Epilog strašnog porodičnog zločina u Nišu! Iskasapila majku nožem, sad odlazi u ludnicu
Podeli vest
Marina Cvetanović (44), koja je 8. septembra prošle godine u porodičnoj kući u Nišu nožem ubila majku Zoricu (69), bila je neuračunljiva u trenutku zločina, utvrđeno je psihijatrijskim veštačenjem. Zbog toga će, po svoj prilici, umesto u zatvor biti upućena u psihijatrijsku ustanovu zatvorenog tipa, gde će biti do daljeg.
U Višem javnom tužilaštvu u Nišu potvrdili su da je u glavnom pretresu, održanom krajem februara, svedočio veštak-psihijatar iz Specijalne zatvorske bolnice u Beogradu.
Nišlijka Marina C. koja je 8. septembra ove godine u svojoj porodičnoj kući u naselju Nikola Tesla nasmrt izbola svoju majku Zoricu Cvetanović (69), izbeći će dugogodišnju robiju koja joj je pretila zbog teškog ubistva.
Telo žene Z.P. (62), sa povredama po glavi i telu, nađeno je prošlog ponedeljka u stanu u Ulici Aleksinačkih rudara na Novom Beogradu.
29.11.2024
20:00
- Članica Komisije veštaka ponovila je svoje navode iz pisanog nalaza i mišljenja da je okrivljena u vreme ubistva bila potpuno neuračunljiva, da nije mogla da shvati značaj svog dela i da upravlja svojim postupcima, te da je procesno nesposobna i ne može da prati tok postupka, kao i da iznosi odbranu, zbog čega je sudu predloženo da joj izrekne meru bezbednosti obaveznog psihijatrijskog lečenja i čuvanja u zdravstvenoj ustanovi - rekli su u tužilaštvu.
Inače, Marina je posle krvavog pira u kući cele noći, sva unezverena i krvava, lutala po obližnjem šumarku. Locirana je 24 sata posle zločina u istom naselju, pomoću dronova, u jednom parku pored fudbalskog igrališta. Prilikom hapšenja nije pružala otpor i mirno je priznala da je presudila majci.
Komšinica ove porodice ispričala je tada da Marinin otac u trenutku zločina nije bio u kući, već je čuvao stoku u drugom naselju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu donelo je naredbu o sprovođenju istrage protiv M.M.A. (45) zbog sumnje da je u periodu između 23. i 25. novembra lišila života svoju majku Z.A.P, koju je prethodno zlostavljala, a sada su otrkili nove detalje zločina.
Nesrećnoj Zorici A. (64) koju je brutalno ubila ćerka M. A. (37), na temenu fale pramenovi kose koji su pokidani od jezivih udaraca.
28.11.2024
18:26
Matina Cvetanović
Motiv stravičnog porodičnog zločina biće utvrđen istragom, a o odnosima u ovoj porodici čak i najbliži imaju različito viđenje. Marinin stric Negoslav Cvetanović, s jedne strane, rekao je da su njegov brat Najdan i njegova supruga Zorica bili u sekti i da je to uticalo na duševno zdravlje njegove bratanice.
Foto: Privatna arhiva
Zorica Cvetanović
Na drugoj strani, Zoričina bliska rođaka negirala je da je Marina zlostavljana.
- Zorica je život posvetila ćerki. Bila je dobra majka, pokušavala je da pomogne Marini, ali sve je bilo uzalud. Marina je bežala od kuće, maltretirala je roditelje, čak je i oca lažno prijavljivala policiji da ju je silovao, on je zato više vremena provodio čuvajući stoku nego što je bio kod kuće - kazala je ova Nišlijka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nišlijka Marina C. koja je 8. septembra ove godine u svojoj porodičnoj kući u naselju Nikola Tesla nasmrt izbola svoju majku Zoricu Cvetanović (69), izbeći će dugogodišnju robiju koja joj je pretila zbog teškog ubistva.
Fenomen odlazaka blokadera u Hrvatsku, kao da je tamo "sigurno tlo za Srbe", uočljiv je i kod opozicije i kod blokadera, a stručnjaci su to komentarisali za Informer.
Dok Zapad raspravlja o novim merama protiv Moskve, Kina je pažnju usmerila na potpuno drugi trend: eksplozivan rast vrednosti ruskog zlata, koje je probilo istorijski prag od više od 300 milijardi dolara.
Blokader siledžija Miša Bačulov podelio je na društvenoj mreži Iks video-snimak u kom je priznao da je deo revolucije u Srbiji, otkrivši pritom koja je njegova uloga u tim događajima, ali i naglasivši da je svestan da ga studenti blokaderi ne podržavaju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najoštrije je danas osudio napad na jevrejsku zajednicu u Sidneju, izvršen tokom okupljanja povodom jevrejskog praznika Hanuke, u kojem je ubijeno najmanje deset osoba.
Perjanica tajkuna Dragana Đilasa, Marinika Tepić iz Stranke slobode i pravde (SSP), ostrvila se na nekadašnju ministarku Zoranu Mihajlović, spominjuću čak i zatvor, ali stigao joj je žestok odgovor kojim joj je očitana bukvica.
Tijana Perić Diligenski, bivša poslanica Srbija centra (SRCE), stranke Zdravka Ponoša, ismejala je njegov nedavni napad na Ćacilend, a istovremeno i poručila da opozicijom upravljaju drugi.
Srbija širi mogućnosti za snabdevanje energijom iz različitih pravaca, a trenutna situacija sa NIS-om i potencijalne sekundarne sankcije nikako ne ugrožavaju finansijsku stabilnost naše zemlje.
Istraživanje Kompanije za podatke o automobilima "carVertical" ukazuje da Srbi u proseku prelaze najmanje kilometara jednim automobilom, dok Poljaci voze najviše.
Heroj Ahmed, 43-godišnji vlasnik prodavnice voća, bez oklevanja je jurnuo na naoružanog napadača tokom terorističkog napada na plaži Bondi u Sidneju, uspeo da mu otme pištolj i spreči dalji masakr.
Ukrajina je spremna da odustane od zahteva za pristupanje NATO ukoliko Sjedinjene Američke Države i Evropska unija ponude dovoljno snažne bezbednosne garancije u okviru tekućih pregovora o okončanju rata u Ukrajini, izjavio je danas ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da ta zemlja mora biti spremna na svaki mogući razvoj događaja u vezi s održavanjem izbora i dodao da bi parlament Ukrajine, Vrhovna rada, u najskorijem roku trebalo da pripremi opcije za njihovo sprovođenje.
Holivudski glumac Hju Džekman šest puta se suočio sa rakom kože i izlečio, ali i otvoreno priznao da je ignorisao lekarska upozorenja i nastavio sa sunčanjem.
Glumac Boris Isaković preživeo je pravi horor kada mu je bomba greškom podmetnuta ispod automobila. Eksplozija se dogodila u trenutku kada je krenuo kolima a geleri su mu se zabili u telo.
Ako želite da na prazničnoj trpezi ponudite nešto drugačije od klasičnih belolučenih paprika, ova salata od pečenih paprika sa renom biće pravo osveženje.
Na krajnjem severu Evrope, gde hladnoća caruje, a irvasi slobodno lutaju, nalazi se Norveška zemlja koja izgleda kao da je izašla iz stare nordijske legende.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar