Preko 100 kilograma droge zaplenjeno u velikoj akciji policije! Glavni osumnjičeni ipak nije osnivač grupe "Tate Novosađani"?!
Podeli vest
Trojici osumnjičenih za neovlašćenu proizvodnju i stavljanje u promet droge, R.B. (41) iz Novog Sada i njegovom sugrađaninu Lj.D. (49) i N.P. (42) iz Bačke Palanke, sudija za prethodni postupak Višeg suda, odredio je pritvor do 30 dana.
Pritvor im je, kako navode u Višem sudu u Novom Sadu, određen zbog postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da bi osumnjičeni boravkom na slobodi mogli ometati postupak uticanjem na svedoke i da bi u kratkom vremenskom periodu mogli ponoviti krivično delo za koje su osnovano sumnjivi.ž
Državljanka Srbije (34), osumnjičena da je početkom septembra prošle godine ubila svog supruga Kostasa Siamitrisa (58), a zatim njegovo telo zakopala u dvorištu iza porodične kuće u grčkom letovalištu Leptokarija, kako prenose grčki mediji, na saslušanju u sudu je izjavila da je sve bio nesrećni slučaj. Navela je i da joj niko nije pomagao da sakrije telo, koje je policija otkopala 6. februara.
Policija u Zrenjaninu, po nalogu Višeg javnog tužilaštva, je uhapsila M. H. (33) iz ovog grada, zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga.
13.02.2025
13:38
Protiv ovog rešenja, kako dodaju, dozvoljena je žalba krivičnom vanpretresnom veću Višeg suda u Novom Sadu.
Posle zaplene više od 100 kilograma droge, pritvoreni su trojica osumnjičenih Novosađani R.B. i Lj.D. i N.P. iz Bačke Palanke.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave u Šapcu, uhapsili su A. Đ. (27) iz Beograda, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Prokuplje isključili su iz saobraćaja vozača koji je vozio pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.
12.02.2025
23:48
Foto: Informer
Ivica Dačić
Povodom hapšenja R.B,. jednog od osumnjičenih i njegovo dovođenje u vezu sa Fondacijom "Tate Novosađani" u pojedinim medijima, Miroslav Đorđević, jedan od osnivača i upravljača tom Fondacijom, kaže da osumnjičeni jeste bio član Fejsbuk grupe, koja broji više od 13.200 ljudi.
- Taj osumnjičeni nema nikakve veze, niti dodirnih tačaka sa osnivanjem i vođenjem Fejsbuk grupe "Tate Novosađani" - kategoričan je Đorđević, ističući da je R.B. bio samo običan član.
Đorđević dalje ističe da, kada su saznali da je R.B. uhapšen, i za koje krivično delo se sumnjiči, odmah je izbačen iz pomenute Fejsbuk grupe.
- Koliko nam je poznato, on ima privatnu firmu, valjda se bavi taksiranjem, a ima i neku svoju Fejsbuk grupu - kaže Đorđević. - Kao član naše grupe učestvovao je u donacijama i prikupljanju pomoći.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici policije, UKP, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, u saradnji sa pripadnicima BIA, a u koordinaciji sa Višim javnim tužilaštvom u Novom Sadu, uhapsili državljanina Hrvatske, poreklom sa Kosova i Metohije, iz Prizrena.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je policija u Prokuplju, uhapsila Č. P. (59) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i tom prilikom zaplenila je više od 8,7 kilograma biljne materije nalik na marihuanu.
Policija u Kragujevcu uhapsila je N. B. (41) iz Kragujevca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Državljanka Srbije (34), osumnjičena da je početkom septembra prošle godine ubila svog supruga Kostasa Siamitrisa (58), a zatim njegovo telo zakopala u dvorištu iza porodične kuće u grčkom letovalištu Leptokarija, kako prenose grčki mediji, na saslušanju u sudu je izjavila da je sve bio nesrećni slučaj. Navela je i da joj niko nije pomagao da sakrije telo, koje je policija otkopala 6. februara.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Pravni tim Saveta za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, nakon analize javno dostupnih podataka, zaključuje da Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK), pod rukovodstvom Mladena Nenadića i Zagorke Dolovac, nezakonito i politički proganja ministra Nikolu Selakovića i to na osnovu naloga Marinike Tepić, opozicione narodne poslanice.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je da je sramna presuda koja je izrečena Andrijani Nešić urednici portala "Novosti".
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, kišnih padavina biće sve do nedelje, a olujni udari očekuju se danas na jugu Banata i u donjem Podunavlju.
Poslanici belgijskog parlamenta uz ovacije su ispratili govor premijera Barta de Vevera, koji je jasno poručio da odbija zahtev Evropske komisije da se zamrznuta ruska imovina prebaci pod nadležnost EK, prenosi televizijski kanal VRT.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu objavio je u četvrtak oštar video na engleskom jeziku u kojem je optužio državno tužilaštvo da vodi „političko suđenje“ čiji je cilj njegovo uklanjanje sa funkcije.
Stejt department Sjedinjenih Američkih Država izdao je hitno upozorenje svim američkim državljanima i stalnim rezidentima da odmah napuste Venecuelu i da se ne vraćaju u tu zemlju zbog visokog bezbednosnog rizika.
Irska ratna mornarica otkrila je oko pet dronova koji su leteli u blizini rute aviona ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog prilikom njegovog dolaska u Irsku u ponedeljak, preneli su lokalni mediji.
Glumica Dušica Žegarac ispričala je jednom prilikom da je ulogu u filmu "Deveti krug" (1960) dobila sasvim slučajno kada joj je jedan čovek prišao u Pionirskom parku i ponudio da glumi u pomenutom ostvarenju.
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Frizerka na TikToku otkrila je neverovatno jednostavan postupak koji, kako tvrde mnogi, čini kosu lepšom, mekšom i znatno manje masnom, a oduzima manje od 10 sekundi.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar