Delu više puta "overili" u glavu, a onda pobegli u "volvu"! Saslušani svi svedoci u istrazi o ubistvu Dejana Kostića! (FOTO)
Podeli vest
Okružno javno tužilaštvo u Banjaluci potvrdilo je da su saslušani svi svedoci u okviru istrage koja se odnosi na zločin koji se pre nepuna dva meseca dogodio ispred banjalučkog restorana "Stara Ada", gde je ubijen Dejan Kostić Dela (35).
Međutim, tužilačka odluka u ovom predmetu još nije donesena, niti je završen sav posao u okviru istrage.
Okružni sud u Banjaluci raspisao je međunarodnu poternice za Nemanjom Sjenicom i Nikolom Kosom, koji su osumnjičeni da su 11. januara ispred restorana "Stara Ada" u Banjaluci ubili Dejana Kostića Delu, bivšeg vođu navijača FK Borac.
27.01.2025
13:15
- Taj predmet nalazi se u radu i u fazi je istrage. U navedenom predmetu saslušani su svi svedoci, a preduzimaju se potrebna veštačenja koja još nisu okončana - rekli su za "Nezavisne novine" iz Okružnog javnog tužilaštva u Banjaluci.
Nemanja Sjenica iz Banjaluke prišao je s leđa Dejanu Kostiću Deli na parkingu ispred restorana "Stara Ada" i kada mu se on okrenuo bočno na njega je ispalio tri hica i pogodio ga u rame, potom je prišao ispalio hitac u glavu, ovo su detalji brutalnog ubistva u Banjaluci.
Tog dana je, prema dosadašnjim rezultatima istrage, u restoranu prvo došlo do svađe između Kopranovića i Kostića, te je Kostić, koji je tu bio sa nevenčanom suprugom i detetom, pri izlasku iz restorana Kopranoviću opsovao majku i rekao mu da će se vratiti.
- Kopranović je osumnjičen da je s umišljajem podstrekao svog sina Nemanju Sjenicu da ubije Kostića tako što mu je telefonom rekao da dođe do restorana - otkriva neimenovani izvor "Nezavisnih novina".
Sjenica je, prema rezultatima istrage, nosio pištolj, prišao s leđa Kostiću, pa kada se Dela okrenuo bočno, ispalio je metak u levo rame Kostića. Kostić je, prema dosadašnjim rezultatima istrage, pao na tlo, pa dok je ležao, Sjenica je ispalio još jedan metak u njegovu glavu.
Tokom istrage ispitano je više Banjalučana, a naš izvor otkrio je za šta se sumnjiče i ostali. Kada je u pitanju Grujić, istražioci su opisali i ono za šta njega sumnjiče.
- Nakon što je osumnjičeni Sjenica ubio Kostića, Grujić je, svestan da su nadzorne kamere mogle snimiti ubistvo, zajedno sa Kopranovićem od osoblja restorana zatražio da otključaju magacin, u kojem se nalazila oprema za video-nadzor - dodaje izvor "Nezavisnih novina".
Nakon toga su Grujić i Kopranović, kako se sumnja, ušli u magacin i presekli kablove na snimaču video-zapisa nadzornih kamera. Snimač su, kako ih terete, uzeli, a on je nakon toga nađen u reci Vrbas, dok je "volvo", u kojem su pobegla dvojica osumnjičenih, pronađen na Čokorskim poljima kod Banjaluke.
Foto: Tanjug/društvene mreže
Ubijeni Dejan Kostić Dela
- Potvrdila je da je kritičnog dana oko 17 časova sa Kostićem i njihovim maloletnim detetom došla u 'Staru Adu'. Tada je tokom ručka primetila da Kostić razmenjuje poglede sa ljudima koji su sedili za stolom u središtu lokala, te kada su nakon ručka krenuli da izađu iz objekta, prolazeći pored tog većeg društva, u kojem je bio i osumnjičeni Kopranović, koji je nešto dobacio Kostiću, a potom krenuo prema njima, te je, osim Jelenka, prema njima krenuo još jedan momak, a Kostić je reagovao na to, obrativši im se rečima: 'Šta je pi..e, idete na mene kad držim dijete', na šta su mu oni odgovorili da dođe bez deteta - ističe naš izvor.
Nakon te rasprave, kako je ona izjavila, sa Kostićem i njihovim sinom je izašla iz objekta, pa su se uputili kući. Kostić se, kako se veruje, kasnije vratio pred restoran.
- Seo je u svoje vozilo, a ona je sela u svoje vozilo kojim je krenula ispred njega u nadi da će ga sprečiti da ode do "Stare Ade". Kada su stigli blizu, ugledala je Kostića kako trči prema parkingu restorana. Videla je da kod sebe ima pištolj. Na parkingu je uočila Aljošu Galića, koji je pokušavao umiriti Kostića - navodi naš izvor.
Ona je, tvrdi, stala na ulaz kako bi sprečila Kostića da uđe.
- U jednom trenutku on je prišao prozoru i rukom razbio staklo, nakon čega se udaljio u pravcu izlaza sa parkinga, a potom se ponovo vratio na parking i dozivao je. U jednom trenutku je uočila da iza Kostića ide neko, vrisnula je i onda je čula pucanj - dodaje sagovornik "Nezavisnih novina".
- Kada je čula i treći pucanj, videla je kako se on okreće prema tom licu koje je pucalo, pa je pritrčala i stala između njih, a taj muškarac ju je odgurnuo i ispalio još jedan metak u Kostića koji je tad već ležao na tlu - dodaje izvor.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Udar Oružanih snaga Rusije hipersoničnom raketom „Orešnik“ ozbiljno je poljuljao spremnost Zapada da pošalje svoje trupe na teritoriju Ukrajine, piše kineski portal Sohu.
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić započeo je posetu Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde će prisustvovati svečanom otvaranju Nedelje održivosti 2026, a sastao se i sa domaćinom skupa šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom.
Bivši predsednik Srbije Boris Tadić kritikovao je blokadere, a potom potvrdio da aktuelni predsednik Aleksandar Vučić ne radi ništa van svojih ovlašćenja
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Niški opozicionar Dragan Milić i njegovi bliski saradnici postali su glavna tema u poslednje vreme, a njihove malverzacije ne prestaju da se otkrivaju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE), gde se sastao sa domaćinom skupa, šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom.
Prvi eliminisani takmičar najvećeg sportskog rijalitija na svetu Exatlona Marko Milovanović u Dominikansku Republiku je došao sa namerom da pobedi, ali je onda ekspresno došlo do bolnog otrežnjenja u vidu ispadanja.
Prvi takmičar koji je napustio Exatlon, najveći sportski rijaliti program na svetu, Marko Milovanović, bio je gost specijalne emisije na Informer televiziji, gde je govorio o boravku u Dominikanskoj Republici i iskustvu u takmičenju.
U najvećem sportskom rijalitiju na svetu, sukob između Sanje Kalinović i devojaka u Plavom timu ne jenjava i nikako ne mogu da pronađu zajednički jezik.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Raketa Indijske organizacije za svemirska istraživanja (ISRO), koja je nosila 16 tovara tereta sa opremom i eksperimentima, uključujući satelit za osmatranje Zemlje, skrenula je sa planirane putanje ubrzo nakon lansiranja.
U Srbiji će dana ujutru biti hladno sa slabim i umerenim, na jugozapadu i jugu ponegde i jakim mrazem, a tokom dana biće umereno do potpuno oblačno i malo toplije vreme.
Predsednik Slovačke Peter Pelegrini, premijer zemlje Robert Fico i predsednik parlamenta Rihard Raši, najavili su da Slovačka neće više vojno pomagati Ukrajini.
Ruski raketni napad Orešnikom na Ukrajinu signal je NATO-u da odustane od vojne podrške Kijevu, izjavio je generalni sekretar NATO-a Mark Rute na konferenciji za novinare tokom posete Hrvatskoj, koju je uživo prenosila pres-služba Alijanse.
Glumac Enis Bešlagić oglasio se iz bolnice, gde je završio na preventivnim lekarskim pregledima pred početak nove turneje, čime je svojom objavom na Fejsbuku nakratko zabrinuo javnost.
Jedna saobraćajna nesreća dovoljna je da se sruši fasada i ogoli mračna strana ljudske prirode, a upravo je to tema domaćeg trilera "Saučesnici" koji od 14. januara stiže na velika platna.
Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.
Agata Kristi je pravila otrove i smrtonosne koktele kako bi njene priče zvučale zastrašujuće uverljivo, upravo ta neobična kombinacija književnog dara i farmaceutskog znanja vinula ju je u večnost svetske književnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar