Albanci napali maloletne Srbe u Kosovskoj Mitrovici! Haos na jugu Srbije!
Podeli vest
Šestorica maloletnika, četvorica Srba i dvojica Albanaca, privedena su od strane lažne policije u severnom delu Kosovske Mitrovice u ulici Vlade Ćetković.
Premijer Srbije Miloš Vučević pozvao je sve nadležne međunarodne institucije da spreče pokušaje takozvanog "kosovskog premijera" Aljbina Kurtija da uništi srpsko kulturno i duhovno nasleđe na Kosovu i Metohiji!
Srbi sa severa Kosova i Metohije uputili su posebnu čestitku povodom rođendana Milanu Radoičiću, bivšem političkom predstavniku Srba sa tog područja.
21.02.2025
13:23
Kako je reč o maloletnicima, trenutno se čekaju njihovi roditelji da bi oni dali izjave o incidentu.
- Šest lica je u stanici, četiri Srba i dva Albanca, svi su maloletni. Daće izjave, ali se čeka da dođu njihovi roditelji i socijalni radnik. Za sada samo znamo da su se sukobili, ne znamo da li samo verbalno ili i fizički - rekao je izvor.
Nemački Bild objavio je tekst u kojem se navodi da bi, u slučaju dogovora između američkog i ruskog predsednika Donalda Trampa i Vladimira Putina, moglo doći do kraja prisustva američkih trupa u većim delu Evrope, uključujući i Kosovo i Metohiju.
Danas se navršavaju 24 godine od jednog od najmonstruoznijih zločina albanskih terorista na Kosovu i Metohiji, kada je u napadu na autobus "Niš ekspresa", u Livadicama kod Podujeva, poginulo 12, a povređeno 43 raseljenih Srba.
16.02.2025
19:19
Foto: Shutterstock
Policija/Ilustracija
Prema informacijama kojima raspolaže Informer, dečaci su starosti 15 i 16 godina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijer Srbije Miloš Vučević pozvao je sve nadležne međunarodne institucije da spreče pokušaje takozvanog "kosovskog premijera" Aljbina Kurtija da uništi srpsko kulturno i duhovno nasleđe na Kosovu i Metohiji!
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je spreman da se obrati ukrajinskom parlamentu ukoliko bi to doprinelo postizanju mira, ali je naglasio da mu odlazak u Ukrajinu nije prioritet i da je njegov glavni cilj postizanje mirovnog sporazuma.
Akcija prikupljanja potpisa za političku stranku blokadera na terenu je "pukla", dok je na TV N1 i ostalim opozicionim medijima predstavljaju kao uspeh blokadera.
Blokaderi su 28. decembra prikupljali potpise, a Biljana Đorđević, kopredsednica Zeleno-levog fronta, je rekla da ne može dati svoj potpis dok ne vidi politički program.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice Leskovac juče su uspešno izveli akciju spašavanja napuštenog psa koji je, kako se navodi, celu noć proveo u dubokoj šahti.
Energetska tranzicija predstavlja proces prelaska sa dominantne upotrebe fosilnih goriva - kao što su ugalj, nafta i gas - na energetske sisteme zasnovane na čistim, obnovljivim izvorima energije (OIE).
Predsednik SAD Donald Tramp priznao je da mu je žao što američki plaćenici odlaze u Ukrajinu da ginu, jer je to za njih strana zemlja. Istovremeno, američki lider istakao je da je to sramota.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je spreman da se obrati ukrajinskom parlamentu ukoliko bi to doprinelo postizanju mira, ali je naglasio da mu odlazak u Ukrajinu nije prioritet i da je njegov glavni cilj postizanje mirovnog sporazuma.
Školjke koje su otkrivene u neolitskim naseljima i rudnicima u Kataloniji proizvode ton sličan francuskom rogu i omiljenom muzičkom instrumentu Srba - trubi. Mogle bi da se svrstaju među najstarije muzičke instrumente na svetu, otkrili su istraživači.
Velika Britanija saopštila je da je potpisan zajednički ugovor vredan oko 70 miliona američkih dolara s Nemačkom za nabavku napredne artiljerije montirane na oklopna vozila, koja mogu da pucaju u pokretu i pogađaju ciljeve na više od 70 kilometara, u sklopu odbrambenog sporazuma iz oktobra 2024. godine između dve zemlje.
Dok se mnogi dive jelki "scrtanoj" svetlima u Italiji, titulu najviše prave, ukrašene božićne jelke na svetu zvanično drži džinovsko drvo u Velikoj Britaniji, visine skoro 45 metara.
Pevač Ljuba Aličić nije završio osnovnu školu, ali danas s ponosom ističe da je upravo time dokazao ocu da se i bez obrazovanja može ostvariti veliki uspeh.
Na Instagram profilu rijaliti učesnice Anite Stanojlović objavljene su njene prepiske sa Borom Santanom i najavljene tužbe za vređanje nje i njene porodice.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar