SAMO ČETIRI SATA PRED MEČ SA BRAZILCIMA! Sofija Milošević i lepa Brazilka jednom reči ODUŠEVILE celu Srbiju!
Kako se bliži utakmica Piksijevih izabranika sa reprezentacijom Brazila, raste i euforija među navijačima
24.11.2022
15:56
Starsportphoto©
Fudbal
Oba gola za Brazil postigao je Rišarlison u 62. i 73. minutu, a kod oba pogotka asistent je bio Vinicijus.
Utisak jeste da je Srbija danas bila "bleda" u odnosu na očekivanja, ali isto tako je činjenica da je bilo teško igrati protiv Brazilaca večeras. Daleko od toga da bi rezultat bio drugačiji, ali je isto tako svima na Lusailu bilo jasno da Orlovi protiv sebe imaju Karioke, ali i sudijsku trojku predvođenu Alirezom Farajem iz Irana.
Ipak, treba napomenuti da ništa nije izgubljeno i da Srbiju tek očekuju dva meča u kojima naša reperzentacija može da traži prozal dalje! Orlovi će u već u ponedeljak igrati protiv Kameruna, a nakon toga ide i duel sa Švajcarcima.
OCENE:
Vanja Milinković - Savić 7 - Dobio je poverenje, a teško da je mogao bolje da vrati! Imao je Vanja Milinković Savić ispred sebe sigurnu odbranu, ali kada bi našima pala koncentracija čuvar srspke mreže bio je na visina zadatka. Prvi put je "na mukama" bio sredinom prvog poluvremena kada je u stilu najboljih golmana pokupio loptu ispred Vinisijusa, a potom i na startu drugog dela igre kada je odbranio zicer Ričarlisonu!
Foto: Tanjug/AP
Ipak, više od toga nije moglo... Kod prvog gola Rišarlisona već je bio na travi nakon sjajne odbrane.
Strahinja Pavlović 6,5 - Igrao je od petog minuta sa žutim kartonom nakon što je prestrogo dobio javnu opomenu. Ipak, nije to sputalo popularnog Kalabu da i u nastavku meča odiše čvrstinom i samopouzdanjem. Pokušali su Brazilci preko Rafinje da ga napadnu, ali je đak Partizanove omladinske škole osujetio svaki nalet Karioka.
Miloš Veljković 5,5 - Izrastao je Miloš Veljković poslednjih godina u jednog od najboljih štopera Bundeslige, ali to večeras nije pokazao. Utisak je da je defazivac Verdera jedini pokazao previše respekta prema Brazilcima. Kod drugog gola kasnio je u blok, prethodno je u nekoliko situacija loše predavao loptu svojim saigračima. Sve u svemu - bledo izdanje.
Nikola Milenković 6 - Bio je pod najvećim udarom Brazilaca i odradio dobar posao. Nejmar, Vinisijus i Rišarlison pokušavali su da prostor pronađu pored defanzivca Fiorentine, a jedini put kada je "posustao" Karioke su postigle drugi gol. Ipak, ni to se ne može pripisati njemu budući da je i ostatak odbrane morao daleko bolje da reaguje. Značajno opao u finišu meča, posebno moralno...
Andrija Živković 5,5 - Igrao je na svojoj strani, većina napada išla je preko njega. Sigurno je da bi više pokazao da je od glavnog arbitra dobio iole zaštite, ali nije. Brazilci su bili izuzetno agresivni na Živkoviću, nekoliko puta su uz faul uzimali loptu, ali se Alireza Faraj nije oglašavao.
Foto: Pedja Milosavljević
Nemanja Gudelj 5 - Možda i najslabija karika u srpskom timu večeras. Nema sumnje da je potez utakmice bio njegov klizeći start početkom drugog poluvremena kada je srušio Nejmara u kontri, ali se od igrača sa njegovim iskustvom očekivalo više.
Saša Lukić 6,5 - Prosečan fudbalski gledalac rekao bi da je Lukić bio nevidljiv, ali je vezista Torina svojom kretnjom popunjavao prostor među linijama srpskog tima. Genijalno je prezueo ulogu pravog zadnjeg veznog. Kada je sredinom drugog poluvremena izašao sa terena sve se raspalo budući da je Ivan Ilić ostao sam na sredini. Nema sumnje da će srpski reprezentativac biti od suvog zlata Orlovima u nastavku takmičenja.
Filip Mladenović 5,5 - Težak zadatak dobio je fudbaler Legije da odmeni Filipa Kostića. Defanzivno - uspešan, ofanzivno - ne! Činjnica je da je imao daleko više odbranbenih zadataka budući da je pomagao Pavloviću u većem delu meča, ali je utisak da je morao za nijansu više u napadu.
Sergej Milinković-Savić 5,5 - Bledo izdanje SMS-a! Mnogo su navijači Srbije, ali bez sumnje i u taboru Orlova, očekivali od veziste Lacije, a malo toga su dobili. Prečesto je Milinković-Savić reagovao sporo u predaji lopte, u nekoliko navrata usporavao je našu reprezentaciju u tranziciji. Čini se da ga je progutao ogroman pritisak, ali očigledno i očekivanja.
Foto: Pedja Milosavljević
Dušan Tadić 6 - Imao je Tite jedan zadatak pred duel sa Srbijom, a to je da zaustavi kreaciju Dušana Tadića. To je i uspeo. Čini se kao da je jedina ideja selektora Brazila bila da prebije kapitena Srbije pa je na momente as Ajaksa morao da nosi na leđima Kazemira, Paketu, Markinjosa i Tijaga Silvu. U takvim okolnostima Tadić nije mogao više, iako je po svaku cenu želeo da jednim potezom rašili krila Orlova. Večeras nije uspeo, ali, nemojte sumnjati da će protiv Kameruna i Švajcarske biti tako!
Aleksandar Mitrović 6,5 - Izašao je iz povrede, dobio mnogo batina, a igrao bez ikakve zaštite glavnog sudije. Lavovski posao! Iako nije postigao gol, niti bio opasan po gol Srbije na momente je zadržavanjem lopte lišavao Orlove pritiska na poslednju liniju.
Izmene:
Ivan Ilić 5,5 - Na iznenađenje mnogih dobio ja šansu već sredinom prvog poluvremena, ali je opravdao poverenje selektora Stojkovića. Ilić je odradio dobar posao iako je na momente bio sam među trojicom Brazilaca.
Nemanja Radonjić 6,5 - Ostaje žal što brzonogi Nišlija nije dobio šansu od prvog minuta. Evidentno je da brzinski jedino Radonjić može da se suprotstavi Brazilcima, a sve što je Srbija uspela da uradi išlo je preko njegove strane.
Dušan Vlahović 6 - Nije igrao od prvog minuta, ali je njegovim ulaskom Srbija zaigrala značajno ofanzivnije. Makar do postignutog gola. Ipak, kada je Rišarlisom overio pobedu Karioka kao i ostatak tima - Vlahović je potonuo.
Darko Lazović bez ocene - Premalo vremena za konkretan utisak.
Nemanja Maksimović bez ocene - Premalo vremena za konkretan utisak.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 3 godine
E čuj Gudelj podbacio...kao da je on neki igrač, pa mi očekivali da sam reši utakmicu. Ne, on je igrao na svom nivou, napravio je jednu grešku (zadnji igrač nikad ne dribla) i zato je zamenjen. Razočarenje večeri je Andrija Živković. Momak je totalno podbacio. Kako je uopšte moguće da on počinje većinu utakmica, a ne Radonjić, koji je fizički jači, igrački bolji, brži, igra u jačoj ligi, ne boji se lopte...Ali očito Živković ima opasnog menadžera, koga se svi boje i momak jednostavno mora igrati. Što se tiče same utakmice, Brazil je bio bolji i zasluženo pobedio. Ono što je dobro...dobili smo konačno golmana. Od raspada YU mi nismo imali golmana.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić gostovaće večeras od 21 čas u emisiji Hit Tvit na TV Pink.
28.12.2025
11:51
Blokader dr Branimir Nestorović žestoko je kritikovao tajkuna Dragana Đilasa, podsetivši na, kako je rekao, simbol lošeg upravljanja i sumnjivih odluka iz vremena kada je Đilas bio na vlasti, a takođe se dotakao i ponašanja opozicije.
28.12.2025
11:30
Napad na Novom Beogradu, u kojem je za sada nepoznati muškarac nožem ranio baku pred maloletnim unukom, Žaklina Tatalović, novinarka N1, sramno je iskoristila za politički govor.
28.12.2025
09:59
Opozicija sramno povezuje napad na Novom Beogradu sa aktuelnom vladom.
28.12.2025
11:38
Predsednik DS Srđan Milivojević, nakon komentarisanja studentskog pokreta, izgubio je podršku i "blokadera" i opozicije.
28.12.2025
10:36
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će za dve do tri godine Beograd zvanično dobiti metro.
28.12.2025
11:00
Objava korisnice društvene mreže "Reddit" pokrenula je pravi rat na internetu zbog cene novogodišnjeg poklona!
28.12.2025
09:30
Na današnji dan, 28. decembra, 1610. godine, rođen je Sveti Vasilije Ostroški Čudotvorac, koji je u narodu ostao upamćen po brojnim čudima, koja se i dan danas događaju u manastiru Ostrog.
28.12.2025
08:45
Na pijacama u Nišu pred praznične dane primetno veća gužva. Prodavci tvrde da nisu podigli cene, ali ovo povrće kao da je suvo zlato.
28.12.2025
08:00
Potraga za razbojnikom koji je juče brutalno izbo baku (67) pred njenim unukom na Novom Beogradu dobila je novi tok.
28.12.2025
08:26
Potresna svedočenja stanara zgrade na Novom Beogradu otkrivaju šta je nesrećna žena koja je izbodena pred unukom preživela.
28.12.2025
10:45
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić govorio je u obraćanu naciji i o potrazi za monstrumom koji je juče izbo baku na Novom Beogradu.
28.12.2025
08:32
Alepacioni sud u Nušu potvrdio je presudu Osnovnog suda u Surdulici kojom se vaspitačica M.S. iz Vladičinog Hana proglašava krivom i kažnjava na dve godine zatvora, zbog krivičnog dela „napuštanje nemoćnog lica“
28.12.2025
10:20
Nesreća se dogodila sinoć u Bijeljini kada je dete (10) upalo u otvoreni šaht ispred Osnovne škole "Knez Ivo od Semberije".
28.12.2025
10:02
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da Rusija vidi kako Kijev nije u žurbi da okonča sukob u Ukrajini na miroljubiv način, javio je danas Rojters pozivajući se na rusku novinsku agenciju Interfaks.
28.12.2025
08:22
Rat u Ukrajini, 1404. dan
28.12.2025
07:35 >> 11:40
Predsednik SAD Donald Tramp sastaće se danas sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim na Floridi, saopštila je Bela kuća.
28.12.2025
07:15
Grupa iranskih hakera Handala navela je danas da je uspela da hakuje, odnosno kompromituje telefon šefa kabineta premijera Izraeala Benjamina Netanjahua, Cačija Bravermana.
28.12.2025
10:39
Kanada će dati Ukrajini ekonomsku pomoć vrednu 2,5 milijardi kanadskih dolara (1,8 milijardi američkih dolara).
28.12.2025
09:37
Novi TikTok izazov preplavio je društvene mreže, mladi masovno objavljuju kako bi izgledalo da sebi lome kosti.
28.12.2025
09:06
Zvanično je proglašen samoubicom, ali sumnje nikada nisu utihnule. Veliki ruski pesnik Sergej Jesenjin pronađen je mrtav u hotelskoj sobi, a poslednju pesmu napisao je sopstvenom krvlju.
28.12.2025
08:36
Glumica Jelena Gavrilović kaže da se čitavog života suočava sa dve ljubavi u kojima podjednako uživa, muzikom i glumom.
27.12.2025
16:06
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
27.12.2025
15:48
Brižit Bardo ostavila je neizbrisiv trag u svetu mode. Njen stil, koji je spajao jednostavnost, slobodu i seksepil, i dalje inspiriše i postavlja standarde u industriji.
28.12.2025
11:37
Dok se domovi širom sveta ukrašavaju uoči novogodišnjih i božićnih praznika, staklene novogodišnje kugle i dalje zauzimaju posebno mesto na jelci.
28.12.2025
11:40
S dolaskom hladnijih dana, mnogi se suočavaju sa začepljenim nosom, što može otežati svakodnevne aktivnosti.
28.12.2025
09:40
Hladne ruke i noge su čest problem kad temperatura padne, ali srećom, rešavanje ovog problema često zahteva samo male promene u svakodnevnim navikama.
28.12.2025
09:00
Čišćenje stakla na vratima rerne može biti prava noćna mora zbog tvrdokornih mrlja od masnoće i hrane, ali postoji jednostavan trik koji može uštedeti mnogo vremena i truda.
28.12.2025
08:00
U "Eliti 9" je došlo do svađe između Bore Santane i Luke Vujovića zbog Anite Stanojlović, a situacija je eskalirala do te mere da je reagovalo i obezbeđenje.
28.12.2025
11:44
Pevačica Biljana Jevtić otkrila je detalje života sa roditeljima o kojima do sada nije pričala javno.
28.12.2025
09:51
Milanka Stefanović ušla je u raspravu sa članicama žirija "Pinkovih zvezda" Viki Miljković i Zoricom Brunclik, koje joj nisu dale pozitivan glas.
28.12.2025
09:13
Sugrađanin Jelene Tomašević, taksista Dragan Kokerić, otkrio je da mu je pevačicina majka Snežana spasila život kada je bio u komi.
28.12.2025
08:29
Pevačica Ana Nikolić navodno je u četvrtak uveče napala kompozitora Gorana Ratkovića Raleta u njegovom muzičkom studiju.
28.12.2025
07:48
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar