Šok izjava babe koja je odvela decu u kuću strave u Brčkom: Imam 108 unučadi, neke sam poslala tamo i platila 300 evra!
Podeli vest
Hasnija Hasanović, žena koja je uhapšena nakon što je u kući u Brčkom distriktu pronađeno 31 dete, tvrdi da je puštena nakon policijskog zadržavanja i da se među pronađenom decom nalazi i njena unučad.
Ona je ispred zgrade Tužilaštva Brčkog distrikta navela da sa njom živi šestoro unučadi, ali da je dvoje "predala na čuvanje" pošto je "njen partner imao zdravstvene probleme".
- Uhapšena sam kad sam došla da pronađem svoje unukue. Ja živim u Brčkom, imam šestoro unučadi sa sobom. Živim normalno tu, imam novac, šalju mi deca, familija. Imam 108 unučadi, desetoro dece - tvrdi Hasanović.
Pet majki došlo je po svoju decu u Centar za socijalni rad u Brčkom, a deca su tamo bila hitno odvedena nakon saznanja da u jednoj kući u Brčkom boravi 31 dete zbog čega je osam osoba uhapšeno, jer se sumnja na trgovinu decom.
Zahida Đogo uhapšena je nakon što je u njenoj kući pronađeno 31 dete.
27.02.2025
23:12
Ona tvrdi da je radnije, po potrebi, unučad ostavljala kod Z.Đ. i da ovo nije prvi put.
Foto: Foto: Ustupljene fotografije
Hapšenje u Brčkom
- Poznajemo tu ženu, znamo je toliko godina, toliko dece... Pustila sam i ja svoju decu na 15 dana, dvoje, četvoro sam ostavila sa sobom, čuvanje sam platila 300 evra. Ta žena drži dete čisto, uredno, tu su tri žene unutra, to je velika kuća na tri sprata - rekla je Hasanović.
Ona je dodala da je dala izjavu.
Foto: Informer
Kuća strave u Brčkom
- Ta žena je gledala toliku decu, to su sve romska deca, ja sam za svoju decu imala dokumenta, uzeli su ih, uzeli su nam telefone, sve... Danas su me oslobodili da idem kući - rekla je Hasnija.
- Ne znam gde da idem za svoju unučad, to su moja deca, deca moje ćerke, ali to su moja deca, sa mnom žive imamo sve da ih hranimo, oblačimo, imaju sve, rekla je Hasnija.
- Išla sam, nosila hranu, garderobu. Oni su čisti, uredni, pedantni, ne pate. Imam novac. Taj dan sam otišla, sinovi su mi poslali 500 evra, podigla sam to. Živimo od svojih para, ne od tuđih, hranimo svoju decu. Ne prosimo, ne krademo - rekla je Hasnija i ponovila da ima desetoro dece i 108 unučadi i da imaju od čega da žive.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Zapadne zemlje, uključujući Ujedinjeno Kraljevstvo i saveznike u NATO, nisu spremne za mogući rat s Rusijom, upozoravaju vojni i bezbednosni stručnjaci okupljeni prošlog meseca u Londonu, prenosi CNN.
Izraelska policija uhapsila je Palestinca koji je bio obučen kao Deda Mraz na božićnoj zabavi u gradu Haifa, saopštila je grupa za ljudska prava, prenose danas mediji.
U jednoj istorijskoj hrišćanskoj crkvi u Lubečku, Nemačka, tokom božićne službe zabeležen je incident koji je izazvao buru komentara na društvenim mrežama.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
U Jakutsku, glavnom gradu Republike Saha u istočnom Sibiru, pre nekoliko dana zabeležena je ekstremno niska temperatura od -45°C, dok su u okolnim područjima, poput Tatinskog Ulusa, zabeležene još niže vrednosti, čak -52°C.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar