Mogući motivi brutalne likvidacije: Misterija ubistva biznismena u Šapcu
Podeli vest
Biznismen iz Šapca, Sreten Petrović (64) ubijen je kada je nepoznati napadač ispalio nekoliko hica u njega, policija intezivno radi na otkrivanju identiteta ubice ali i njegovom hapšenju. Iako nema opravdanja za ubistvo, nagađa se najmanje šest motiva.
Inspektori kriminalističke policije, prilikom uviđaja na mestu ubistva biznismena iz Šapca Sretena Petrovića (64), našli su u njegovom džepu kovertu u kojoj je bilo 100.000 dinara, nezvanično saznaje Informer.
Policija i tužilaštvo u Šapcu saopštili su da u interesu istrage svirepog ubistva biznismena Sretena Petrovića (64) neće saopštavati detalje.
10.12.2024
10:06
Postoji najmanje šest mogućih motiva zločina, a prve informacije ukazuju na to da je u pitanju bila oružana pljačka te da je Petrović žrtva razbojništva. Za sada, tužilaštvo vodi istragu protiv NN lica, a meštani sela oko Šapca strahuju jer sumnjaju da ubica nije daleko odmakao.
Poznati biznismen iz Šapca Sreten Petrović (64) ubijen je u subotu u svom magacinu, a danas su ga porodica i prijatelji ispratili na večni počinak. Prema tvrdnjama komšija, likvidirani biznismen je pre smrti kupio zemlju u vrednosti od 200.000 evra.
09.12.2024
18:43
- Strahujemo da se ubica možda krije negde u blizini, ne verujemo da je daleko odmakao i zbog toga u strahu napuštamo domove. Po selu se govori da je reč o nekim neraščišćenim poslovnim računima iz prošlosti. Sreten je bio dobar čovek, ali pitanje je s kime je bio u zavadi i zbog čega - rekao je ranije jedan od meštana šabačkih sela, prenosi Blic.rs
Foto: Printscreen Facebook/ Petrović je bio uspešan i voljen pre svega u svojoj porodici
- Pominju se reketaši i dugovi, a ima i onih koji veruju da se iza ovoga krije podmukla osveta. Šta je istina još se ne zna, ali svi se nadaju da će počinilac i njegovi saučesnici što pre biti uhapšeni i da će ovaj zločin biti rasvetljen - rekao je jedan od izvora.
- Familija jednostavno ne može da poveruje u neki drugi motiv i oni nekako naginju na tu stranu, a kažu i da je bio pretučen pre nego što je upucan u glavu. Možda je Sreten zatekao lopove na delu, oni se uplašili i pucali... A opet, zbunjuje to što je pored tela navodno nađen novac. Onda ostaje pitanje, ako je motiv bila pljačka, zašto lopovi nisu odneli novac nakon što su ubili Sretena - objašnjava sagovornik.
Foto: D.G./ Porodica sahranila ubijenog Petrovića
Rođaka: Nudio novac ubici da ne puca?!
Misteriju novca pored tela likvidiranog Sretena Petrovića pokušala je da odgonetne jedna rođaka koja je rekla da se pretpostavlja da je Sreten nudio pare ubici da ga ne ubije!
- Mi sumnjamo da su to uradili razbojnici, ti banditi, nema šta drugo da bude! On ih je sigurno zatekao u krađi i oni su počeli da ga tuku. Moguće je da im je ponudio novac da ga ostave, ali jedan od njih je ipak pucao - ispričala je rođaka.
Bilo više napadača?
Istragu ubistva Sretena Petrovića vodi Više javno tužilaštvo u Šapcu, a za sada nema novih zvaničnih informacija.
- U saradnji sa šabačkom policijom, nadležno tužilaštvo i dalje traga za ubicom Sretena Petrovića, a još nema informacija koliko je napadača bilo te večeri u magacinu. Veruje se da ih je bilo više, a ubica se zasad vodi kao NN lice - kaže izvor beogradskih medija.
Foto: Informer/ još nema informacije koliko je napdača bilo
ilustracija
Šest motiva zločina?
Kao mogući motivi zločina pominju se neraščišćeni računi iz prošlosti, naručena likvidacija, reketiranje, osveta, žrtva razbojnika i dugovi.
Za sada nema zvaničnih informacija koje bi otkrile motiv zločina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Inspektori kriminalističke policije, prilikom uviđaja na mestu ubistva biznismena iz Šapca Sretena Petrovića (64), našli su u njegovom džepu kovertu u kojoj je bilo 100.000 dinara, nezvanično saznaje Informer.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić za sutra u 11 časova sazvao je vanrednu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost zbog cena energenata na globalnom tržištu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
Ministarstvo prosvete saopštilo je da isplata treće i četvrte mesečne rate stipendija za izuzetno nadarene učenike i studente počinje u petak, 20. marta.
U Galeriji Matice Srpske, u Novom Sadu, u čast "Kapetana Miše Anastasijevića" uručeno je priznanje - Lider društvene odgovornosti za 2025. godinu direktoru Privrednog društva "Srbijašume" Krstu Janjuševiću.
Eskalacija napada na ključne naftne i gasne objekte na Bliskom istoku preti da pokrene novu fazu sukoba, sa ozbiljnim posledicama po globalno snabdevanje energijom i svetsku ekonomiju.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu održao je vanrednu konferenciju za medije na kojoj je govorio o aktuelnoj situaciji na frontu, dok se sukob sa Iranom dodatno zaoštrava.
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski izjavio je da postoje signali iz Sjedinjenih Američkih Država o skorom nastavku mirovnih pregovora, uz upozorenje da Rusija ne sme da uđe u njih sa jačom pozicijom.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar