Uhapšen još jedan direktor! Trovao svoje zaposlene i stanare u Nišu?
Podeli vest
U nastavku akcije suzbijanja ekološkog kriminala, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, u saradnji sa Republičkim inspektorom zaštite životne sredine i Osnovnim javnim tužilaštvom u Nišu, rasvetlili su događaj od 28. januara, kada je veći broj zaposlenih u jednoj zdravstvenoj ustanovi i stanari zgrada u ulici Aleksinačkih rudara u Nišu, zbog neprijatnog mirisa iz kanalizacije, imao zdravstvene tegobe.
Posebno odeljenje za organizovani kriminal Višeg suda u Beogradu odbilo je žalbe na rešenje o određivanju pritvora predsedniku opštine Obrenovac i bivšem v.d. direktoru EPS-a Miloradu Grčiću, biznismenu Aleksandru Papiću i koordinatoru IKT poslova JP EPS Ivanu Marinkoviću.
Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu donelo je naredbu o sprovođenju istrage protiv 16 lica, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršenjem različitih krivičnih dela oštetili Republički geodetski zavod (RGZ) za skoro 100 miliona dinara, sebi i drugima pribavili protivpravnu imovinsku korist koju su dalje ubacivali legalne novčane tokove.
07.03.2025
10:48
Sumnja se da su oni odgovorni za nesavesno izlivanje mazuta u kanalizaciju 28. januara, u Ulici Aleksinačkih rudara u Nišu.
V. M. (44) odgovorno lice DOO „Merkatus tekstil“ Beograd i faktički odgovorno lice DOO „Smartkonf“ Beograd, I. D. (40) odgovorno lice DOO „Lupo Fešon“ Beograd, D. J. (41) odgovorno lice DOO „Fabriko“ Niš i N. M. (44) odgovorno lice DOO „Milantes“ Beograd, uhapšeni su u nastavku bobe protiv korupcije.
Pred Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije saslušana su trojica osumnjičenih da su izvršili različita krivična dela u vezi sa javnom nabavkom medicinske opreme za Vojnomedicinsku akademiju, na koji način su pribavili imovinsku korist privrednom društvu iz Beograda u iznosu od oko 100.000 evra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posebno odeljenje za organizovani kriminal Višeg suda u Beogradu odbilo je žalbe na rešenje o određivanju pritvora predsedniku opštine Obrenovac i bivšem v.d. direktoru EPS-a Miloradu Grčiću, biznismenu Aleksandru Papiću i koordinatoru IKT poslova JP EPS Ivanu Marinkoviću.
Posle skoro dva meseca pauze, proizvodnja naftnih derivata u Rafineriji Pančevo danas je zvanično obnovljena, saopštila je ministarka rudarstva i energetike, Dubravka Đedović Handanović.
Korišćenje ruskih raketnih sistema „Orešnik“ u ratu u Ukrajini ima pre svega demonstracioni karakter i usmereno je na razbijanje jedinstva između Sjedinjenih Američkih Država i Evrope, ocenio je francuski general Nikola Rišo.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić ocenila je danas da evroparlamentarci koji će doći u Beograd pokazuju nepoštovanje prema Srbiji i istakla da oni ne dolaze da pronađu neke nove činjenice, jer su rezoluciju protiv Srbije već usvojili.
Aleksandar Dikić, voditelj KTV Zrenjani i okorleni antisrpski ekstremista, advokat Čedomir Stojković - obojica hapšeni zbog pozivanja na rušenje ustavnog poretka - besramno su vređali predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Još jedan primer medijske manipulacije i pokušaja reanimacije politički propalih blokadera dolazi sa antisrpskog portala "Nova S", koji je protekle nedelje usiljeno najavljivao i pisao o protestu u Novom Sadu, koji se juče, nablaže rečeno - raspao.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da se situacija vezana za pregovore oko Naftne industrije Srbije (NIS) privodi kraju.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije vreme će danas biti pretežno sunčano, vetrovito i hladno, uz najvišu temperaturu do 5 stepeni.
Albanski premijer Edi Rama pohvalio se u javnosti da je među svetskim liderima koje je američki predsednik Donald Tramp lično pozvao da učestvuju u novom Odboru za mir.
Zgrada Teritorijalnog centra za regrutaiju uništena je u mestu Belopolje u Sumska oblast, a potvrđeni su gubici među zaposlenima, saopštili su izvori u ruskim bezbednosnim strukturama.
Američki predsednik Donald Tramp planira da osnuje odbor za mir i želi da zemlje plate milijardu dolara da bi ostale u tom odboru, objavio je Blumberg, koji je imao uvid u nacrt osnivačke povelje.
Uspomenu na glumicu Jelenu Čvorović danas od zaborava čuva njena ćerka jedinica Mina Paunović koja često na društvenim mrežama objavljuje fotografije u spomen majke.
Čarapa punjena pirinčem može poslužiti kao jednostavno i prirodno sredstvo za ublažavanje glavobolje, migrene, sinusnog pritiska, kao i bolova u vratu, zglobovima i mišićima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar