Zadrugarka Sofija Janićijević našla se u centru skandala zbog afere sa sedamdesetogodišnjim Danetom, a sada je otvoreno pričala koliko je on novca potrošio na nju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar