Kalanhoja je izuzetno otporna sobna biljka koja lako podnosi sušu i visoke temperature. Poznata po svojim mesnatim listovima i šarenim cvetovima, idealna je za one koji žele lepu biljku bez mnogo truda.
Lantana osvaja bašte i terase jer menja boje cvetova dok sazrevaju. Otporna na visoke temperature i sušu, idealna je za žive i lako održive letnje bašte.
Cinije su nekada bile nezaobilazni ukras bašta i simbol zaštite doma. Danas su skoro zaboravljene, ali i dalje donose lepotu i pozitivnu energiju.
23.07.2025
14:20
Lepota koja traje od leta do kasne jeseni
Poznata je po mesnatim, plavičasto-zelenim listovima i prelepim cvetovima ružičaste do ljubičaste boje koji se pojavljuju krajem leta i traju sve do jeseni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kalanhoja je izuzetno otporna sobna biljka koja lako podnosi sušu i visoke temperature. Poznata po svojim mesnatim listovima i šarenim cvetovima, idealna je za one koji žele lepu biljku bez mnogo truda.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom današnjeg Kolegijuma jezive detalje o tome kako su dvojica muškaraca iz Kraljeva pripremali atentat na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i na članove njegove porodice.
Predsednica Narodne skupštine Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na svom Iks nalogu oštrim saopštenjem na račun televizije N1, optužujući ovaj medij za selektivnu primenu "pravila druge strane" i kontinuirano targetiranje predsednika Srbije i njegove porodice.
Biljana Lukić, jedna od najradikalnijih blokaderskih ideološkinja, oglasila se povodom pripreme atentata na predsednika i njegovu porodicu - a bolje da nije.
Mirjana Pajković, bivša direktorka Direktorata za unapređenje i zaštitu ljudskih prava i sloboda u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava Crne Gore, koja se našla u centru skandala nakon što su njeni eksplicitni snimci završili u javnosti, najavila je da ulazi u politiku.
U gostovanju na tajkunskoj televiziji N1, ponoševac Igor Avžner nije ostavio ni trunku dileme o stanju opozicionih snaga i ambicijama tzv. studentskog pokreta pred predstojeće izbore.
Voditelj Exatlona Vuk Vukašinović otkrio je da nema favorite u najvećem sportskom rijalitiju na svetu i da je imao neprijatne situacije zbog navijanja, kako za Plavi, tako i za Crveni tim.
Mnogi pravoslavni vernici se tokom posta pitaju koliko puta mogu da se pričeste. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović objašnjava da telo i krv Hristovu mogu da prime svaki put kada prisustvuju Svetoj liturgiji.
Sa dolaskom lepšeg vremena otvara se i prilika da pokrenete sezonski posao i ostvarite značajnu zaradu upravo u periodu kada potražnja za određenim uslugama naglo raste.
Zbog sumnje na kontaminaciju salmonelom, proizvođač "Rostocker Wurst- und Schinkenspezialitäten GmbH" objavio je povlačenje svojih proizvoda "Frühstücksknacker" sa tržišta.
Paljenje automobila u Srbiji i regionu već odavno nije sporadičan incident niti delo usijanih glava. Iza zapaljenog vozila gotovo uvek stoji jasna poruka, pažljivo odabrana meta i motiv koji retko ima veze sa impulsom, a mnogo češće sa osvetom, zastrašivanjem ili kriminalnim obračunima.
Srđan Jezdimir, zvani srpski Eskobar, jedan od najvećih narko bosova koji je u zatvoru u Ekvadoru, ponovo je u centru skandala u toj državi pošto su otkrivene kriptovane poruke i razgovori iz kojih proizilazi da je potplaćivao političare, guvernere i ministre, kao i da je jednom predsedničkom kandidatu poklonio džip "ford edž".
Kanada će dati Ukrajini 300 miliona kanadskih dolara (185 miliona evra) nove vojne pomoći i uvešće sankcije za 100 brodova iz tzv. ruske tajne flote, izjavio je danas na konferenciji za novinare kanadski ministar odbrane Dejvid Mekginti.
Nekoliko dana nakon pakistanskog vazdušnog udara na Avganistan pakistanske i avganistanske snage danas su razmenile vatru u pograničnom području uzajamno se optužujući za izbijanje novog vatrenog okršaja.
Od postapokaliptičnih pustinja i svemirskih prostranstava do ratnih rovova i psiholoških drama, ovo su filmovi koji su obeležili savremenu kinematografiju i osvojili najprestižnije svetske nagrade.
Poznati glumački bračni par iz serije "Igra sudbine" , Kristina i Vladan Savić odavno su uplovili u bračne vode, a na njihovom venčanju kum je bio glumac Dragan Vujić Vujke.
Aleksa Balašević, sin kantautora Đorđe Balašević, svojevremeno je otvoreno govorio o počecima ljubavi sa suprugom Nikolinom i promenama koje je ta veza donela u njegov život.
Pevačica Marija Mara Stojadinović nakon 20 godina progovorila je o odlasku iz zemlje i demantovala da ju je Saša Popović izbacio iz "Granda" zbog eksplicitnih slika.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar