Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP), Sektora za vanredne situacije, ugasili su požar koji je izbio tokom noći u staračkom domu u Barajevu u Beogradu, za koji postoje osnovi sumnje da je podmetnut, saopštio je MUP.
Kako je navedeno u saopštenju MUP- a u domu se u trenutku požara nalazilo 34 osoba, od kojih je osam smrtno stradalo, sedam osoba je povređeno od kojih je troje zbrinuto u Urgentnom centru, a četvoro na VMA.
"Nepovređeni korisnici smešteni u drugi Dom za stare" navodeno je u saopštenju.
"Požar u domu za stare izbio je u 3.32 časova, a vatrogasci-spasioci dolaskom na lice mesta u 3.45 časova ustanovili su požar u razbuktaloj fazi na površini od 150 metara kvadratnih, od ukupne površine objekta od 500 metara kvadratnih." saopštio je MUP.
Osam osoba je stradalo, a sedam teže povređeno u požaru koji je izbio jutros oko 3.30 sati u staračkom domu u Velikom Borku u beogradskoj opštini Barajevo, a za koji se sumnja da podmetnut.
U Velikom Borku gde je jutros u staračkom domu izbio požar, u kome je nastadralo 8 osoba dok je sedam povređeno, nalazi se i dežurni tužilac Višeg javnog tužilaštva (VJT) u Beogradu koji obavlja uviđaj.
Prema prvim nezvaničnim informacijama sumnja se da je jutrašnji požar u dom za stara lica “Ivanović" podmetnuo korisnik koji je imao psihičke probleme, a koji je među osmoro nastradalih!
U velikom požaru koji je jutros oko 3:30 časova izbio u staračkom domu u Velikom Borku, stradalo je osmoro ljudi, a prema prvim informacijama, povređeno je 13 lica.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Osam osoba je stradalo, a sedam teže povređeno u požaru koji je izbio jutros oko 3.30 sati u staračkom domu u Velikom Borku u beogradskoj opštini Barajevo, a za koji se sumnja da podmetnut.
Izjava jednog gledaoca u programu uživo izazvala je burne reakcije na društvenim mrežama, nakon što je govorio o šutiranju glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića i pozvao se na raniji incident.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Dok blokaderi i deo opozicije u Srbiji godinama ćute na napade koji dolaze iz regiona, hrvatski evroparlamentarac Tonino Picula ponovo je pokazao šta zaista misli o Srbiji i njenom predsedniku Aleksandru Vučiću.
U svojoj objavi, Brnabić je ukazala na to da je ovoj grupaciji bilo potrebno manje od 24 sata da smisli opravdanje za sramno nasilje nad novinarom, po ko zna koji put prebacujući krivicu na državu i predsednika Aleksandra Vučića za incidente koje sami kreiraju, sprovode i podržavaju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na svečanom delu izborne sednice PUPS-a da država ulaganjem u vojsku čuva svoje nebo i zemlju i da se niko neće drznuti da nas napadne.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Grčko ostrvo Evija, popularno među srpskim turistima, jutros je pogodio zemljotres jačine 4,3 stepena po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
U Guči se ove godine održava jubilarni 65. Sabor trubača! Prema najavama organizatora, finalni program i najatraktivniji deo Sabora - izbor najboljeg trubača i orkestra zakazan je za vikend od 7. do 9. avgusta.
Posle rekordne 2025. godine, uključujući neto profit samo na domaćem tržištu od 211 miliona evra, a prihode merene milijardama, za Telekom Srbija dolaze još bolja vremena.
Srpska zdravstvena knjižica ne važi u Grčkoj kao u Srbiji, i ne omogućava direktno korišćenje zdravstvenih usluga. RFZO pokriva troškove lečenja samo u slučajevima hitne medicinske pomoći i pod propisanim uslovima.
Zemljotres jačine 7,8 stepena Rihterove skale pogodio je danas region Mindanao na jugu Filipina, izazvavši paniku u delovima pacifičkog arhipelaga, pošto su se zgrade urušile, a prijavljeno je najmanje 15 mrtvih i 129 povređenih osoba.
Izraelska vojska (IDF) saopštila je danas da je spremna za još najmanje nekoliko dana borbi protiv Irana, a potencijalno i za potpuno obnavljanje rata.
Oružane snage Letonije danas su izdale upozorenje na vazdušnu pretnju za svoje regione koji se graniče sa Rusijom i Belorusijom, pozivajući stanovnike da ostanu u svojim domovima.
Iranski i katarski ministri spoljnih poslova Abas Arakči i Mohamed Al Tani razgovarali su danas o pregovorima Irana i Sjedinjenih Američkih Država i posredničke uloge Katara u tim razgovoraima, saopšteno je danas iz Ministarstva spoljih poslova Katara.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Stručnjak za baštovanstvo Patrik Martin je otkrio koje četiri biljke su idealne za one koji žele uređeno dvorište bez puno rada. Ne samo da olakšavaju održavanje, već i smanjuju potrošnju vode tokom leta.
Sportista Marko Bojković je sinoć objavio niz storija u kojima preti trubaču Dejanu Petroviću i njegovoj ćerki Jovani koju je navodno udario brat MMA borca.
Pevač Hasan Dudić otkrio je kako nije znao da je njegov sin Miki Dudić napustio "Elitu", jer je prethodnih dana bio u bolnici zbog problema sa zdravljem.
Odnos između roditelja i dece često oblikuje životni put, a naše pevačice tokom godina govorile su o teškim porodičnim situacijama, udaljavanju od očeva, ali i bolnim uspomenama koje nose iz detinjstva.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.