Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo Trećem osnovnom sudu optužni predlog protiv J.Z. (29) zbog sumnje da je izvršio produženo krivično delo prevara.
- Taksistima je na stajalištu "Studentski trg" ulazio u vozila, lažno im se predstavljao kao stranac govoreći nemačkim jezikom i tražio da ga prevezu do Zemuna - kažu iz Tužilaštva.
U toku vožnje tražio je da zaustave vozila na benzinskim pumpama, tvrdeći da kod sebe ima samo novac u valuti evro, koje ne primaju na pumpi. Zatim je pozajmljeni novac od taksita obećao da će vratiti prilikom plaćanja vožnje, ali je po izlasku sa benzinske stanice nastavljao vožnju u vozilima oštećenih do različitih adresa u Zemunu.
Od oštećenih je tražio da ga sačekaju kako bi uzeo prtljag i nastavio vožnju do aerodroma, govoreći da će istu platiti na kraju, pa je neplativši novčani iznos na ime vožnje odlazio u nepoznatom pravcu i tako pribavljao protivpravnu imovinsku korist, u ukupnom iznosu od 16.270 dinara.
Javni tužilac je predložio sudu da okrivljenog oglasi krivim i da ga osudi na kaznu zatvora u trajanju od 2 godine i na novčanu kaznu u iznosu od 100.000 dinara.
Policija je večeras oko 21 sat u spektakularnoj akciji uhapsila S.E. (37), poznatijeg pod nadimkom Maradona, koji se mesecima skrivao od policije, kako se sumnja, na teritoriji Kosova i Metohije, a sumnja se je povremeno dolazio u Novi Pazar.
Na društvenim mrežama pojavila se poruka u kojoj nepoznata osoba tvrdi da joj je ponuđen novac kako bi provocirala policiju tokom studentskih protesta.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Slobodana B. (33) zbog sumnje da je 16. novembra 2024. godine pokušao da ubije V. A. (89).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Policija je večeras oko 21 sat u spektakularnoj akciji uhapsila S.E. (37), poznatijeg pod nadimkom Maradona, koji se mesecima skrivao od policije, kako se sumnja, na teritoriji Kosova i Metohije, a sumnja se je povremeno dolazio u Novi Pazar.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, gde se sastao sa predsednikom Gruzije Mihail Kavelašvili, državnim zvaničnicima i patrijarhom Gruzijske pravoslavne crkve.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom današnjeg Kolegijuma detalje jednog susreta iz Palate pravde sa advokaticom propalog košarkaša Vladimira Štimca, a zbog kog je taj blokader sa dna kace načisto pobesneo.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, imao je priliku da glavni grad ove zemlje, Tbilisi, vidi iz malo drugačije perspektive.
Pripadnici tenkovskog bataljona iz sastava Treće brigade Kopnene vojske intenzivno se obučavaju na poligonu u okolini Niša, radi daljeg unapređenja osposobljenosti za ealizaciju namenskih zadataka.
Srpska ekonomija ostala je otporna na spoljne i domaće izazove uzrokovane ratom na Bliskom istoku, koji negativno utiče na globalna tržišta, ocenio je Odbor izvršnih direktora Međunarodnog monetarnog fonda.
Tokom bilateralnog sastanka sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom, američki lider Donald Tramp najavio je da se Bela kuća, nakon uspešno rešenog pitanja sa Iranom, u potpunosti okreće diplomatskom rešavanju sukoba u Ukrajini.
Poljska neće prebaciti preostale borbene avione MiG-29 Ukrajini sve dok od Kijeva ne dobije naprednu tehnologiju za proizvodnju i upravljanje dronovima.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Dok je godinama privlačila pažnju provokativnim fotografijama i sadržajem za odrasle, influenserka i model Nejlin Ešli danas tvrdi da je odlučila da potpuno promeni svoj život.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Ćerka Suzane Mančić, Teodora Kunić juče je imala građansko venčanje sa svojim partnerom, generalom Miroslavom Talijanom, odakle su objavljene brojne fotografije.
Pevačica Aleksandra Caka Ivanov progovorila je o odnosu i saradnji sa Goranom Ratkovićem Raletom, pa otkrila kako Ana Nikolić ne pravi problem kada je posao u pitanju.
Pevalica Jelena Vučković otkrila je kako se nakon kraha ljubavi i privatnih problema povukla sa estrade, ali da se nada probudila u vezi sa novim partnerom.
Srpski pevač Filari izazvao je veliku pažnju javnosti nakon što je danas objavio fotografije sa svetskom latino zvezdom koja trenutno boravi u Beogradu povodom predstojećeg koncerta u okviru Belgrade River Festa.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.