Braća Stajić danas na saslušanju! Nemanja i Novak osumnjičeni za prisvajanje 6,5 miliona evra
Podeli vest
Nemanja Stajić, bivši sekretar Sekretarijata za poslove legalizacije u Beogradu koji je juče zajedno sa bratom Novakom Stajićem i još šestoro osumnjičenih danas bi trebalo da bude priveden u Više javno tužilaštvo u Beogradu na saslušanje.
Osumnjičeni koji su uhapšeni u velikoj akciji sumnjiče se da su zloupotrebama sebi i drugim osobama pribavili korist od 6,5 miliona evra. Oni će danas u Višem tužilastvu u Beogradu imati mogućnost da iznesu odbranu, posle čega će tužilaštvo odlučiti da li će i za koga predložiti određivanje pritvora do 30 dana.
Nemanja Stajić, bivši sekretar za legalizaciju u Beogradu i njegov brat Novak Stajić, uhapšeni su u sklopu akcije policije u borbi protiv korupcije, zbog sumnje da su nelegalno gradili na više lokacija u glavnom gradu.
Nemanja Stajić, bivši sekretar Sekretarijata za poslove legalizacije u Beogradu koji je jutros zajedno sa bratom Novakom Stajićem i još šestoro osumnjičenih uhapšen jutros po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu zbog sumnje da je odobrio ozakonjenje niza nelegalno izgrađenih objekata s lisicama na rukama i kapuljačom preko glave sproveden je u prostorije policije.
20.02.2025
15:17
Po nalogu Višeg javnog tužištva u Beogradu lisice na ruke, podsetimo, juče rano ujutru su stavljenje i nekadašnjem zameniku Nemanje Stajića, Jovanu Kovačeviću koji je u trenutku hapšenja rukovodilac Odeljenja za područje opštine Vračar tog Sekretarijata.
Stajić i Kovačević se sumnjiče da su nezakonitim legalizacijama objekata pribavili imovinisku korist u ukupnom iznosu od preko 6,5 milione evra različitim investitorima objekata, odnosno podnosiocima zahteva za legalizaciju, potvrđeno je iz tužilaštva.
Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici Uprave kriminalističke policije uhapsili su danas 8 lica, među kojima je bivši i sekretar Sekretarijata za poslove legalizacije objekata u Gradskoj upravi grada Beograda Nemanja S. kao i njegov tadašnji zamenik J.K, koji je sada aktuelni rukovodilac Odeljenja za područje opštine Vračar tog Sekretarijata.
Nemanja Stajić, bivši sekretar za legalizaciju u Beogradu i njegov brat Novak Stajić, uhapšeni su u sklopu akcije policije u borbi protiv korupcije, zbog sumnje da su nelegalno gradili na više lokacija u glavnom gradu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemanja Stajić, bivši sekretar za legalizaciju u Beogradu i njegov brat Novak Stajić, uhapšeni su u sklopu akcije policije u borbi protiv korupcije, zbog sumnje da su nelegalno gradili na više lokacija u glavnom gradu.
Poznati novinar Uroš Piper raskrinkao je profesora Fakulteta političkih nauka (FPN-a) Dušana Spasojevića i razotkrio zašto tajkunski mediji ne smeju da priznaju slabost blokadera.
Plavi tim je u 24. epizodi Exatlona najpre pobedio u borbi za prednost, a zatim to odlično iskoristio i trijumfovao u borbi za eliminaciju ubedljivim rezultatom 8:3.
Nakon što je razotkriven pakleni plan Anabele Zonai koji je skovan protiv Sanje Kalinović, kapitenka Plavih pokušala je da opravda sebe, međutim, Aleksa Erski je odmah žestoko reagovao.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U emisiji "Prve info", na Informer televiziji, jutros je došlo do potpunog šoka u programu uživo, kada se umesto reportera Vladimira Savića, uključio Dalibor Golubović, dubler predsednika Aleksandra Vučića.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je na panelu posvećenom energetici, održanom u okviru Svetskog samita vlada u Dubaiju, da su diverzifikacija snabdevanja energentima i razvoj lanaca snabdevanja kritičnim mineralnim sirovinama od presudnog značaja za ekonomski rast i energetsku sigurnost.
Danas se u Omanu održavaju pregovori Irana i SAD o teheranskom nuklearnom programu. Tok dođagaja koji bi mogao da odredi dalju sudbinu Bliskog istoka pratite uživo na Informer.rs.
Ruske snage napreduju duž cele linije fronta različitim intenzitetom, a aktivna zona borbenih dejstava se proteže 1.200 kilometara, izjavio je danas vrhovni komandant Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski.
Svetislav Stefanović, Grigorije Božović, Dragiša Vasić i mnogi drugi pisci i kulturni radnici streljani su ili prognani od strane komunista posle Drugog svetskog rata.
Jedan od najgledanijih ruskih crtaća koji je osvojio i decu i roditelje u Srbiji, "Maša i medved", dobija bioskopsku verziju, pa će mališani i njihovi roditelji već od 19. marta imati priliku da omiljenu bajku gledaju na velikom platnu.
Veteranka malteške muzike, Helen Mikalef, preminula je u 75. godini, što označava kraj uspešne karijere koja je ostavila dubok trag na malteškoj muzičkoj sceni.
Ispucale pete nisu samo estetski nedostata, a mnoge prirodne namirnice koje već imate u kuhinji mogu značajno poboljšati stanje kože ako se koriste redovno.
Zdrava i negovana koža predstavlja osnov svake beauty rutine, ali i važan deo brige o sebi, posebno tokom zimskog perioda kada je koža izložena hladnoći, suvom vazduhu i dodatnim spoljašnjim uticajima.
Bivša učesnica rijalitija "Elita" Anđela Đuričić okačila je snimak sa Tajlnada, na kom mazi i ljubi geparda koji je u jednom trenutku vidno prestravio.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar