Uhapšeno 153 osobe u borbi protiv korupcije! Pali funkcioneri i direktori širom Srbije!
Podeli vest
Među 153 osobe koje su uhapšene nalazi se i veliki broj funkcionera, direktora javnih preduzeća, predstavnika lokalnih samouprava, kao i direktora domova zdravlja.
U nastavku akcije borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije Uprave kriminalističke policije, po nalozima posebnih odeljenja za suzbijanje korupcije viših javnih tužilaštava u Beogradu, Novom Sadu, Kraljevu i Nišu, u februaru su realizovali 23 predmeta i tom prilikom uhapšene su 153 osobe, dok je protiv 48 osoba podneta krivična prijava u redovnom postupku, zbog izvršenog većeg broja koruptivnih krivičnih dela kojima je prouzrokovana ukupna šteta u iznosu od 3.497.175.233 dinara, kao i stečena protivpravna imovinska korist u iznosu od 2.536.027.623 dinara.
U nastavku akcije borbe protiv korupcije, operativci kriminalističke policije po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su 35 osoba, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivična dela zloupotreba službenog položaja, trgovina uticajem i pranje novca.
U Novom Sadu, uhapšene su osumnjičene Ž.J, pomoćnica načelnika Gradske uprave za privredu Grada Novog Sada i M.B, savetnica u Gradskoj upravi za privredu Grada Novog Sada za poslove preduzetništva i ekonomsko – privrednog razvoja pod sumnjom da su se bavile koruptivnim radnjama.
Podsetimo, u velikoj akciji u borbi protiv korupcije, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, uhapšen je biznismen Aleksandar Papić, faktički vlasnik firme koja je dobijala nameštene tendere za JP EPS, u dogovoru sa bivšim v. d. direktora JP EPS, Miloradom Grčićem, bivšim gradonačelnikom Obrenovca, a on je ranije bio sumnjičen da je sarađivao sa Veljkom Belivukom, kome se sudi zbog ubistava i pranja novca.
Takođe, pored njih je u jutrošnjoj akciji policije i Višeg javnog tužilaštva u Nišu u borbi protiv korupcije uhapšen i Perica Gavrilović (52) bivši pomoćnik gradonačelnika Grada Leskovca.
U nastavku akcije borbe protiv korupcije pripadnici UKP po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu uhapsili su jutros Aleksandra Đorđevića, zamenika predsednika Skupštine opštine Rekovac, kao i direktora kamenoloma Milutina Markovića, zbog sumnje da su oštetili rudnik za 60 miliona dinara!
U velikoj akciji UKP-a i Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapšeno je 12 bliskih saradnika bivše gradonačelnice Niša Dragane Sotirovski, dok se za troje još uvek traga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U nastavku akcije borbe protiv korupcije, operativci kriminalističke policije po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su 35 osoba, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivična dela zloupotreba službenog položaja, trgovina uticajem i pranje novca.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Kako nezvanično saznajemo, nasilnik Miša Bačulov izlazi na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Vujo Ilić sa Instituta za filozofiju i društvenu teoriju gostovao je na opozicionoj televiziji N1 i potvrdio reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna godina biti najbolja u istoriji naše države.
Advokat Nikole Selakovića, Vladimir Đukanović, oglasio se na svom Iks nalogu i obratio drugim advokatima koji komentarišu i mešaju se u slučajeve u kojima nisu angažovani da to ne rade!
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Kako nezvanično saznajemo, nasilnik Miša Bačulov izlazi na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokrenula je novu stranicu na zvaničnom sajtu Bele kuće pod nazivom „Medijski prestupnik nedelje“, sa ciljem da istakne primere za koje smatra da predstavljaju netačno ili pristrasno izveštavanje.
Tokom poslednjeg dana državne posete Kini, francuski predsednik Emanuel Makron neočekivano se odvojio od kineskog obezbeđenja i potrčao ka grupi studenata ispred Univerziteta Sečuan u Čengduu, prikazuje snimak francuskog kanala BFMTV.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Dramatična reakcija jednog psa nakon što čuje svoje ime tokom ključne scene u popularnoj seriji "Stranger Things" nasmejala je milione korisnika TikToka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar