evrsac.rs, Printscreen/Youtube/Otkos, Društvene mreže/
Vesti
Klupko se odmotava! Saslušani Tikići - evo kako su se branili!
Podeli vest
U Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je vlasnik poljoprivrednog gazdinstva “Dragan Trikić iz Vršca i još 15 osumnjičenih zbog sumnje da su u grupi različitim poreskim krivičnim delima oštetili budžet RS za više od 218 miliona dinara, a zatim prikrivali nezakonito poreklo tako stečenog novca.
Pored Dragana Tikića, saslušani su i Aleksandar N, Zorica N, Milica Tikić, Milana Tikić, Milan Tikić, Sandra I.N, Gordana V, Jelena K, Marko K, Zoran S, Rosica T, Živanka V, Marija M, Goran R. i Gizela V, a protiv još 53 vlasnika poljoprivrednih gazdinstava biće podnete krivične prijave u redovnom postupku. Osim dvoje osumnjičenih koji su izneli svoju odbranu, svi ostali su se branili ćutanjem, odnosno iskoristili su svoje zakonsko pravo da ne iznose odbranu.
Glavni tužilac Višeg javnog tužilaštva (VJT) u Beogradu Nenad Stefanović izjavio je danas da su za samo četiri dana, po nalogu posebnog Odeljenja za borbu protiv korupcije tog tužilaštva, pripadnici Uprave kriminalističke policije uhapsili ukupno 50 osoba, da se tri osobe nalaze u bekstvu, a da je u redovnom postupku podneto 58 krivičnih prijava.
Naredbom o sprovođenju istrage osumnjičenima se na teret stavljaju krivična dela iz Krivičnog zakonika – Udruživanje radi vršenja krivičnih dela i Pranje Novca, kao i Poreska prevara u vezi sa porezom na dodatu vrednost u produženom trajanju i Poreska prevara u vezi sa porezom na dodatu vrednost u produženom trajanju iz Zakona o poreskom postupku i administraciji u produženom trajanju.
Glavni javni tužilac VJT u Beogradu Nenad Stefanović najavio je da će tužilaštvo naložiti i sprovođenje finansijske istrage protiv osumnjičenih i sa njima povezanih lica.
U nastavku borbe protiv korupcije, u dve akcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije uhapsili su 18 lica, zbog postojanja osnova sumnje da su 16 lica izvršila krivična dela poreska prevara u vezi sa porezom na dodatu vrednost, poreska utaja, udruživanje radi vršenja krivičnih dela, kao i pranje novca u iznosu od 1.322.372.826 dinara, dok su dva lica iz druge akcije osumnjičena za pranje novca i pomaganje.
Biznismen Dragan Tikić, označavan kao "lokalni šerif" iz Vojvodine uhapšen je rano jutros po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, zajedno sa njim uhapšena je i njegova ćerka Milica (33) .
15.02.2025
11:00
Postoje osnovi sumnje da je Dragan Tikić od 1. januara 2020. godine do 30. septembra 2024. godine osmislio plan za vršenje krivičnih dela tako što je uz pristanak ostalih osumnjičenih, nosilaca malih poljoprivrednih gazdinstava, koja nisu obveznici PDV-a, prodavao sopstvene poljoprivredne proizvode – pšenicu, kukuruz, uljani repicu, merkantilnu soju i suncokret i tako umanjio poresku obavezu PDV-a sa 15% na 8%, ujedno ostvario pravo na povraćaj PDV-a, te umanjio poresku obavezu plaćanja poreza na prihod od samostalne delatnosti.
Dragan Tikić je, kako se sumnja, tako koristio 66 poljoprivrednih gazdinstava koja su van sistema PDV-a i kojima je faktički upravljao on ili članovi njegovog domaćinstva.
Po nalogu Dragana Tikića nosioci poljoprivrednih gazdinastava izdavali su otkupne listove neistinite sadržine predstavljajući svoja gazdinstva kao prodavce i poljoprivredne proizvode kao svoje, iako je sva roba preuzimana na skladištima Dragana Tikić u čemu im je pomogla Živanka V. zaposlena kod njega, a koja je potpisivala svaku otpremnicu, svesna da stavlja potpis na otpremnici lažne sadržine i tako pomaže Draganu Tikić u poreskom krivičnom delu.
Imovinu, koju su pribavili kriminalnim delovanjem osumnjičeni su prenosili na Dragana T. koji je tako pribavljenu imovinu držao i prosleđivao članovima svoje porodice, te ulagao u kupovinu različitih nepokrenosti, znajući da u trenutku prijema ista potiče iz kriminalne delatnosti, a sve u nameri da se prikrije nezakonito poreklo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni tužilac Višeg javnog tužilaštva (VJT) u Beogradu Nenad Stefanović izjavio je danas da su za samo četiri dana, po nalogu posebnog Odeljenja za borbu protiv korupcije tog tužilaštva, pripadnici Uprave kriminalističke policije uhapsili ukupno 50 osoba, da se tri osobe nalaze u bekstvu, a da je u redovnom postupku podneto 58 krivičnih prijava.
Bivši pripadnik MUP Srbiji koji je službeno obezbeđivao i Zagorku Dolovac otrkio je da su on i njegovi saradnici prošli kroz pravu pravcatu torturu vrhovne tužiteljke.
Ideolog blokadera Borivoje Borović javno je priznao da i on sumnja da iza tzv. studentske liste stoje blokaderski advokat Zdenko Tomanović i biznismen Miroslav Mišković.
Superiornost Srbije u vazduhu glavna je tema hrvatskih medija otkako su pre nekoliko dana objavili sliku srpskog MIG-29, naoružanog moćnom kineskom hipersoničnom raketom CM-400.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
Tokom poslednjeg dana ove sedmice, očekuje se pojačan saobraćaj na auto-putevima, kao i na glavnim putnim pravcima koji vode ka većim gradovima već u prvim popodnevnim satima.
U svakodnevnom govoru često se može čuti da neko "kibicuje" - kada sa strane posmatra šta se dešava i pritom daje komentare ili savete, iako nije direktno uključen. Međutim, malo ko zna odakle potiče ova reč.
Sjedinjenim Američkim Državama nije potrebna pomoć ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog u odbrani od iranskih bespilotnih letelica, izjavio je predsednik SAD Donald Tramp u intervjuu za američku televiziju En-Bi-Si njuz.
Sjedinjene Američke Države su u potpunosti razrušile iransko ostrvo Hark, ali bi američka vojska mogla ponovo da izvede udare „čisto radi zabave“, izjavio je predsednik SAD Donald Tramp.
Na žurci nakon dodele Oskara 2023, koji je tradicionalno jedan od najočekivanijih događaja u Holivudu, pevačica Sijera je izazvala veliku pažnju medija i javnosti svojim modnim izborom.
Voditeljka Bojana Lazić otkrila je da bi Zorica Brunclik trebalo da se pojavi na snimanju nove emisije "Pinkovih zvezda" iako je to trebalo i prošle srede.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar