• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/Kurir

16.03.2025

06:00

Prepisao joj kuću, a ona ga je ostavila! Dragica sa torbama došla Miodragu na vrata: Šokirane komšije opisale šta se desilo kobnog dana

shutterstock/Informer/Facebook

Vesti

Prepisao joj kuću, a ona ga je ostavila! Dragica sa torbama došla Miodragu na vrata: Šokirane komšije opisale šta se desilo kobnog dana

Podeli vest

Meštani Osipaonice kod Smedereva i dalje su u šoku zbog ubistva Dragice V. (53) koju je, kako se sumnja, golim rukama udavio bivši emotivni partner Miodrag M. (66) nakon svađe. Oni kažu da osumnjičenog znaju kao čoveka preke naravi.

Zločin se, podsetimo, desio 12. marta u jutarnjim časovima u dvorištu gde i osumnjičeni i žrtva imaju kuće. Kao mogući motiv navodi se novac koji je, kako se sumnja, dugovala žrtva ubici. 

- Miodrag je uvek bio težak za saradnju, za druženje. Tvrdoglav, toliko da je mogao samo sam sa sobom da živi. Uvek mu je nešto smetalo. Niko nije mogao s njim, pa ni nesrećna Dragica. Godinama ga je dvorila, pazila i mazila, ali uvek su imali probleme - kaže meštani Osipaonice.

- Dragica je pomagala i svojoj deci iz prvog braka, logično je, majka je. S druge strane, i on je imao decu iz prethodnog braka i tu je često dolazilo do sukoba. Nisu se slagali i na kraju ga je ostavila. Međutim, imala je posebne zahteve za njega nakon što je molio da mu se vrati. Htela je da jednu kuću prepiše na njeno ime, što je osumnjičeni, navodno, i uradio.

Kako su potom dodali meštani sela nadomak Smedereva, stvari su se nakon rastanka dodatno zakomplikovale. 

Foto: J.V.

Kuća u kojoj se desio zločin

- Miodrag je, kako se priča po selu, prepisao jednu od kuća Dragici i ona je nakon raskida trebalo da ga isplati. Navodno, to se i dogodilo, ali papirološki stvari nisu sredili - tvrdi jedan od meštana i dodaje:

- Prepisao joj je kući, a ona ga je na kraju opet ostavila. Kada ga je ostavila poslednji put, Miodrag je potpuno propao. Izgledao je kao da je sve izgubio. 

Dragica se, prema tvrdnjama komšija, na dan zločina, pojavila u dvorištu imanja. 

- Videle su je komšije kako dolazi na kapiju sa torbama u rukama. Kažu da je delovalo kao da je htela da mu se vrati, da žive opet zajedno. Nažalost, nekoliko sati kasnije videli smo policiju i forenziku ispred kuće. Saznali smo da je Miodrag ubio Dragicu - kažu oni i objašnjavaju kako je Miodrag počinio zločin. 

Foto: Facebook

Ubijena žena

 

- Nije nam jasno kako je uspeo da savlada Dragicu, kad je ona jača od njega, fizički. Kako nije uspela da se odbrani, da mu pobegne. Udario je nekoliko puta, ona je pala, kažu da se valjda i onesvestila od udarca. Seo je na nju i počeo da je davi. Nije skidao ruke s njenog vrata dok nije prestala da diše - kažu šokirane komšije.

Nakon ubistva osumnjičeni je pobegao sa lica mesta, ali ga je smederevska policija uhapsila. U istrazi povodom ovog ubistva u Višem javnom tužilaštvu u Smederevu saslušan je Miodrag M. i on je priznao zločin. 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo
Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo

Nakon što je krajem prošle godine, tokom protesta u Botunu u Crnoj Gori, priveden Milan Knežević, predsednik DNP i dosledni borac za prava Srba u Crnoj Gori, usledio je novi udarac na Srbe u Crnoj Gori nakon što je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović pokrenuo disciplinski postupak i doneo rešenje o suspenziji lidera Slobodne Crne Gore i rukovodioca gradske Službe za građane Vladislava Dajkovića, još jednog borca za prava Srba, a sve zbog pružanja podrške građanima na prostestu u Botunu!

12.01.2026

21:39

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

Tramp bez cenzure: SAD imaju pravo da deluju protiv svake pretnje
Planeta

Tramp bez cenzure: SAD imaju pravo da deluju protiv svake pretnje

Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da Sjedinjene Američke Države imaju pravo da deluju protiv drugih zemalja ukoliko procene da postoji pretnja po njihovu bezbednost i ponovio da ga u takvim slučajevima ograničava isključivo sopstveni moral, a ne međunarodno pravo.

13.01.2026

05:30

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Serija "Adolescencija" dobija nastavak
Showbiz

Serija "Adolescencija" dobija nastavak

Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.

12.01.2026

15:22

Magazin

Džet set