Ovo je mladić koji je iskasapio komšije u Merošini! Komšinici zubima otkinuo kožu i izujedao je po rukama! (FOTO, VIDEO)
Podeli vest
Lekari niškog Univerzitetskog kliničkog centra bore se za život Srđana Lazića (45) i njegovog oca Vlastimira (78) iz merošinskog sela Gradište, koje je na Božić sekirom i kosom iskasapio prvi komšija Filip M. (27).
Žrtva njegovog krvavog pira bila je i Vlastimirova supruga Verica (76) koja je uspela da se odbrani od pomahnitalog mladića ali je zadobila brojne povrede koje su joj sanirane u niškoj bolnici nakon čega je otpuštena na kućno lečenje. Istraumirana žena, nije imala snage da opiše događaj koji je mogao i nju, njenog sina i muža da košta života, pa je detalje stravičnog napada iznela njena ćerka Suzana Vasić.
F.M. (27) koji je 6. januara došao iz Berlina u rodno selo Gradište kod Merošine, sinoć je pokušao da ubije svoje komšije na koje je nasrnuo sekirom i kosom a njegov deda Anđelko Mijatović veruje da bi i on ali i još neki meštani postali žrtve da ga nije savladao rođeni brat.
F.M. (27) koji je 6. januara došao iz Berlina u rodno selo Gradište kod Merošine, sinoć je pokušao da ubije svoje komšije na koje je nasrnuo sekirom i kosom a njegov deda Anđelko M. veruje da bi i on ali i još neki meštani postali žrtve da ga nije savladao rođeni brat.
08.01.2025
19:30
- Majka ima povrede po čitavom telu koje joj je naneo taj momak. Izujedao je po ruci, zubima joj je otkinuo i kožu dok se sa njim rvala oko sekire kojom je napao. Sva je u modricama, mnogo je potresena i zabrinuta za mog oca i brata i zaista nije u stanju da ponovo prolazi kroz te događaje - objasnila je Suzana.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je Stefan J. (22) zbog sumnje da je 6. januara 2025. godine pokušao da sekirom liši života oštećenog A.S. u Sremačkoj šumi.
Viši sud u Novom Sadu, u veću kojim je predsedavala sudija Sanja Perić, doneo je danas i javno objavio presudu kojom je okrivljeni Mile Dimitrov oglašen krivim da je počinio pokušaj ubistva i osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 10 godina.
11.12.2024
20:56
Filip M. je ranije bio normalan, a onda je pukao
Kaže da joj je majka rekla da je Filip M. zalupao na njihova vrata oko 00.15 sati.
- Kazala je da je čula jedan pa drugi udarac na ulazna vrata, ali je bila tek legla pa nije htela da ustaje jer nikoga nije očekivala u to doba. Moj brat Srđan je pomislio da je naišao neko od njegovih drugova pa je otvorio vrata. Kada je video komšiju, obradovao mu se ne sluteći šta ga čeka jer sa njim nikada nisu bili u lošim odnosima. Međutim, taj mladić je odmah potegao sekiru i udario ga u čelo. Majka je začula jauk i izašla, kada ga je videla sa sekirom uhvatila se onako goloruka u koštac sa njim i uspela da mu otme sekiru iako je on ujedao i udarao. Pričala je da ne zna odakle joj je došla ta snaga - navodi dalje Suzana.
U međuvremenu, kako priča ova žena, Srđan je mada teško povređen, uspeo da pobegne kod komšija ali je napadač onda nasrnuo na njenog oca.
Foto: D.K.
Merošina, mesto krvavog božićnog pira
- Moj otac Vlastimir, mada je zbog bolesti teško pokretan, nekako je došao do vrata a taj mladić ga je zgrabio, izvukao u dvorište, ne znam ni gde je našao tu kosu kojom ga je svog isekao. Otac i brat su u bolnici, u teškom su stanju, nadamo se svi da ćemo se oporaviti - zaključuje zabrinuta žena.
Saša Lazić, u čijoj su kući potražili spas njegovi teško povređeni rođaci, kaže da je prizor bio užasan.
- Od njihove kuće do moje, svuda je bilo krvi. Strašno je bilo gledati ih onakve. Svi smo mnogo potreseni, ništa slično se nikada nije desilo u selu. Nikada za sve ove godine nisam zaključao kapiju a sinoć sam to prvi put uradio. Ne samo ja, nego svi meštani su veoma zabrinuti pre svega za decu – rekao je ovaj Gradištanac. Njegov sin Aleksandar bio je očevidac stradanja rođaka.
- Malo posle ponoći prvo smo čuli jauke a zatim je na naša vrata zalupala Verica Lazić, vikala je: - Brzo, pobiće nas sve! Sa njom je došao i njen sin Srđan, sav je bio krvav, ma katastrofa jedna. Video sam i njegovog oca Vlastimira na ulici, krenuo sam ka njemu ali je taj momak uzeo kosu i napao ga. Ubo ga je kosom u glavu, on je bio na zemlji, ništa nisam mogao da uradim. Na sreću, dotrčao je rođeni brat napadača i oborio ga na zemlju. Posle par minuta je stigla policija i obuzdala ga a Hitna pomoć je odvezla povređene - opisuje ove stravične događaje Lazić.
Mogao sam i ja da stradam
Anđelko Mijatović, deda Filip M. kazao je da je on iz Berlina došao kod njega 6. januara.
Foto: D. K.
Anđelko Mijatoviž kaće da se njegov unuk ponašao nenormalno
- Njegov otac i brat su me upozorili da je prekinuo psihijatrijsku terapiju u Nemačkoj, čim sam ga video, primetio sam da je potpuno izgubljen ali ovo nisam očekivao. Da ga njegov rođeni brat nije obuzdao ko zna koliko bi ljudi stradalo. Taj drugi unuk je odmah dotrčao do kuće i rekao mi : - Dobro je, živ si! Mogao sam i ja da stradam, ko zna šta mu se motalo po glavi – posvedočio je ovaj čovek.
Niška policija je saopštila da je Filip M. uhapšen zbog teškog ubistva u pokušaju. Za ovo krivično delo predviđana je kazna zatvora od 10 godina do doživotne robije. Međutim, ako veštačenje potvrdi sumnju da je mladić psihijatrijski bolesnik te da je zločin počinio u neuračunljivom stanju, izreći će mu se mera bezbednosti obaveznog čuvanja i lečenja u psihijatrijskoj ustanovi čije trajanje nije ograničeno.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
F.M. (27) koji je 6. januara došao iz Berlina u rodno selo Gradište kod Merošine, sinoć je pokušao da ubije svoje komšije na koje je nasrnuo sekirom i kosom a njegov deda Anđelko Mijatović veruje da bi i on ali i još neki meštani postali žrtve da ga nije savladao rođeni brat.
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Nema većeg neprijatelja islama od organizacije "Muslimanske braće", jer je ona, umesto islama, ponudila političku interpretaciju vere i to nasilnu, esktremnu, političku orjentaciju u koju je integrisala dogmatičku interpretaciju vere – vehabizam kao versko učenje i versku praksu, rekao je ekspert za bezbednost Dževad Galijašević.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas novi javni poziv studentima blokaderima i svim zainteresovanim stranama na otvoren dijalog, naglašavajući da je spreman za razgovor u svakom trenutku - ali uz jasan uslov.
Publicista i analitičar Zoran Ćirjaković uputio je oštre kritike na račun studenata koji učestvuju u blokadama, ocenjujući da je kod dela njih došlo do, kako kaže, ozbiljnog osećaja samovažnosti i uverenja da imaju apsolutni legitimitet da predstavljaju državu.
U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastaviće sutra konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Na popularnoj Temu platformi pojavile su se zubne proteze koje se reklamiraju kao brzo i povoljno rešenje za zube, ali stručnjaci upozoravaju da one nikako nisu adekvatne i ne mogu zameniti proteze izrađene kod stomatologa.
Doktor Milan Božina ceo svoj radni vek proveo je u Hitnoj medicinskoj službi Doma zdravlja "Dr Đorđe Lazić" u Somboru, a u penziju je tokom prethodnih godina ispraćan čak četiri puta, dok se peti oproštaj već uveliko sprema.
Video-snimak koji se pojavio 3. aprila, a od juče se intenzivno širi društvenim mrežama, izazvao je veliku pažnju javnosti zbog tvrdnji da prikazuje pripadnike Oružanih snaga Ukrajine kako razrađuju operaciju nalik Majdanu u centru Budimpešte.
Ukrajinski televizijski kanali bliski vlastima u Kijevu objavili su da je Ukrajina „ponovo pobedila“, ovoga puta u kontekstu sukoba sa Iranom, uz tvrdnju da je ključnu ulogu u toj navodnoj pobedi odigrala ukrajinska protivvazdušna odbrana.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Vlasnica psa Dženifer Navratil iz Ostina potrošila je 650 dolara na hitan odlazak kod veterinara nakon što je njena dvogodišnja zlatna retriverka Arlo počela čudno da se ponaša po povratku iz šetnje.
Na glamuroznoj premijeri serije Euforija u čuvenom "TCL Chinese Theatre" u Los Anđelesu, sve oči bile su uprte u jednu osobu, neponovljivu Zendaju koja je svojim pojavljivanjem podigla temperaturu.
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
Jasmina Todorović, majka pevačice Milice Todorović, podelila je citat na društvenim mrežama koji je izazvao veliku pažnju i pokrenuo brojna nagađanja o tome kome je upućen.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar