Radoje Zvicer i kavački klan na "nišanu": Kreće istraga o surovim likvidacijama kriminalne grupe!
Podeli vest
Specijalno državno državno tužilaštvo (SDT) pokrenulo je krivični postupak protiv optuženog vođe "kavačkog klana" Radoja Zvicera i još 12 osoba zbog stvaranja kriminalne organizacije i ubistva Rista Mijanovića.
U Barseloni je 18. oktobra uhapšen jedan od najopasnijih i najkrvoločnijih begunaca na svetu, koga gone vlasti Srbije, Crne Gore i Nemačke zbog ubistava, a za njim tragaju i Austrija i Hrvatska, glasila je vest španske policije objavljena u oktobru 2024. pošto je u centru Barselone uhapšen vođa "vračarskog klana" i blizak saradnik odbeglog Radoja Zvicera, Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara.
Nikola Stanković Pivce ubijen je juče u jutarnjim satima u svojoj kući i to dok je spavao sa svojom trudnom verenicom T.D. (25). Ubice su provalile u kuću i izrešetale ga u glavu i vrat automatskim oružjem, devojku mu ranile, a onda pobegle ostavljajući ga u lokvi krvi.
22.12.2024
20:30
"Specijalno državno tužilaštvo donelo je naredbu o sprovođenju istrage protiv 13 okrivljenih državljana Crne Gore: R.Z., M.V., D.K., R.Ž., D.R., M.R., P.Đ., N.S., Ž.B., Z.P., R.Ž., K.L. i V.K., zbog postojanja osnovane sumnje da su učinili krivično delo stvaranje kriminalne organizacije, okrivljeni R. Z. M.V., D.K., R.Ž., D.R., M.R., P.Đ., N.S., Ž.B., Z.P., R.Ž. i krivično delo teško ubistvo, a okrivljeni K.L. i V.K. i krivično delo pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela", navodi se u saopštenju SDT-a.
Tada aktivni službenik kotorske policije Marko Novaković lično je sačinio pisani poziv Jovanu Vukotiću da odmah dođe u tamošnje Odeljenje bezbednosti, o čemu je obavestio Ljuba Milovića, a ovaj Radoja Zvicera, čime su mu omogućili da o tome pravovremeno obavesti Petra Mujovića kako bi sačekao i ubio vođu škaljarskog klana.
Filip Grujić, koji je optužen da je pripadnik takozvanog "vračarskog klana", na čijem su čelu prema navodima optužnice bili Nikola Vušović, zvani Džoni sa Vračara i odbegli Radoje Zvicer, izašao je danas za sudsku govornicu Specijalnog suda u Beogradu.
17.12.2024
23:30
Foto: Foto: Europol
Radoje Zvicer
"A svaki član kriminalne organizacije imao je unapred određeni ili očigledno odredivi zadatak ili ulogu, njeno delovanje je planirano za neograničeni period, zasnivalo se na primeni određenih pravila unutrašnje kontrole i discipline članova, planiralo se i sprovodilo u međunarodnim razmerama a u delovanju kriminalne organizacije primenjivano je nasilje i zastrašivanje", ocenjuje se u saopštenju. .
Predmet istražnog postupka je i delovanje organizatora i okrivljenih i drugih pripadnika kriminalne organizacije koje je imalo za posledicu lišenje života oštećenog R.M., člana suprotstavljene kriminalne organizacije.
"Na podmukao način, iz bezobzirne osvete i drugih niskih pobuda, a radi uspostavljanja prevlasti i ostvarivanja dobiti i moći, kao i prikirvanje i uništavanja sredstava kojima je krivično delo učinjeno i tragova i dokaza o krivičnom delu i učiniocima, u novembru 2020.godine", navedeno je u saopštenju SDT-a.
Foto: Turska policija
Risto Mijanović
Prema našim saznanjima, jedan od osumnjičenih u ovom postupku je i Željko Bojanić, iz Kotora. Bojanić je uhapšen u Turskoj 2022. godine.
Turska policija je u Istanbulu uhapsila tada, kako su preneli mediji, crnogorskog šefa mafije Željka Bojanića za kojim je Interpol raspisao međunarodnu poternicu i koji je umešan u krijumčarenje droge. Prema nekim medijskim izveštajima, poternicu za Bojanićem raspisala je Slovenija.
Bojanić je takođe, sumnjičen za ubistvo Rista Mijanovića. Turske policijske ekipe pretražile su dvorište vile u kojoj se Bojanić skrivao u Istanbulu, sumnjajući da bi tu moglo biti zakopano telo Mijanovića. Pretraga tada nije dala rezultate.
Foto: printskrin
Željko Bojanić
Mijanović je, navodno, bio član "škaljarskog klana" koji je od 2014. bio u zavadi sa Bojanićevim "kavačkim klanom".
Turska televizija CNN Türk izvijestila je tada da je Bojanić, čiji je nadimak "Boris", među 45 najtraženijih kriminalaca u Evropi i da je u Tursku ušao s lažnim pasošem na ime "Andelev Belčev Jordan".
Bojanić je negirao pred sudijom u Istanbulu da je član kavačkog klana, tvrdeći da u Crnoj Gori nije bio 12 godina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Barseloni je 18. oktobra uhapšen jedan od najopasnijih i najkrvoločnijih begunaca na svetu, koga gone vlasti Srbije, Crne Gore i Nemačke zbog ubistava, a za njim tragaju i Austrija i Hrvatska, glasila je vest španske policije objavljena u oktobru 2024. pošto je u centru Barselone uhapšen vođa "vračarskog klana" i blizak saradnik odbeglog Radoja Zvicera, Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Čuveni profesor sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, odgovorio je na pitanje koje se ticalo optužbi na račun blokadera da su povezani sa ustaštvom, a njegov odgovor mnoge će naježiti do srži
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je šokatne informacije o aferi "Generalštab" koju su "lansirali" blokaderi i uništili priliku našoj zemlji da napravi ozbiljan napredak i zaradi ogromnu količinu novca.
Šačica sudija i tužilaca protestovala je danas ispred Palate Pravde u Beogradu zbog usvajanja seta zakona koje je predložio predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu, dr Uglješa Mrdić, a reč je o grupi blokadera i otvorenih podržavaoca rušenja Srbije u poslednjih godinu i po dana.
Nezapamćen događaj koji je mnoge uznemirio desio se u Novom Naselju u Batajnici kada je jednom od blokadera, dok je plaćao na trafici, iz džepa ispala "članska iskaznica" Hrvatske demokratske zajednice (HDZ), izdata na ime Marin Ferinac.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu u Skupštini Srbije, dr Uglješa Mrdić, oglasio se moćnom porukom nakon što je region obišla vest o bekstvu bivše crnogorske specijalne državne tužiteljke Lidije Mitrović.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Savski venac zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u toj opštini.
EU je potvrdila da puna primena novog sistema EES, planirana od 10. aprila može biti privremeno odložena ili delimično suspendovana tokom letnje sezone.
Novoobjavljeni dokumenti pokazuju da je Džefri Epstin pomno pratio i evropska politička kretanja, uključujući nemačku scenu i aktere poput Angele Merkel i stranke Alternativa za Nemačku (AfD).
Pregovori sa Sjedinjenim Državama o nuklearnom programu zakazani su za petak u 10 časova u Muskatu u Omanu, saopštio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
Oružane snage Ukrajine (OSU) prvi put su na teritoriji Rusije uništile jedan od najrazornijih ruskih sistema naoružanja – termobarički raketni lanser TOS-1A „Solncepjok“, objavio je Kijev post.
Bivši vozač tramvaja u Pragu, koji je vređao ukrajinsku porodicu i nasilno je izbacio iz vozila, osuđen je na 200 sati društveno korisnog rada, prenosi češki portal IDNES. Sud je Danijelu Bejvlu naložio i obavezno pohađanje „programa socijalnog prevaspitavanja“ zbog incidenta koji se dogodio u februaru prošle godine.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Maja Jevtić (30), jedina trudnica koja se ikada takmičila u "Zvezdama Granda", a koja se porodila 6. septembra 2023. godine, vratila se na estradnu scenu, i to ni manje ni više, nego pesmom koju je za nju pisao hit-mejker Bane Opačić!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar