Otkriveni su novi detalji stravičnog požara u diskoteci Puls u Kočanima u kojem je poginula 51 osoba, a 148 je povređeno, a žrtve ove stravične tragedije su imale samo od 14 do 24 godine!
- U trenutku kada su se aktivirale takozvane prskalice, varnice su najverovatnije zahvatile plafon koji je napravljen od lako zapaljivog materijala, nakon čega se vatra za vrlo kratko vreme brzo proširila po celoj diskoteci i stvorio se gust dim. Već smo priveli pojedince u vezi sa predmetnim incidentom. Želim da uverim makedonsku javnost da će u ovom slučaju odgovornost biti utvrđena imenom i prezimenom - rekao je Toškovski.
Diskoteka Puls radi dugi niz godina. Promenili su se vlasnici, a dozvola za rad važila je do 24. marta. Do sada je privedeno pet osoba, među njima i sadašnji vlasnik diskoteke.
Neko od gostiju diskoteke je snimio trenutak kada je pirotehnika zapalila deo krovne konstrukcije, a na snimku se jasno vidi kako plamen kreće da se širi, prostor se ubrzo napunio dimom, a gosti su pokušavali i protivpožarnim aparatima da kontrolišu situaciju.
Na pitanje ko je dozvolio da se u kući sa rešetkama na prozorima i pored drugih kuća drži diskoteka, Toškovski je zatražio da se MUP-u dozvoli da prvo završi istragu kako bi se utvrdile činjenice i, kako je ponovio, utvrdila tačna odgovornost.
Podsetimo, požaru je izbio u noći između subote i nedelje. U trenutku izbijanja požara nastupao je bend DNK. Među povređenima je najmanje 100 ljudi, koji su prebačeni u bolnice u Kočanima, Štipu i Skoplju. Među njima su i članovi popularnog benda.
U trenutku izbijanja požara u diskoteci je bilo najmanje 1.500 ljudi. Na snimcima koji kruže mrežama vidi se kako se gosti diskoteke vesele, dok su kraj bine aktivirane prskalice. U jednom trenutku prskalice udaraju do plafona i snimljen je trenutak kako plafon kreće da gori. Gosti su u panici pokušavali da ugase vatru, koja je munjevitom brzinom počela da guta krov.
Na lice mesta su potom stigle vatrogasne, policijske i ekipe Hitne pomoći, ali nije bilo dovoljno ambulantnih vozila da odmah transportuju sve povređene u bolnicu. Svedoci pričaju da su scene bile izuzetno potresne.
Mnogi povređeni su helikopterima prebačeni ka Skoplju, gde se lekari bore za njihove živote. Prema nezvaničnim informacijama, najmanje 25 osoba je zadobilo veoma teške opekotine.
Iz policije su nešto pre 10 časova saopštili da je stradala 51 osoba i da je povređeno najmanje 100, te da su pala i prva hapšenja.
- Primili smo 70 osoba, nažalost, među njima je bilo i preminulih. Pacijenti su imali opekotine i trovanje ugljen-monoksidom. Nakon toga su prebačeni u Kliničku bolnicu Štip, a neki su odatle upućeni za Skoplje. Trenutno kod nas ima 20 pacijenata sa lakšim simptomima. Mnogi su izgubili život, ali dok se ne završi identifikacija, ne možemo saopštiti tačan broj preminulih. Bilo je teško identifikovati neka tela jer neki od stradalih nisu imali lične karte. Preminuli su bili starosti između 14 i 24 godine - izjavila je direktorka bolnice u Kočanima, doktorka Kristina Serafimova.
Severnu Makedoniju je pogodila nezapamćena tragedija – 59 mladih poginulo je u požaru u diskoteci „Puls“ u Kočanima. Sva dešavanja o ovom stravičnom događaju pratite u našem blogu uživo!
Strašan prizor je zabeležen kada je izbio požar u diskoteci "Puls" u Kočanima. Svedoci ukazuju da je postojao samo jedan izlaz iz zgrade, a vatra se brzo proširila.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Severnu Makedoniju je pogodila nezapamćena tragedija – 59 mladih poginulo je u požaru u diskoteci „Puls“ u Kočanima. Sva dešavanja o ovom stravičnom događaju pratite u našem blogu uživo!
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) dr Vojislav Šešelj poručio je da blokaderi ne mogu biti budućnost Srbije, uz ocenu da građani žele stabilnost i nastavak razvoja zemlje, a ne proteste i blokade.
Juče je u Kraljevu održan blokaderski skup koji je jedva okupio nešto više od 3.000 zgubidana. Ono što nas posebno zabrinjava jeste snimak koji kruži po društvenim mrežama, na kome se vidi stariji čovek koji je zloupotrebljen od strane blokaderske "elite".
Blokaderi predvođeni Petrom Đurićem, pijani i drogirani, zaustavljeni su od strane policije u Kraljevu posle blokaderskog skupa, a u nastavku teksta pogledajte kako je izgledalo privođenje opozicionog lidera.
Danas će biti predstavljen novi ekonomski program za penzionere i socijalno ugrožene građane, reklao je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Savremena nauka može da prati kretanje tektonskih ploča, ali ne i da odredi trenutak kada će doći do razornog potresa. Upravo zato predviđanje zemljotresa ostaje jedan od najvećih izazova geologije.
Ukrajince čekaju moguća nova ograničenja struje zbog talasa ekstremne vrućine i sve većeg opterećenja elektroenergetskog sistema, upozorio je generalni direktor energetske kompanije Jasno Sergej Kovalenko.
Poljska ubrzava pregovore sa SAD o stvaranju stalne američke vojne baze na svojoj teritoriji, iako je javnost gotovo presečena na dva dela: 44,1 odsto građana podržava novu bazu, dok je 40,9 odsto kategorično protiv.
U moskovskom Muzeju „ATOM” zvanično su proglašeni pobednici sedme sezone međunarodnog naučno-obrazovnog projekta „Ledolomac znanja”, koji se održava uz podršku ruske državne korporacije „Rosatom”. Najtalentovaniji srednjoškolci već u avgustu kreću u jedinstvenu ekspediciju na Severni pol, i to nuklearnim ledolomcem „50 godina Pobede”.
Kriza goriva u Rusiji više nije lokalni poremećaj, već problem koji je zahvatio veliki deo zemlje. Ograničenja prodaje benzina i dizela, redovi na pumpama, zabrana točenja u kanistere i limiti po automobilu sada se beleže u desetinama regiona.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Dok javnost bruji o vezi Jakova Jozinovića i Džejle Ramović, posebnu pažnju fanova privlači jedna izjava pevačice nakon njihovog nastupa u Sava Centru.
Majka Teodore Džehverović, Gordana Džehverović, komentarisala je aktuelna dešavanja u Eliti 9, te se dotakla odnosa Aneli Ahmić i Asmina Durdžića koji se prethodnih meseci svađaju i iznose prljav veš.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.