Javnost je danas potresla vest o jezivom nasilju u Beogradu nakon što je uhapšena žena S. T. koja je nakon svađe, potegla sataru i udarila muža u glavu.
Nažalost, partnersko i porodično nasilje nije retka pojava, a počinioci ovakvih dela su i žene, a ne samo muškarci.
Kako je Informer ranije izveštavao, ona je muža ubila u porodičnoj kući i to naočigled dvoje dece.
Naime, ona je nakon svađe nožem ubola Ratka i tom prilikom mu zadala smrtonosnu povredu.
- Ratko i Mirjana imaju petoro maloletne dece od kojih je najstarijie od 14 godina. Ubistvo se dogodilo pred očima dvoje dece. Nožem ga je ubola s leđa, a pogodila mu je srce i levo plućno krilo, te Ratko nije imao šanse da preživi - rekao je ranije jedan od komšija.
Nakon hapšenja, na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Užicu, Mirjana je rekla da se ne seća ubistva i da joj je "taj deo sećanja pomračen".
Foto: Foto: Z.G.
Mesto ubistva u Čajetini
Ona je tada, prema nezvaničnim informacijama, rekla da ju je muž napao, da zna da je držala nož, ali da se trenutka u kom ga je ubola ne seća. Tokom davanja iskaza je plakala, tražeći da ide kod dece.
Obavljeno je i njeno psihijatrijsko veštačenje i ustanovljeno je da je u trenutku ubistva bila uračunljiva, te je Mirjana u septembru osuđena na 10 godina zatvora.
Inače, Mirjana i Ratko su živeli u kući sa Ratkovim roditeljima, a jedan od njih je zvao policiju.
D.A. je umro nakon nekoliko operacija i truda lekara da se povrede saniraju, koje nisu bile ni malo jednostavne, najverovatnije je D. A. podlegao povredama od sepse koja je nastala zbog teških telesnih povreda, jer je već nekoliko dana bio u komi.
Dejan Paunović je te kobne večeri trebalo da se vrati kući iz druge smene iz Rudnika bakra Majdanpek gde je radio. Kod kuće ga je sa decom čekala supruga da proslave deset godina braka, a kako pričaju njegove kolege, Dejan je taj dan na poslu bio neobično veseo i nasmejan.
Čuo se sa suprugom u toku radnog vremena, koja je tačno znala detalje njegovog kretanja i ubicama otkirla sve informacije. Kada je smena završena, budući da su Paunovići živeli na
brdu na salašu, dva kilometra udaljenom od centra sela, Dejan je iz putničkog automobila trebalo da svojim terenskim vozilom marke ,,lada niva,, stigne do kuće.
Foto: Nikola Panić/privatna arhiva
Slađana Paunović ubila muža
Kako je ucveljena Slađana i sva ,,uplakana,, tada ispričala za naš portal, čija je ekipa bila prva na licu mesta, njemu su otkazala svetla pa je nesmotrenom vožnjom, jer je put osvetljavao mobilnim telefonom, sleteo sa atarskog puta u provaliju, prilikom čega se automobil zapalio. Dejana je Slađana sa rođakom sa kojim je krenula u njegovu potragu jer se nije javljao na telefon, pronašla ugljenisanog za volanom.
Niko nije do tada posumnjao da se iza majke četvoro maloletne dece krije perfidni ubica supruga.
Slađana je sve osmislila ranije sa svojim ljubanikom koji je bio Dejanov najbolji drug sa kojim se viđao svakodnevno i odlazio u lov, da ispadne kao nesrećni slučaj. Donela im je rukavice i držaljke od alatki i otkrila vreme dolaska i mesto ge se nalazi teretni automobil njenig supruga.
Foto: Facebook, Informer, Zoran Sinko
Žena ubica i njeni saučesnici
Ubice su ga sačekale u mraku i tupim udarcima drvenim držaljama alatki ubili, potom telo stavili u ''ladu nivu'', polili sa sedam litara benzina, zapalili i gurnuli niz liticu. Budući da je ,,crna udovica,, već svojim dobro razrađenim scenarijom isplanirala da neće dozvoliti obdukciju, sve je išlo na ruku da će se ovo završiti kao nesrećni slučaj.
Međutim, nije ni slutila da za maloletnog M.R. koji je već bio poznat policiji od ranije, život nije
vredeo samo 100 evra i 5.000 dinara, već malo više pa je rešio da traži još novaca, i poveri se drugu u pripitom stanju.
Žena (50) pronađena je sinoć mrtva u stanu na Voždovcu, a kako Kurir saznaje, zbog sumnje da joj je naneo teške povrede, uhapšen je njen muž koji je i pozvao policiju.
Damir I. (23) brutalno je pretukao svoju partnerku Draganu (23), koja je usled teških telesnih povreda preminula u Aleksandrovcu. Kako njen otac kaže, Damir mu se nikada nije dopadao i predosećao je da njegova ćerka ima neki problem.
Hladnokrvnog ponašanja, bez ikakvih pritužbi, Ljupčo Palevski Palčo smešten je u pritvorsko odeljenje zatvora u Šutki, zbog sumnje da je ubio Vanju Đorđevsku (14) i Panča Žežovskog (74) prošle godine.
Sudija Osnovnog suda u Leskovcu je 17. jula 2026. godine doneo rešenje kojim je prema osumnjičenoj A. B. iz Leskovca odredio pritvor u trajanju od 30 dana. Osumnjičenoj se na teret stavlja krivično delo Nasilje u porodici.
Više državno tužilaštvo u Podgorici podiglo je optužnicu protiv M.M, osumnjičenog za krivična jela trgovina ljudima i nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici, saopšteno je iz tog tužilaštva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Žena (50) pronađena je sinoć mrtva u stanu na Voždovcu, a kako Kurir saznaje, zbog sumnje da joj je naneo teške povrede, uhapšen je njen muž koji je i pozvao policiju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je najavu tužiteljke u penziji i druge na blokaderskoj listi Jasmine Paunović da će tužiti Informer i predsednicu Skupštine Anu Brnabić.
Dragan J. Vučićević urnisao je u jednoj rečenici poznatog NATO lobistu, vatrenog zagovornika nezavisnosti lažne države Kosovo i Kurtijevog poslušnika, Naima Lea Beširija, koji je kao miljenik tajkunskih medija za antisrpsku Novu S pokušao da bude duhovit, pa spomenuo i glavnog urednika Informera.
Odlukom Zmaja od Šipova da više ne učestvuje u Zadruzi, Farmi i sličnim emisijama, koje oduševljavaju desetine hiljada srpskih domaćica i da se posveti čuvanju krava na Velikom Vitorogu i Janjskim dolinama, Srbiji je pričinjena velika šteta.
Više od 3.260 zaposlenih suočeno je sa neizvesnom budućnošću nakon što je nemački proizvođač baterija Varta, koji posluje duže od 130 godina, potvrdio da je započeo postupak zaštite od bankrota.
"Suzuki svift" važi za jedan od najdugovečnijih gradskih automobila na tržištu, a nova generacija sa blagim hibridnim sistemom donosi 82 KS i promišljenu kombinaciju ekonomičnosti i stila.
Nezadovoljstvo putnika zbog uslova na Aerodromu Tivat ponovo je u centru pažnje, nakon što su putnici satima prinuđeni da čekaju napolju, izloženi velikim vrućinama, umesto da im budu obezbeđeni osnovni uslovi dok čekaju svoje letove.
Na društvenim mrežama osvanula je fotografija koja je privukla veliku pažnju korisnika, nakon što su roditelji na svom automobilu zalepili poruku zahvalnosti i zamolili ostale učesnike u saobraćaju za malo više strpljenja.
Na izlazu sa seoskih puteva na glavne saobraćajnice u Ratini kod Kraljeva, meštani i vozači sve češće nailaze na bale sena koje su ispale sa traktorskih prikolica.
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski izjavio je da Rusija očekuje dolazak još oko 30.000 vojnika iz Severne Koreje, kao i dodatnih raketnih sistema koje bi Pjongjang mogao da isporuči Moskvi.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Od paničnog straha od gubitka erekcije i ženskog tela, pa sve do straha od poljupca i dodira, stručnjaci otkrivaju koje skrivene anksioznosti uništavaju intimni život i kako se sa njima izboriti.
Pevačica Ana Bekuta u ekskluzivnom intervjuu za Informer progovorila je o sećanjima na pokojnog supruga Milutina Mrkonjića, povlačenju iz javnosti, ali i podršci koju pruža koleginicama sa javne scene.
Razvodi na estradnoj sceni postali su sve učestalija pojava, a jedan od najčešće pominjanih razloga za kraj brojnih brakova jesu prevare i narušeno poverenje među partnerima.
Sanja Marinković ugostila je u emisiji pevača Darka Lazića i njegovu suprugu Katarinu, a tokom razgovora došlo je do varnica između voditeljke i folkerа.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.