Horor u selu kod Velikog Gradišta: Starac zaklan u štali dok je hranio krave!
Podeli vest
Radiša Milićević (73), zvani Lala, izmasakriran je nožem u svojoj štali na porodičnom imanju u selu Popovac kod Velikog Gradišta!
Porodica je najpre mislila da su ga ubila goveda koja je hranio, ali je obdukcija tela pokazala da je više puta izboden nožem po glavi i telu. Tri meseca kasnije zbog ovog zločina uhapšen je Stojan Đorđević (69) iz Požarevca i njegov prijatelj Jovica Stević (36) koji mu je pomogao.
Milivije Pešikić (90) pronađen je mrtav u svom porodičnom domaćinstvu u aleksinačkom selu Prugovac, a kako su mediji preneli, postoji sumnja da ga je usmrtila svinja.
Ivan N. (78) ubijen je u svojoj kući u Mačvanska Mitrovica, a zločin je jutros oko 8 sati otkrila njegova unuka.
02.12.2023
14:42
Ovo ubistvo desilo se 2. februara 2016., u dvorištu pokojnog Radiše, ispred kuće u kojoj je živeo sa suprugom Danicom (77). Ispostavilo se da je Đorđević tog dana došao kod njega kako bi kupio prase i da je pritom pokušao da ga prevari prilikom plaćanja, pa je došlo do fizičkog obračuna.
Na predlog Višeg javnog tužilaštva u Beogradu sud je odredio pritvor do 30 dana Fatimi Z. (39) osumnjičenoj da je je u noći između 2. i 3. februara na svirep način ubila D.V. (70) u njegovom stanu na Vračaru
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu uhapsili su J. T. (90) iz Leskovca, zbog sumnje da je izvršio krivično delo nasilje u porodici.
15.07.2024
15:10
Radiša je pružio snažan otpor, ali ga je napadač više puta ubo nožem i potom pobegao.
Predosetio smrt
Kako je tokom sudskog postupka ispričala supruga pokojnog, kobnog dana je oko sedam sati ujutro došao kod njih nepoznat čovek kako bi kupio prase.
- Ustali smo oko šest sati i popili kafu. Moj Lala se šalio i gledao sebi u šolju. Rekao je kroz osmeh: 'Kakav mi je ovo dugačak put, gde li ću ja to da idem.' Onda je otišao da očisti štalu, nahrani i pomuze krave. Pošto u kući nismo imali kantar, poslao me je u komšiluk da ga donesem. Kad sam se vratila posle desetak minuta, zatekla sam ga kako leži u dvorištu u lokvi krvi, a kupca nigde nije bilo. Odmah sam pozvala policiju, međutim, nisam mogla da im kažem ko je dolazio da pazari prase i ko je ubio Radišu - navela je Danica Milićević pred Višim sudom u Požarevcu.
Pokojni Radiša je, inače, bio vredan i pošten čovek i svi u selu su ga cenili. Zato su i bili zapanjeni zbog njegovog ubistva, jer su znali da se nikom nije zamerio, niti je bilo koga u nečemu oštetio.
Foto: M. V.
Kuća ubice Stojana Đorđevića u Požarevcu
S druge strane, njegov ubica Stojan je ranije već odrobijao 15 godina zatvora, takođe zbog ubistva jedne starije žene u Smederevu. Na istovetnu kaznu osuđen je i zbog ubistva Milićevića, a njegov saučesnik Stević na godinu i po jer mu je pomagao posle zločina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Milivije Pešikić (90) pronađen je mrtav u svom porodičnom domaćinstvu u aleksinačkom selu Prugovac, a kako su mediji preneli, postoji sumnja da ga je usmrtila svinja.
Tajkunska televizija N1 oglasila se danas povodom debate između predsednika Srbije Aleksandra Vučića i generalnog sekretara Evropske demokratske partije Sandra Gocija.
Danas je u Višem sudu u Beogradu nastavljeno suđenje optuženima u slučaju "Generalštab", a među njima je i ministar kulture Nikola Selaković, čiji je branilac Vladimir Đukanović nakon postupka u ovoj instituciji izneo šokantna saznanja.
Propali košarkaš i blokader Vladimir Štimac obrušio se svim silama na Pokret slobodnih građana (PSG), na čijem je čelu okoreli opozicionar Pavle Grbović.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj komentarisao je izjavu zamenika predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrija Medvedeva da su fabrike dronova po Evropi legitimne ruske mete.
U Beogradu je uspešno rešeno stambeno pitanje za deset izbegličkih porodica, čime je, nakon više od decenije čekanja, okončan jedan od najvećih životnih izazova sa kojima su se one suočavale.
Doktorka Jelena Đenadić, specijalista opšte hirurgije iz Šapca trčaće u subotu na Beogradskom maratonu. Kilometre u polumaratonskoj trci "prodaje" u humanitarne svrhe da bi pomogla šabačkom udruženju obolelih od multiple skleroze.
Subotica i njeni građani s ponosom se sećaju dr Artura Munka, jednog od spasilaca putnika čuvenog "Titanika", koji je potonuo na današmji dan pre 114 godina.
Turista iz Srbije koji je za Vaskrs boravio u Grčkoj doživeo je neprijatnost zbog nepropisnog parkiranja, pa je tako ostao bez tablica i dokumenata, uz kaznu od 30 evra.
Američki i iranski pregovarači ostvarili su napredak i približili se okvirnom sporazumu o okončanju rata, prenosi Aksios, pozivajući se na američke zvaničnike.
Američka administracija demantovala je navode da je formalno zatražila produženje dvonedeljnog primirja sa Iranom, ističući da su pregovori i dalje u toku i da postoji optimizam u vezi sa mogućim sporazumom.
Husein Čokić, najstariji bosanskohercegovački glumac, preminuo je juče, 14. aprila, u 96. godini u Puli, ostavivši za sobom bogatu i značajnu umetničku karijeru.
Pevačica Marija Mara Stojanović progovorila je o odnosu koji je imala sa Sašom Popovićem, i toples fotografijama zbog kojih je gotovo izbačena iz Granda.
Otac učesnice rijalitija "Elita" Maje Marinković Radomir Marinković Taki otvoreno je govorio o ćerkinom emotivnom životu, ali i starleti Staniji Dobrojević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar