Policijski službenici MUP Srbije, UKP i SAJ, uhapsili su deset lica, pripadnika organizovane kriminalne grupe, zbog postojanja sumnje da su izvršili neovlašćenu proizvodnju i stavljanje u promet opojnih droga.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su policijski službenici MUP Srbije, UKP, zajedno sa pripadnicima OKP PU Čačak i SAJ, u saradnji sa Javnim tužilaštvom za organizovani kriminal u Beogradu, danas su uhapsili deset lica, pripadnika organizovane kriminalne grupe, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela i neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Na teritoriji grada Čačka i Beograda, policijski službenici su zaplenili oko dva kilograma opojne droge kokain, više skupocenih vozila i veću količinu novca, i tom prilikom uhapsili S. Đ. (1986), I. K. (1994), N. I. (1994), J. J. (1994), Ž. B. (1994), A. J. (1986), M. M. (2000), A. G. (1994), D. V. (2002) i P. U. (1974).
- Licima je određeno zadržavanje do 48 časova, i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal - izjavio je Dačić.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave Novi Pazar, tokom operativnog rada na terenu, došli su do informacija da lice T.T.(21) iz Novog Pazara nedozvoljeno proizvodi i stavlja u promet opojne droge.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave Novi Pazar, tokom operativnog rada na terenu, došli su do informacija da lice T.T. iz Novog Pazara nedozvoljeno proizvodi i stavlja u promet opojne droge.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv trojice okrivljenih zbog sumnje da su od početka 2024. do 12. juna neovlašćeno držali, odnosno nosili veću količinu vatrenog oružja i municije i minsko-eksplozovno sredstvo, kao i jer su neovlašćeno, radi prodaje, držali opojnu drogu.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je sabraćajna policija u Prijepolju, u koordinaciji sa kriminalističkom policijom, zaustavila juče vozilo kojim je upravljalo lice sa falsifikovanim dokumentima, i prilikom pretresa vozila u prtljažniku pronašla tačno 52 kg i 136 grama marihuane.
Podgorička policija je u koordinaciji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, a u cilju suzbijana prodaje narkotika, uhapsila tri osobe zbog sumnje da su se bavili uličnom distribucijom droga, a među njima je i Srbin.
Pripadnici MUP, Policijske stanice Novi Beograd, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su tri osobe zbog postojanja sumnje da su izvršile krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave Novi Pazar, tokom operativnog rada na terenu, došli su do informacija da lice T.T.(21) iz Novog Pazara nedozvoljeno proizvodi i stavlja u promet opojne droge.
Bivši poslanik Vrhovne rade Borislav Bereza oštro je napao Volodimira Zelenskog, tvrdeći da ukrajinski lider zbog političkog marketinga i trenutnih rejtinga uvlači celu zemlju u još opasniji sukob sa Moskvom.
Šiptarski lobisti u Sjedinjenim Američkim Državama na sav glas kukaju zbog sve bolje saradnje SAD i Srbije, koja bi uskoro mogla da bude politički krunisana strateškim partnerstvom!
Jedan od najnasilnijih blokadera Miša Bačulov i blokaderski ideolog Aleksandar Kavčić i pojedini studenti-blokaderi umešani su u proneveru novca koje je dijaspora skupljala za studentsku trku do Brisela!
Direktori srpskih osnovih škola iz Kosovske Kamenice , Negovan Vasić, direktor OŠ "Bratstvo" iz sela Strezovce i Dragan Krstić, direktor OŠ "Desanka Maksimović" iz Kosovske Kamenice koji su uhapšeni sinoć, zadržani su u pritvoru 48 sati.
Blokader Vukašin Milićević iz redova Demokratske stranke, teolog koji je izbačen iz crkve, skutonoša Srđana Milivojevića, pridružio se Mariji Vasić, bivšoj ženi Nenada Čanka u vređanju Pojasa Presvete Bogorodice.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam kakav je to javni blam doživeo revolucionar u pokušaju Savo Manojlović, gde voli da sedi advokat blokader Božo Prelević, čime se u slobodno vreme bavi glumac blokader Tika Stanić, na koji način se opušta penzionisani policijski general-pukovnik Goran Radosavljević Guri…
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Četiri dana obilnih padavina i klizišta na indonežanskom ostrvu Sumatra još više su pogoršali stanje najugroženijih čovekolikih majmuna i doveli ih bliže ivici izumiranja, pokazuje nova studija.
Srbija, ali i region opraštaju se od prerano nastradale mlade planinarke Smiljane koja je život izgubila tokom planinarenja na Prokletijama koje su ozbiljan izazov za planinare, pa stručnjaci apeluju da alpinisti budu posebno oprezni kada idu u ovaj pohod.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, vetrovito i sveže, dok se samo ujutru i pre podne na istoku i jugu očekuje oblačno i mestimično kišovito vreme. Temperature od 12 do 24 stepena.
Tajlandska kraljevska palata saopštila je da je princeza Badžrakitijaba Mahidol, najstarije dete kralja Maha Vadžiralongkorna, preminula u 47. godini nakon što je skoro četiri godine provela u komi zbog ozbiljnih zdravstvenih komplikacija.
U Tihom okeanu pojavila se ogromna masa tople vode široka stotinama milja, a stručnjaci upozoravaju da je reč o jasnom znaku predstojećeg klimatskog fenomena poznatog kao Super El Ninjo.
Iran je pristao na najveći deo nacrta potencijalnog sporazuma sa Sjedinjenim Američkim Državama, izjavio je portparol iranskog Ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagei i istakao da Iran neće praviti kompromis kad je reč o njihovim "crvenim linijama".
Glumicu Jasminu Avramović publika najviše pamti kao Ružu Aleksić, odnosno majku lika kog je tumačio Ivan Bosilјčić u kultnoj seriji "Ranjeni orao", ali ona danas izgleda potpuno neprepoznatljivo.
Istaknuti srpski kompozitor, muzički urednik i stvaralac, Vladimir Milačić umro je u 65. godini, a iza sebe je ostavio neizbrisiv trag u domaćoj muzici, pozorištu i na televiziji.
Snimak sa venčanja u Teksasu postao je viralan nakon što je jedan od kumova kolabirao usred ceremonije, dok je matičar bez prekida nastavio da vodi obred, kao da se ništa neobično ne dešava.
Instagram je predstavio dugo očekivanu opciju koja korisnicima daje veću kontrolu nad izgledom njihovog profila. Zahvaljujući novoj funkciji „Grid Reordering“, sada je moguće ručno menjati raspored objava bez obzira na datum njihovog objavljivanja.
Pevačica Višnja Petrović je pokazala zavidnu liniju, bujne grudi i isklesane trbušnjake, te su mnogi zaboravili ili joj bar oprostili što je bila sa oženjenim!
Počele su prijave za novu sezonu najpopularijeg sportskog rijalitija "Exatlon", a takmičarka iz prošle sezone Dušica Topić pozvala je kandidate da se prijave.
Ivana Brenedika je sa suprugom Tomasom Jermolukom posetila čuveni park poznat po jelenima i srnama koje slobodno šetaju među turistima, a onda su ga napali!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.