Mesec u Strelcu donosi emotivnu potrebu za slobodom, avanturom i širenjem vidika. Mesec u jednom znaku boravi oko 3 dana, a u Strelcu će imati pozitivno dejstvo na Strelčeve, Lavove i Ovnove.
Osobe sa ovim položajem Meseca obično imaju vedar duh, optimizam i izraženu želju da razumeju svet oko sebe kroz filozofiju, religiju, putovanja ili obrazovanje. Emocije su im često izražene, ali ne uvek dublje povezane sa introspekcijom – radije ih doživljavaju kao deo šireg životnog iskustva. Teže da pronađu smisao u svemu što osećaju i često veruju da sve ima neki viši razlog.
Mesec u Strelcu voli pustolovinu
U emotivnim odnosima, Mesec u Strelcu traži partnera koji će ih podržati u njihovoj potrebi za ličnim prostorom i istraživanjem. Ne podnose rutinu, zatvorenost ili posesivnost – sve što ih sputava deluje im gušeće. Njihova osećanja se razvijaju kroz nova iskustva, duhovne razgovore i zajedničke pustolovine. Često su iskreni do tačke neosetljivosti, jer ne vole da okolišaju kada su emocije u pitanju.
Foto: Shutterstock
Mesec u ovom znaku daje snažnu unutrašnju veru i nadu, čak i u teškim trenucima. Ljudi sa ovim položajem često veruju da će se stvari rešiti, da sve vodi ka nečemu boljem. Njihova emotivna snaga leži upravo u toj sposobnosti da zadrže optimizam i vide širu sliku. Ipak, ponekad mogu delovati neozbiljno ili površno kada su u pitanju tuđe emocije, jer im sopstvena potreba za kretanjem i razumevanjem sveta može biti važnija od dubokih emotivnih veza.
Osetljivost na nepravdu
Zbog toga što Strelac vlada višim znanjem, etikom i uverenjima, Mesec u ovom znaku često donosi i snažan osećaj za pravdu, moral i istinu, što može uticati na emotivne reakcije – osetljivi su na nepravdu i imaju potrebu da emotivno reaguju kada su njihova uverenja dovedena u pitanje. U suštini, ovaj Mesec traži emocionalno ispunjenje kroz slobodu, istinu i neprekidno širenje ličnih horizonata.
Jupiter, najsrećnija planeta, menja znak na svakih godinu dana, tako da 9. juna ulazi u Raka i napušta Blizance. Jupiter u Raku će biti veoma povoljan jer se ovde oseća "kao kod kuće", pa će njegovo dejstvo biti najjače. Jupiter u Raku doneće neverovatne prilike za Rakove, Ribe i Škorpije.
Pun Mesec očekuje nas sutra u vodenom znaku Škorpije (18.55) i imaće jak uticaj na Škorpije, Vodolije, Bikove i Lavove. To podrazumeva da privodimo kraju jednu životnu fazu, a započinjemo nešto novo. Merkur je u Biku, Venera u Ovnu, a Mars u Lavu, tako da se konačno budimo iz uspavane faze i počinjemo da osećamo prolećne čarolije.
Mesec u jednom znaku provodi oko dva do tri dana, ali taj kratki tranzit može osetno da promeni raspoloženje, energiju i motivaciju. Strelčevi, Lavovi i Ovnovi ulaze u jedan od najpodsticajnijih perioda godine.
Mesec, planeta koja u jednom znaku boravi oko tri dana, nalazi se u Ovnu, gde donosi impsulivne reakcije i odluke. Ovakva pozicija Meseca najviše će odgovarati Ovnovima, Strelčevima i Lavovima.
Pun Mesec (Strawberry Moon) očekuje nas 30. juna u zemljanom znaku Jarca (8 stepeni), a donosi dramatičan period za Jarčeve, Ovnove, Rakove i Vage. Njegovo dejstvo će se osećati dve nedelje, a predstavlja kraj jedne životne faze.
Počela je sezona Raka, a Rakovi, Ribe i Škorpije imaće sreće do 22. jula. Merkur i Jupiter su takođe u Raku, što znači da su emocije na ceni. Venera je u Lavu, tako da će žene imati visoka očekivanja u ljubavi, a znakovi kao što su Lavovi, Strelčevi i Ovnovi lako mogu da se zaljube.
Mesec, planeta koja u jednom znaku boravi do tri dana, nalazi se u Raku, gde se pridužio Merkuru i Jupiteru. Ovakva planetarna pozicija donosi odličan period za Rakove, Ribe, Škorpije, Jarčeve i Device.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jupiter, najsrećnija planeta, menja znak na svakih godinu dana, tako da 9. juna ulazi u Raka i napušta Blizance. Jupiter u Raku će biti veoma povoljan jer se ovde oseća "kao kod kuće", pa će njegovo dejstvo biti najjače. Jupiter u Raku doneće neverovatne prilike za Rakove, Ribe i Škorpije.
Drago Parandilović, deda opozicionara Miloša Parandilovića, predsednika Novog lica Srbije, krenuo je danas iz Priboja kako bi prisustvovao veličanstvenom skupu u srcu Beograda i pružio podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Srpska dijaspora iz Beča krenula put Beograda kako bi prisustvovala veličanstvenom skupu SNS-a pod nazivom "Srbija, moja porodica" i pružila podršku politici predsednika Aleksandra Vučića.
Pohvale koje je evropska komesarka za proširenje Marta Kos izrekla Srbiji zbog usvajanja pravosudnih zakona u parlamentu, naišle su na opšte neodobravanje tajkuna i jednog od lidera opozicije u pokušaju Dragana Đilasa.
Ivan Kopitović, jedan od osnivača regionalnog Adria foruma sa sedištem u Podgorici, bivši funkcioner Demokratskog Fronta i politički analitičar, osudio je odluku crnogorskih vlasti da zabrani ulazak Draganu J. Vučićeviću, glavnom uredniku Informera, ulazak u tu zemlju.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra prikazu novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije (VS) na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici
Vanja Vukša, mlade devojka koja je stigla u centar Beograda kako bi prisustovala velikom skupu ispred Skupštine Srbije, poslala je udarnu poruku mladima u Srbiji.
U Grčkoj su saobraćajni prekršaji strogo kažnjivi, a među najskupljima su prekoračenje brzine čija kazna može dostići i do 8.000 evra, kao i prolazak kroz crveno svetlo zbog čega možete biti kažnjeni sa čak 4.000 evra!
Na društvenim mrežama osvanulo je šokantno iskustvo Srbina koji je, kako kaže, pretpreo pravu torturu sa jednim Grkom, koji svakodnevno ponižava i vređa svoje mušterije!
Nova deonica Moravskog koridora od petlje Adrani kod Kraljeva do Preljine kod Čačka juče je svečano otvorena, a saobraćaj je pušten danas u 09:00 sati.
Srbija je među evropskim zemljama sa najnižim nivoom potrošačkih cena od oko 62,5 odsto proseka u Evropskoj uniji, pokazuje analiza zasnovana na najnovijim podacima Evrostata.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Posle objavljivanja uznemirujućeg snimka prebijanja dečaka (13) na parkingu tržnog centra u Kruševcu, oglasio se osumnjičeni Predrag Marković (50), koji je priznao svoju krivicu i otkrio šta ga je isprovociralo da digne ruku na dete.
Iznoseći svoju odbranu pred Višim tužilaštvom u Beogradu, Danka Vuković, supruga Saše Vukovića Bosketakoji se sumnjiči da je 12. maja u restoranu "27" na Senjaku ubio Nešovića, ispričala je da je izričito bila protiv druženja njenog muža sa Aleksandrom Nešovićem.
Specijalno policijsko odeljenje po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva Crne Gore izvršava hitne dokazne radnje lišenja slobode više osoba u Rožajama, što je treći talas hapšenja zbog šverca cigareta.
Venecuelu su pogodila dva izuzetno snažna zemljotresa u razmaku od samo nekoliko minuta, ostavljajući iza sebe pustoš, stotine mrtvih i desetine hiljada nestalih, a prema rečima zvaničnika, reč je o jednoj od najvećih prirodnih katastrofa u istoriji ove zemlje.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski zapleo se u sopstvenim pretnjama Belorusiji i njenom predsedniku Aleksandru Lukašenku, ocenio je kiparski novinar Aleks Hristoforu, tvrdeći da takva retorika ne pokazuje snagu Kijeva, već očaj.
Tanker koji je prolazio kroz strateški važan Ormuski moreuz pogođen je neidentifikovanom raketom, saopštila je u subotu Pomorska trgovinska služba Ujedinjenog Kraljevstva (UKMTO), a to je najnoviji bezbednosni incident na tom plovnom putu.
Penzionisani potpukovnik američke vojske Danijel Dejvis ocenio je da Volodimir Zelenski neće uspeti da obezbedi za Ukrajinu povoljne uslove mirovnog sporazuma sa Rusijom.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Iako je Miloš Teodosić rođen u Valjevu, njegovu suprugu, od koje se razvodi, Jelisavetu Orašanin, Valjevci su retko kad mogli da vide u gradu, o čemu su sad i govorili.
Orkestar Perice Jaćimovića nastupio je na velikom narodnom veselju u Kraljevu, organizovanom povodom otvaranja auto-puta, a svečanosti je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.