Advokat traži oslobađanje: Policajci nisu radili za Šarića, već za BIA
Podeli vest
Advokati optuženih u postupku protiv Darka Šarića i ostalih kojima se sudi po optužbama Javnog tužilaštva za oranizovani kriminal da su planirali ubistvo i pokušali da diskredituju svedoka saradnika u drugom postupku za šverc kokaina, Nebojše Joksovića, predložili su sudu da sve optužene oslobodi optužbi.
Branilac pripadnika MUP-a Danila Stojanovića i Milutina Radovanovića, advokat Veljko Delibašić danas je pred Specijalnim sudom u Beogradu izjavio da njegovi klijenti nisu bili "obični policajci već špijuni, koji su nagrađeni od strane BIA zbog informacija koje su donosili" kao i da su "svoj posao radili na najbolji mogući način".
U nastavku iznošenja završnih reči Darku Šariću i ostalim optuženim, branilac Nikole Spasojevića, kome se sudi u odsustvu, zatržio je takođe oslobađajuću presudu za svog klijenta!
U završnim rečima na suđenju Darku Šariću i ostalim optuženim za planiranje ubistva svedoka saradnika Nebojše Jokovića Jokse na Drinskog regati, advokati okrivljenih su istakli da nema materijalnih dokaza protiv njihovih branjenika i za njih zatražili oslobađajuće presude.
03.03.2025
17:07
- Tražim oslobađajuću presudu, nisu izvršili krivična dela koja im se stavljaju na teret. Objasnili su objasnili ovde ko su i šta su. Oni su bili obaveštajci, a ne obični operativci. Narodski rečeno, nisu bili policajci, nego špijuni - rekao je advokat Veljko Delibašić i slikovito objasnio zbog čega i na koji način su Stojanović i Radovanović, u javnosti poznati kao Dača i Mika ostvarivali kontakte sa Duškom Šarićem.
Advokati optuženih koje Javno tužilaštvo za organizovani kriminal tereti da su bili pripadnici organizovane kriminalne grupe koja je optužena za ubistva pripadnika škaljarskog klana Igora Dedovića i Stevana Stamatovića u januaru 2020. u Atini, kao i likvidacije Alana Kožara i Damira Hadžića u julu iste godine na ostvru Krf u Grčkoj, juče su nastavili sa predlaganjem dokaza pred početak suđenja i od veća Specijalnog suda u Beogradu zatražili da Skaj komunikacija za koju tužilaštvo tvrdi da su je vodili optuženi, ne bude prihvaćena kao dokaz.
Punih 15 godina, protiv Darka Šarića vode se četiri sudska postupka, a danas je na završnom suđenju u postupku koji se vodi za planiranje ubistva i diskreditaciju svedoka saradnika, tužilac zatražio za Darka Šarića 15 godina kazne zatvora, dok je za njegovog brata Duška, zatražio 5 godina kazne zatvora.
11.02.2025
13:49
Danilo Stojanović
- Slično kao u ljubavnoj vezi, momak devojci priča bajke, obećava joj kule i gradove sve dok ne dobije šta hoće, isto tako i devojka priča bajke dok ne dobije šta hoće. I to tako traje, pa ko koga prevesla. Primer je Duško Šarić, koji je podneo zahtev za dobijanje državljanstva Srbije, koje država iz nekog razloga neće da mu da. Idealna prilika za Danila i Milutina da mu obećaju pomoć, on hoće da se druži sa njima i doživljava ih kao prijatelje. Postavlja se pitanje, jesu li mu sredili državljanstvo? Nisu, a mogli su. Dakle, lagali su ga. Kao što momak laže devojku, obećavali su mu kule i gradove a nisu mu učinili baš ništa - rekao je Delibašić navodeći da su tadašnjeg ministra Nebojšu Stefanovića pitali da li smatra da treba da se približe Dušku Šariću, a preko njega i Darko, na šta su pozitivno odgovorili i Stefanović i tadašnji načelnik UKP Dejan Kovačević, a da ih je sada tužilaštvo zbog toga optužilo.
Foto: Printscreen
Danilo Stojanović
- Ključno je pitanje, da li su informacije koje su dobili od bilo koga u ovom predmetu, zapisali i evidentirali. Odgovor je jesu, sve su zapisali i dostavili MUP ili BIA, a to znači da su nevini i da su radili svoj posao i da moraju da budu oslobođeni. Njima je dodeljena zahvalnica, kao i optuženom Aleksandru Boškoviću - rekao je Delibašić i naveo da su u sudnici bili prinuđeni da se bave 'trivijalnim stvarima ko je bio konobar u kafani i ko je platio račun, a nije pročitana službena dokumentacija na osnovu koje se dokazuje njihova odbrana.
I Boškovićev branilac, advokat Goran Petronijević, zatražio je da njegov klijent bude oslobođen, navodeći da ni jedan dokaz protiv njega u optužnici ne postoji.
Foto: Zoran Sinko
Darko Šarić
- Tužilaštvo se ovde u završnoj reči ponaša kao da ništa nismo izvodili kao dokaz tokom suđenja. Imam utisak da je Bošković tužilaštvu poslužio kao vezivno tkivo, tužilac ga je umetao da spoji dve nespojive činjenice. Ukoliko sud prihvati naš predlog da na Skaj komunikaciji ne može da se zasniva presuda, nema ni jednog dokaza. Ako s druge strane, sud prihvati predlog tužilaštva da se Skaj koristi pri donošenju presude, molim da se analizira celokupna komunikacija koja se odnosi na njega - rekao je u svojoj završnoj reči advokat Goran Petronijević.
Podsetimo, branioci Darka i Duška Šarića, advokati Dalibor Katančević i Marko Janković juče su zatražili oslobađajuće presude, dok je odbrana Darka Šarića koji je u pritvoru zatražila da on bude prebačen u kućni pritvor. Svi branioci naveli su da Skaj ne može da bude korišćen kao dokaz na kom se zasniva sudska presuda. Tužilaštvo je u svojoj završnoj reči, predložilo da svi budu osuđeni na višegodišnje kazne zatvora.
U nastavku koji je zakazan za 24. mart završne reči trebalo bi da iznesu i sami optuženi, a potom i da sudsko veće zakaže datum izricanja presude.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U nastavku iznošenja završnih reči Darku Šariću i ostalim optuženim, branilac Nikole Spasojevića, kome se sudi u odsustvu, zatržio je takođe oslobađajuću presudu za svog klijenta!
Lider partije Tisa Peter Mađar, koji je pobedio na mađarskim parlamentarnim izborima, prodao se liberalima, ali je prvobitno bio nacionalista što sada prikriva, tvrdi ruski politikolog Nikolaj Sorokin.
Nemačka stranka Alternativa za Nemačku (AfD) prvi put je izbila na čelo nacionalne ankete sa 27 odsto podrške, dok istovremeno raste nezadovoljstvo građana radom vladajuće koalicije, pokazalo je najnovije istraživanje javnog mnjenja agencije YouGov.
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov razotkrio je novi pokušaj zloupotrebe od strane blokadera koji su pokušali da naprave haos i prekroje izbornu volju studenata na Medicinskom fakultetu.
Dejan Bursać, blokader sa dna kace i jedan od najvećih mrzitelja svega srpskog, na najstrašniji način je na crnogorskoj televiziji Mila Đukanovića napao pravolsavnu crkvu, svetosavlje, ali i Srbe.
Ovo što se noćas dogodilo na Medicinskom fakultetu u Beogradu je vrlo ozbiljno i toga bi svi trebalo da budu svesni. Naime, to je uvertira, priprema blokadera za to šta će da rade kada budu bili parlamentarni izbori, upozorava novinar Uroš Piper.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave Istočni petak, za koji se veruje da je jedan od najlepših praznika posvećenih Presvetoj Bogorodici. Istočni petak Informer praznuje kao svoju krsnu slavu!
Populacija vukova u Holandiji nastavlja da raste, a najnovija DNK analiza pokazala je da je u zemlji identifikovana 131 jedinka, uključujući 79 ranije nezabeleženih vukova.
Beogradski maraton, 39. po redu, za razliku od prethodnih, ove godine trajaće dva dana (18. i 19. april) i okupiće hiljade trkača, zbog čega će već od petka mnoge prestoničke ulice biti zatvorene za saobraćaj. Ovo je detaljna trasa maratona i koje ulice će biti zatvorene!
Ruski predsednik Vladimir Putin zatražio je objašnjenje od vlade i centralne banke zbog slabijih ekonomskih rezultata u prvim mesecima ove godine, pozivajući na dodatne mere za podsticanje rasta.
Evropske zemlje, uključujući Belgiju, Holandiju i Francusku, imaju kapacitete za deminiranje i mogu da doprinesu obezbeđivanju slobodne plovidbe kroz Ormuski moreuz, izjavila je francuska ministarka odbrane Katrin Votren.
Izvršni direktor Međunarodne agencije za energiju (IEA) Fatih Birol upozorio je da bi svet mogao da se suoči sa "značajno većim" cenama energenata ukoliko Ormuski moreuz ne bude ponovo otvoren za pomorski saobraćaj.
U Čileu je došlo do ozbiljne nesreće kada je oklopno vozilo na parkingu pregazilo dve žene dok je vozač išao unazad i, kako se navodi, nije primetio osobe iza vozila.
U organizaciji Konzulata Jamajke u prepunom Dorćol Platzu, a u prisustvu brojnih muzičara, medija i prijatelja benda, održana je promocija novog albuma, večitih mladića rok scene, YU Grupe, koji su na promociju stigli specijalnim “autobusom za raj”.
Svi ga pamte kao Burduša, romskog muzičara iz serije "Muzikanti". Malo ko zna da je Jovan diplomirao na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju. Još manje ljudi zna zašto su oči ovog glumca večito delovale tužne.
Megan Markl i princ Hari trenutno borave u višednevnoj poseti Australiji, gde učestvuju u aktivnostima posvećenim podizanju svesti o mentalnom zdravlju, podršci vojnim veteranima i promociji sporta.
Proleće je konačno stiglo, sunce sve češće mami napolje, a miris roštilja i slobodnih dana već se oseća u vazduhu, što znači samo jedno, prvomajski praznici su pred vratima.
Mnogi se pitaju u kom trenutku je najbolje posoliti jelo, a kulinarski stručnjaci imaju prilično jasan odgovor. Tajming je važniji nego što se misli i može direktno uticati na konačan ukus.
Bivša žena Harisa Džinovića Melina Galić udaje se za 23 godina starijeg milionera Džefrija Pola Arnolda, a pre venčanja u Monte Karlu morala je da ispuni nekoliko uslova.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar