Donosimo vam pet boja koje bi trebalo da izbegavate na zidovima spavaće sobe.
Neonske boje
Ove vibrantne i jake boje unose uzbuđenje i energiju u prostor, što nije idealno za opuštanje. Spavaća soba bi trebalo da bude utočište mira, a ne energičnog uzbuđenja, pa je bolje odabrati umirujuće nijanse poput svetlije sive ili bež.
Žuta
Žuta je vedra i energična boja koja se često povezuje sa suncem i svetlom. Iako je odlična za početak dana, žuta u spavaćoj sobi može da oteža opuštanje i uspavljivanje. Ova boja stimuliše um, zbog čega ćete se možda osećati previše aktivni za miran san. Ako volite žutu, razmislite o tome da je koristite u malim dozama ili u prostorijama koje nisu povezane sa spavanjem.
Foto: pexels.com
Crvena
Crvena je snažna boja koja može da izazove osećanje uzbuđenja ili nemira. Iako je popularna zbog svoje sposobnosti da stimuliše čula, crvena u spavaćoj sobi može da oteža opuštanje i miran san. Ako želite živahnu atmosferu, crvenu možete da koristite kao akcentnu boju, ali ne kao dominantnu na zidovima.
Foto: pexels.com
Tamnosmeđa
Tamnosmeđe boje mogu da dodaju težinu prostoru i stvore osećaj mraka, što može da utiče na vašu motivaciju za buđenje ujutru. Ukoliko volite tamne boje, preporučuje se da ih koristite u manjim količinama, na primer na detaljima ili akcentima, a ne kao glavnu boju zidova.
Time ćete zadržati elegantan izgled, a prostor neće delovati previše zatvoreno ili tmurno.
Foto: Pixabay
Crna
Crna boja može da izgleda elegantno i sofisticirano, ali u spavaćoj sobi može da ima nekoliko negativnih efekata. Osim što zamračuje prostor, crna stvara iluziju da soba izgleda manja nego što zapravo jeste.
Iako tamne boje mogu da pomognu da brže zaspite, previše tame, kao što su crna ili tamno siva, mogu smanjiti energiju ujutru i otežati ustajanje, čineći da se osećate pospano.
Foto: pexels.com
Prilikom odabira boje važno je razmisliti o tome šta želite da postignete - prostor za opuštanje i miran san zahteva umirujuće, neutralne boje koje neće ometati vašu potrebu za odmorom.
Baštenske saksije mogu trajati godinama uz pravilnu negu, ali hladni zimski meseci mogu ih ozbiljno oštetiti. Zbog toga je važno zaštititi saksije kako bi bile spremne za sledeću sezonu sadnje.
Mnogima od vas je krevet najudobnije mesto gde provodite najviše slobodnog vremena. Tamo doručkujete, pijete kafu, igrate se s ljubimcima, ali da li ste se zapitali koliko je onda vaša posteljina čista?
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Baštenske saksije mogu trajati godinama uz pravilnu negu, ali hladni zimski meseci mogu ih ozbiljno oštetiti. Zbog toga je važno zaštititi saksije kako bi bile spremne za sledeću sezonu sadnje.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije su danas, 28. juna, organizovali prikaz novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, a potom i gađanja iz sredstava ratne tehnike na poligonu "Pasuljanske livade".
Kancelarija za Kosovo i Metohiju saopštila je danas da će obavestiti sve međunarodne predstavnike o privođenju više Srba nakon obeležavanja Vidovdana i parastosa na Gazimestanu, koje je ocenila kao sraman i besprizorni čin represije režima Aljbina Kurtija.
Meteorolog Ivan Ristić otkrio je da Srbiju u narednih nedelju dana očekuje veoma promenljivo vreme, jer već od 1. jula stiže destabilizacija atmosfere koja će doneti pljuskove sa grmljavinom i kratkotrajno osveženje, nakon čega se ponovo očekuje povratak visokih letnjih temperatura.
Tropski talas ne popušta, a visoke temperature danas su zahvatile gotovo celu Srbiju. Živa u termometru u pojedinim delovima zemlje dostigla je čak 36 stepeni, dok građani na sve načine pokušavaju da pronađu spas od nesnosne vrućine.
Na društvenim mrežama osvanulo je jezivo iskustvo jedne srpske porodice koja se vraćala sa letovanja. Zbog jednog, naizgled sitnog propusta, mogli su da dožive ozbiljnu tragediju, a sumnjaju da je do svega došlo nakon boravka u Bugarskoj.
Opelom i polaganjem venaca u u spomen-kripti novim Kosovskim junacima u Hramu Svetog Vasilija Ostroškog u Nišu odata je pošta vojnicima i policajcima nastradalim na Kosovu i Metohiji tokom NATO agresije.
Viši sud u Beogradu izrekao je u četvrtak presudu Vladimiru i Miljani Kecmanović, roditeljima dečaka-ubice iz OŠ "Vladislav Ribnikar", na ponovljenom suđenju.
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila rano jutros u Galovcu Začretskom, teško je povređen 23-godišnji vozač, nakon što je automobilom sleteo sa puta, a vozilo se potom zapalilo.
Vozač motora koji je teško povređen u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u selu Gornja Gorevnica kod Čačka, uprkos naporima lekara preminuo je od težine zadobijenih povreda.
Prema rečima predsednice Moldavije Maje Sandu, njen ključni cilj je da se pitanje demilitarizacije Pridnestrovlja postavi kao nezaobilazan deo budućeg sporazuma između Rusije i Ukrajine.
Predsednik partije "Jedinstvena Rusija", Dmitrij Medvedev, zvanično je predstavio vodeću petorku kandidata koji će predvoditi stranačku listu na predstojećim parlamentarnim izborima zakazanim za septembar 2026. godine.
Nivo poverenja građana u poljskog predsednika Karola Navrockog skočio je na istorijski maksimum neposredno nakon njegove odluke da ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom oduzme Orden belog orla.
Avioni F-16 koje je Zapad isporučio Ukrajini nisu postali prava zamena za sovjetske lovce MiG-29, piše „Militari voč magazin“, komentarišući ruski udar na aerodrom OSU kod Nikolajeva, gde su, prema tvrdnji Ministarstva odbrane Rusije, uništena dva ukrajinska MiG-29.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Komšinica Selin iz Pariza otkrila je da Goran Bregović i njegova supruga Dženana žive u braku na daljinu, što nije iznenađujuće s obzirom na to da je muzičar stalno na putu.
Pobednica šeste sezone rijalitija "Zadruga" Aleksandra Nikolić već neko vreme potpuno je nestala sa društvenih mreža na kojima je ranije bila i te kako aktivna.
Jovana Nikolić Mišković, snaja jednog od najbogatijih Srba Miroslava Miškovića, otvoreno je istakla da ne radi i da je u potpunosti posvećena porodici i deci.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.