• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Informer

10.03.2025

13:00

Preti vam ozbiljna sajber pljačka! Ako imate Ajfon, ovo morate odmah da isključite

Shuterstock

Hi-Tech

Preti vam ozbiljna sajber pljačka! Ako imate Ajfon, ovo morate odmah da isključite

Podeli vest

​Neka od unapred uključenih podešavanja na Ajfon uređajima mogu da daju hakerima pristup vašim ličnim podacima kao što su lozinke, bankovni računi i tako dalje.

Zbog toga, ova podešavanja trebalo bi da promenite pre nego što sajber kriminalci dobiju pristup vašim osetljivim podacima i koriste ukradene informacije da preuzmu vaše račune.

Američka NSA (Agencija za nacionalnu bezbednost) upozorava da su rizik i opasnost stvarni, odnosno da su ove "zlonamerne tehnike javno poznate i uveliko se upotrebljavaju".

Wi-Fi podešavanje koje se koristi za napad naziva se "Auto-Join" i koristi se za automatsko povezivanje Ajfon uređaja sa javnim pristupnim tačkama i Wi-Fi mrežama u barovima, restoranima, kafićima, knjižarama itd.

Foto: Shutterstock

 

Podrazumevano, ova podešavanja su podešena tako da se vaš telefon automatski povezuje na mrežu ili pristupnu tačku, praktično postavljajući metu na vaš telefon.

Da biste smanjili rizik, isključite "Auto-Join" funkciju na vašem Ajfon uređaju.

Da biste onemogućili ovu funkciju, idite na "Settings" > "Wi-Fi" > "Ask to Join Network". Kad ovo odaberete, imat ćete tri opcije, i izaberite "Off" ili "Ask".

Onda se vratite na "Settings" > "Wi-Fi" > "Auto-Join Network" i odaberite "Never" ili "Ask to Join".

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Blokaderka iz Pančeva bacila ljagu na srpsko pravosuđe
Politika

Blokaderka iz Pančeva bacila ljagu na srpsko pravosuđe

Viša medicinska sestra Tijana Bikar Jaćimović iz Pančeva, koja je pre dva meseca razmeštena u zdravstvenu ustanovu u Dolovu, saopštila je danas, na blokaderskom protestu ispred Ministarstva rada, da je dobila sudski proces i da je vraćena na svoje radno mesto.

13.07.2025

21:51

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Džet set