NEVEROVATNA LJUBAVNA PRIČA NAŠE GLUMICE! Svekrvu i svekra je upoznala na VENČANJU, a supruga na OVOM neobičnom mestu!
Otkrila detalje iz privatnog života koje niko nije znao!
17.10.2020
23:09
Hi-Tech
Uvek postavite pitanje kako da uklonite viruse na telefonu?
Da biste se rešili virusnih programa na telefonu, morate preuzeti antivirus na telefonu, instalirati ga i skenirati gadget. Kako to implementirati pokazao je primer antivirusnog programa Dr.Web. Slijed radnji je sledeći:
- Idemo na PlayMarket, gdje u liniji za pretraživanje trebate napisati "Doctor Web".
- Odaberite odgovarajuću datoteku za preuzimanje s predložene liste.
- Preuzmite i instalirajte na svoj pametni telefon.
Nakon instalacije datoteka se mora pokrenuti.
Na ekranu će se pojaviti poruka o prihvatanju licencnog ugovora. Da biste nastavili, morate prihvatiti i prihvatiti ponudu za licenciranje klikom na gumb "Prihvati".
Foto: Pixabay
Na ekranu se pojavljuje poruka „Dopusti aplikaciju ...“, sa čime takođe morate pristati klikom na tipku „Dopusti“.
Ako odaberete plaćenu aplikaciju za svoj telefon, morat ćete kupiti licencu. Ako kupite licencu, vaš će telefon biti pod stalnom zaštitom jedne od najmoćnijih antivirusnih aplikacija Doctor Web.
Kako ne biste trošili novac na kupovinu licence, možete aktivirati probnu verziju 14 dana. Da biste to učinili, kliknite na gumb „Nabavite demonstraciju za 14 dana.
Aplikacija će vas obavijestiti koliko dugo će besplatna licenca važiti.
Nakon aktiviranja plaćene licence ili demo verzije, aplikacija će se pokrenuti. Na vrhu će se prikazati status ocjena vašeg gadgeta. Ako program ne otkrije probleme, vidjet ćete poruku "Uređaj je zaštićen".
Ako program ne otkrije probleme, onda to ne znači da nema virusa. Da biste pronašli ranjivosti, trebate pokrenuti “Skener”. Da biste to učinili, odaberite stavku "Skener" koja se nalazi na vrhu ekrana.
Otvara se sledeći prozor u kojem aplikacija nudi odabir najboljeg načina provjere: brz, potpuno selektivan. Preporučuje se potpuni test telefona, za koji odaberemo „Potpuno skeniranje“.
Započet će proces skeniranja telefona i skeniranja na viruse. Trajanje skeniranja ovisi o veličini memorije vašeg uređaja. Obično to traje 5 do 10 minuta. Ako odaberete brzo skeniranje, vrijeme skeniranja neće prelaziti 5 minuta.
Nakon završetka skeniranja na ekranu se prikazuju informacije o virusima koje je skener otkrio. Program će sam predložiti šta treba učiniti s tim datotekama (ako ih pronađu).
Pored antivirusne aplikacije Dr. Web, možete koristiti i takve programe:
- Kaspersky Anti-Virus.
Nakon provjere antivirus nije otkrio viruse. Ako ste sigurni da postoje, preporučuje se preuzimanje softvera Kaspersky Anti-Virus i provjeravanje telefona. Ako Kaspersky ne nađe viruse, onda oni nedostaju na vašem pametnom telefonu.
Skenirajte i očistite pretraživač od virusa
Ako se virus primio u telefon putem pretraživača, onda neće biti suvišno očistiti tragove "štetočina". Da biste to učinili, uradite sledeće:
Otvorite pretraživač koji često koristite.
Uđite u meni pregledača - tri okomite tačke u gornjem desnom uglu.
Idite na Postavke.
Pronađite odeljak "Obriši podatke". Informacije o podacima mogu se razlikovati ovisno o pretraživaču i mogu se nazvati „Osobni podaci“.
U predmemoriranoj memoriji često se pohranjuju različite prijetnje.
Foto: Pixabay
Šta učiniti ako antivirus ne pomogne u uklanjanju virusa?
Ako na telefonu postoji virus, tada će ga pronaći antivirusna aplikacija. Međutim, postoje slučajevi kada su virusi različite automatski instalirane aplikacije ili baneri koji zatvaraju zaslon. Ako na svom telefonu imate mnogo aplikacija koje niste instalirali, jednostavno ih morate ručno ukloniti. Da biste to učinili, idite na odjeljak "Podešavanja" telefona, a zatim odaberite odjeljak "Aplikacije" i pronađite dodatne programe. Odaberite ih i obrišite iz telefona.
Ako virus zatvori ekran pametnog telefona (izgleda kao transparent), tada trebate učiniti sledeće:
Nije moguće ući u meni telefona, pa držimo dugme za isključivanje i čekamo da se na ekranu pojavi meni za isključivanje.
Stavku "Isključite napajanje" odabiremo pritiskom na nju prstom i držimo dok se ne pojavi prozor za prelazak u siguran način rada. Na različitim modelima telefona postupak ulaska u siguran način rada može se razlikovati.
Nakon ulaska u siguran način rada, potrebno je učiniti sledeće:
Idite na "Aplikacije" i očistite sve sumnjive predmete.
Obavite dubinsko skeniranje antivirusom.
Ponovo pokrenite telefon.
Ako se telefon ne može izlečiti, uvek se možete vratiti fabričkim podešavanjima. Preporučuje se prvo da uklonite memorijsku karticu iz telefona. Nakon povratka na fabrička podešavanja postavke, telefon će raditi kao novi.
Zaključak, treba napomenuti da telefon možete očistiti od virusa pomoću računara. Da biste to učinili, trebate povezati gadget na računar, pokrenuti antivirus na PC-u, odrediti objekt skeniranja i pričekati da se proces dovrši.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na provokaciju tajkunskog novinara Miodraga Sovilja.
20.05.2026
13:17
Protiv Srpske pravoslavne crkve (SPC), institucije u koju srpski narod ima najveće poverenje, vodi se sistemska orkestrirana prljava kampanja i za to postoje neoborivi dokazi.
20.05.2026
11:58
Poseta srpskog predsednika Aleksandra Vučića Pekingu, koja će se održati od 24. do 28. maja, izaziva ogromnu pažnju u kineskim medijima.
20.05.2026
10:41
U emisiji Takovska 10, šefica poslaničke grupe Stranke slobode i pravde Marinika Tepić pokušala je da predstavi sebe kao nosioca demokratije i nekoga ko poštuje zakon, nakon čega ju je predsednica Skupštine Ana Brnabić podsetila na nedela njenog šefa Dragana Đilasa, kao i na političku situaciju u periodu njegove vlasti.
20.05.2026
08:14 >> 10:28
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla", gde je dočekan Pojas Presvete Bogorodice sa Svete Gore, jedna od najvećih svetinja pravoslavnog sveta, da to za Srbiju predstavlja ogromnu čast, ali i ogromnu nadu.
20.05.2026
17:02
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
20.05.2026
11:58
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
16.05.2026
10:32
Nova epizoda "Na merama" sutra od 21.30h samo na Informeru!
15.05.2026
14:41
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
15.05.2026
11:21
U 40. kolu igre na sreću Loto, izvučena je sedmica vredna 95.207.940 dinara, odnosno oko 800.000 evra!
20.05.2026
15:00
Životinjsko carstvo zoološkog vrta u Jagodini bogatije je za tri mladunčeta!
20.05.2026
15:13
E, ovo dosad nije viđeno na Poljoprivrednom sajmu! Od svih mašina savršenih mogućnosti, najviše pažnje privukao je plug!
20.05.2026
17:30
Grčko ostrvo Makri ide na aukciju za samo 247.000 evra nakon što mu je cena pala sa 8 miliona, ali novi vlasnik na njemu neće smeti da gradi hotele.
20.05.2026
17:30
Gradske ptice poput velikih senica, vrabaca i kosova brže beže kad im se približe žene nego muškarci, otkrio je međunarodni tim ekologa.
20.05.2026
17:00
Muškarac S.J. (47) iz Kamenice saslušan je pred Osnovnim javnim tužilaštvom u Šapcu nakon što je priveden zbog krivičnog dela nasilje u porodici.
20.05.2026
15:54
Snimak koji je isplivao na društvenoj mreži Tik-Tok, a koji je, navodno u lajvu, snimio poginuli Dejan S. pokazuje kako on možda nije ni upravljao vozilom koje je sletelo s puta kod Vladičinog Hana.
20.05.2026
12:56
Glavni pretres u jednom od najsloženijih krivičnih predmeta koji se vode pred ovim sudom, protiv ukupno 12 optuženih, među kojima je sedam policajaca iz Policijske uprave Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona, otvoren je juče čitanjem optužnice.
20.05.2026
13:10
Policija u Staroj Pazovi rasvetlila je slučaj izazivanje opšte opasnosti i uhapsila G. S. (43) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo.
20.05.2026
13:50
Dario Korićanac (51) iz Banjaluke, nestao je na području Travnika, a za njim tragaju policija i službe spasavanja.
20.05.2026
12:06
Ruski predsednik Vladimir Putin i kineski lider Si Đinping zaključili su 20 bilateralnih sporazuma tokom susreta danas u Pekingu, na kojem su razgovarali o najznačajnijim pitanjima međudržavne saradnje, ali i međunarodne agende.
20.05.2026
05:51 >> 17:00
Predsednik Rusije Vladimir Putin i predsednik Kine Si Đinping razgovarali su uz čaj o najaktuelnijim pitanjima međunarodne agende.
20.05.2026
16:40
Vrhovni vođa Irana ajatolah Modžtaba Hamnei saopštio je povodom druge godišnjice pogibije bivšeg predsednika Ebrahima Raisija da Iran pruža "jedinstven istorijski otpor" protiv, kako je naveo, "dve globalne terorističke armije" - Sjedinjenih Američkih Država i Izraela.
20.05.2026
15:32
Susret Vladimira Putina i Donalda Trampa na samitu APEK-a u Kini ove jeseni teoretski je moguć, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući mogućnost novog kontakta ruskog i američkog predsednika.
20.05.2026
14:30
Više od 130 predmeta koji su pripadali pokojnom američkom glumcu Metjuu Periju, legendarnom Čendleru Bingu iz kultne serije "Prijatelji", biće ponuđeno na velikoj aukciji 5. juna u Dalasu.
20.05.2026
15:00
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
20.05.2026
14:10
Holivudska diva Šeron Stoun sinoć se na Kanskom festivalu pojavila sa svojom prelepom kumom iz Srbije, manekenkom Helenom Getsbi.
20.05.2026
12:23
Mnogi naši glumci poput Milice Milše, Tanasija Uzunovića i Milutina Miloševića su potomci slavnih istorijskih srpskih ličnosti.
20.05.2026
12:05
Američka starleta Kim Kardašijan kaže da dnevno uzima 35 razlilitih tableta suplemenata.
20.05.2026
10:19
Reper Dragomir Despić Desingerica prokomentarisao je ovogodišnju Evroviziju, te rekao da je po njegovom mišljenju takmičenje namešteno.
20.05.2026
17:08
Voditelj Ognjen Amidžić progovorio je o Evroviziji, pobedničkoj numeri, ali i žiriju koji je glasao iz Srbije.
20.05.2026
16:32
Supruga pevača Slobe Vasića, Jelena Lela Vasić, oglasila se putem Instagram profila i objavila citat koji je privukao pažnju svih pratilaca.
20.05.2026
15:31
U javnost su isplivali detalji dopisivanja između učesnice "Elite" Sofije Janićijević i Daneta Angelovskog, a sada je ona od njega tražila novčanu pomoć za svoju majku Brankicu.
20.05.2026
14:50
Pevač Sloba Vasić, koji je trenutno na lečenju na Klinici za psihijatrijske bolesti, pored privatne klinike koju je otvorio ženi, u vlasništvu ima i auto-perionicu.
20.05.2026
14:20
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar