Tela nađena u krevetima i po hodnicima! Pokušavali da se spasu - novi detalji stravičnog požara u Barajevu!
Podeli vest
Osmoro korisnika Doma za stare ''Ivanović'', u Velikom Borku kod Barajeva, nastradalo je od trovanja ugljen-monoksidom i drugim gasovima.
Neki od njih su nađeni u krevetu, dok su neka tela stradalih nađena u hodniku, jer su, kako se sumnja, pokušali da pobegnu od vatrene stihije. Nažalost, nisu uspeli.
Četiri osobe koje su juče povređene u požaru u Domu za stara lica u naselju Veliki Borak u Barajevu nalaze se na lečenju na Odeljenju za intenzivno lečenje Klinike za toksikologiju Vojnomedicinske akademije.
Policija utvrđuje ko je i zašto više puta nožem izbo N.T. (22) koji je u ranim jutarnjim satima zatražio lekarsku pomoć, saznaje Informer.
21.01.2025
08:39
Po nalogu dežurnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, za vlasnike doma, odgovorno lice Goricu Ivanović (52), kao i njenog muža Aleksandra (52) i sina Miloša (29), odreženo je zadržavanje do 48 časova, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili po jedno krivično delo - teška dela protiv opšte sigurnosti, za koje je zaprećena kazna zatvora od dve do 12 godina.
- Vatrogasci-spasioci stigli su 13 minuta posle dojave, što je izuzetno brzo jer je dom dosta udaljen od magistralnog puta. Odmah su počeli gašenje i evakuisali 13 korisnika doma iz vatre, a sedmoro povređenih predali ekipama Hitne pomoći. Istovremeno su u sobama i hodniku zaticali tela korisnika koji su se otrovali gasovima. Za njih, nažalost, nije bilo pomoći - navodi izvor iz istrage, prenosi Republika.
Prema prvim informacijama, požar je izazvao jedan od korisnika doma, koji je zapalio dušek, a onda i sam stradao.
Četiri osobe starije životne dobi iz Doma za stara lica u Velikom Borku dovezene su u Nacionalni centar za kontrolu trovanja VMA jutros između 5.05 i 5.45 sati, sa simptomima akutnog trovanja gasovima u požaru.
Tri osobe, odgovorno lice G.I. (52), kao i A.I. (52) i M.I. (29) uhapšene su zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili po jedno krivično delo Teška dela protiv opšte sigurnosti.
20.01.2025
15:04
Foto: Milica Škorić
Izgoreo Dom starih u Barajevu
Stanje povređenih
Četiri osobe koje su povređene u požaru su na lečenju na Odeljenju za intenzivno lečenje Klinike za toksikologiju Vojnomedicinske akademije - dva pacijenta su u teškom stanju, dok su dva u srednje teškom stanju trovanja.
Kako se radi o starijim licima, koja nisu mogla sama da budu evakuisana, lekari pretpostavljaju da njihovo izlaganje dimu i gasovima nije bilo kratko.
Tri osobe su u Klinici za opekotine, plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju Kliničkog centra Srbije, rekla je Slađana Marković Stojanović, pomoćnica ministra za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja. Svi su stabilno.
Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Nemanja Starović, naveo je da su odmah ujutro na lice mesta izašla četiri inspektora.
- Mi na internom nivou sprovodimo kontrolne radnje, utvrđujemo sve činjenice koje su dovele do izdavanja licence za rad domu u junu 2021, i ona je bila važeća - rekao je Starović.
Foto: Milica Škorić
Osmoro nastradalo u požaru
Prva licenca izdata na pet godina važila je do 2019. ali je dom u junu 2021. dobio licencu sa važenjem od šest godina.
- Jedan od najvažnijih preduslova za dobijanje licence su valjani protivpožarni uslovi koje je taj dom u momentu izdavanja licence imao i sada se sprovodi kontrola oko licence - objašnjava Starović.
Proglašen dan žalosti
Vlada Republike Srbije počela je današnju sednicu minutom ćutanja za nastradale u požaru u Domu za smeštaj odraslih i starijih „Ivanović“, u beogradskoj opštini Barajevo i donela odluku da se na teritoriji cele zemlje, sreda, 22. januar 2025. godine proglasi za Dan žalosti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Četiri osobe koje su juče povređene u požaru u Domu za stara lica u naselju Veliki Borak u Barajevu nalaze se na lečenju na Odeljenju za intenzivno lečenje Klinike za toksikologiju Vojnomedicinske akademije.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Ministar pravde Nenad Vujić poručio je da zakazivanje elektronske sednice od strane predsednika Saveta Branka Stamenkovića nije u skladu sa Poslovnikom o radu Visokog saveta tužilaštva.
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Pazaru podiglo je optužnicu protiv 11 osoba zbog incidenta koji se dogodio ispred Državnog univerziteta u Novom Pazaru, kada je došlo do sukoba sa policijskim službenicima tokom intervencije.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Osnivač kanala Telegram, Pavel Durov, oštro je kritikovao francuskog predsednika Emanuela Makrona, optuživši ga da Evropsku uniju gura u, kako je naveo, "digitalni gulag", preneli su danas francuski mediji.
Dvojica lopova opljačkala su prodavnicu 7-Eleven u severnom Teksasu na Badnje veče. Jedan od njih je bankomat zakačio za automobil, dok je drugi nagazio gas, što je dovelo do urušavanja unutrašnjosti prodavnice.
NATO je bio primoran da podigne ratne avione kako bi nadzirao masivne ruske "medvede", nuklearne bombardere koje je predsednik Rusije Vladimir Putin poslao da bi zapretio Velikoj Britaniji tokom božićnog leta iznad Norveškog mora, prenosi "Miror".
Kampanja mobilizacije koju sprovodi Kijev postala je drakonska usled velikih gubitaka na frontu, što je primoralo vojno sposobne muškarce da traže nove načine bekstva.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Reditelj Martin Skorseze je često angažovao svoju majku da se pojavljuje u njegovim filmovima, gde je ona igrala majčinske uloge i kuvala za glumce i ekipu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar