RETRO MERKUR OD 10. SEPTEMBRA DO 2. OKTOBRA! Goca numerolog otkriva ŠTA ČEKA svaki znak - Blizance vraćanje u prošlost, a Vage...
Retrogradni Merkur će najviše uticati na Vage, ali ni ostali horoskopski znaci neće ostati pošteđeni
07.09.2022
09:50
Horoskop
Kao planeta logistike i mentalnih pitanja, Merkurovi zloglasni retrogradni periodi poznati su po tome što izazivaju nezgode u oblastima razgovora, slanja poruka, tehnologije i još mnogo toga. Iako deluju zbunjujuće, oni sami po sebi nisu loši – oni nas jednostavno upućuju da usporimo i procenimo gde se nalazimo umesto da započnemo bilo šta novo.
Prava nevolja sa retrogradnim Merkurom nastaje kada pokušamo da jurimo napred umesto da prihvatimo tok koji se kreće unazad. Međutim, retrogradnosti su dobar trenutak da pregledamo naše trenutne planove, preispitamo svoje nedavne odluke i budemo opezniji sa informacijama koje delimo ili slušamo. Nakon toga, moći ćemo da idemo napred sa više jasnoće i samopouzdanja.
Iako nijedan horoskopski znak nije potpuno pošteđen kosmičkog uticaja retrogradnog Merkura, fiksni horoskopski znaci možda dobijaju zasluženi odmor. Bilo je teško leto za horoskopske znakove ovog modaliteta, jer je sezona Lava napeto aktivirala planetu Saturn u Vodoliji, haotičnu planetu Uran u Biku i severni i južni čvor u Biku i Škorpiji. Međutim, retrogradni Merkur u septembru 2022. dešava se u kardinalnom vazdušnom znaku Vage, a zatim se vraća u promenljivi zemljani znak Device za dve nedelje.
Foto: Pixabay
Hosroskopski znakovi kojima će Merkur biti lakši tokom ove retrogradnosti:
Bilo je to leto puno velikih promena za vas. Nepredvidivi Uran osvetljava vaš znak uvodeći sve vrste neočekivanih obrta. Imajući to na umu, sporiji tempo retrogradnog kretanja bi se mogao doživeti kao dobrodošao za odmaranje od haosa ali ako radite sa retrogradnom energijom, a ne protiv nje.
Izbegavajte da svoj kalendar punite obavezama tokom ovog perioda, jer je velika verovatnoća grešaka u komunikaciji ili zabune u vremenu. Umesto toga, dajte sebi malo dodatnog vremena da pregledate svoj trenutni raspored i učinite ga pogodnijim za promene koje su se nedavno dogodile u vašem životu.
Ova retrogradnost nudi korisnu priliku da razmislite o svojim nedavnim izborima, pogledate svoju finansijsku situaciju i sagledate svoj društveni život. Prve dve nedelje retrogradnosti pogodiće komunikacioni sektor, tako da će biti lako reći nešto što ne mislite ili pogrešno protumačiti reči nekog drugog. Međutim, ovo takođe nudi priliku da izgladite sve male međuljudske drame koje su se možda pojavile tokom letnjih meseci ili da slučajno sustignete prijatelje iz vaše prošlosti koje niste videli neko vreme. Koristite ovu energiju sporijeg tempa da očistite svoj kalendar i uravnotežite svoje bankovne račune dok prelazite u novu sezonu.
Foto: Pixabay
Većina Merkurovog predstojećeg retrogradnog kretanja odvija se u vašoj tihoj 12. kući, tako da efekti mogu biti malo suptilniji nego obično. Ovo bi mogao biti posebno introspektivan i mističan period, a možda ćete se zateći da se vraćate u prošle snove ili da vam je potrebno dodatno vreme nasamo u pokušaju da se povežete sa svojim osećajem intuicije. Ako postoje duhovni trenuci koja je vaš svesni um ignorisao ili nije imao priliku da ih obradi, sada je vreme da dozvolite da ove eterične poruke prođu, pišu astrousluge.com.
Imajte na umu da se vraćamo u sezonu pomračenja samo nekoliko nedelja nakon što se ova retrogradnost završi sa snažnim pomračenjem Sunca koje ce se odigrati u vašem znaku — zato koristite ovaj trenutak da očistite nered iz svoje podsvesti pre nego što vas jesenji kosmički događaji uzdrmaju.
Ova retrogradnost bi sigurno mogla imati opipljive efekte na stvari kao što su putovanja, studiranje ili novčane pozajmice, ako se nešto od toga trenutno odnosi na vas. Međutim, možda ćete takođe otkriti da to donosi priliku da razjasnite svoj viši sistem verovanja i promenite svoju trenutnu paradigmu. Umesto da se držite starih dogmi ili uverenja iskoristite ovu energiju da pogledate svoja mišljenja novim očima i procenite da li su ona i dalje u skladu sa onim što ste danas.
Ovaj retrogradni pomak takođe bi mogao da izazove obnovljeno interesovanje za neke prethodne teme studija ili težnja iz vaše prošlosti. Samo zato što ranije niste postigli određeni cilj ili išli za određenim snom ne znači da je prekasno da se to sada ostvari. Ako je strast i dalje prisutna, nemojte se plašiti da jurite svoje snove.
bonus video:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dok su poslanici Skupštine Srbije na vanrednoj sednici raspravljali o 25 tačaka dnevnog reda, među kojima i o setu pravosudnih zakona koje je predložio poslanik SNS-a Uglješa Mrdić, pažnju javnosti privukao je trenutak kada je Ana Brnabić oštro odgovorila Draganu Đilasu.
15.01.2026
17:30
Blokader i kvazivoditelj Ivan Ivanović udario je nikad žešće na svoju bivšu kompaniju kojom se toliko dičio - tajkunsku Novu S, optuživši je, verovali ili ne, da širi laži.
15.01.2026
16:47
Zećani nastavljaju blokade u očekivanju razgovora sa predstavnicima vlasti.
15.01.2026
17:05
Ministar finansija u Vladi Republike Srbije, Siniša Mali, reagovao je povodom skandaloznog teksta Milana Ćulibrka u Radaru.
15.01.2026
17:02
Funckioneri stranke Srpski pokret obnove (SPO) zatražili su od svog predsednika Aleksandra Cvtekovića da odstupi od te političke partije.
15.01.2026
16:27
Svi koji su propustili napetu osmu epizodu Exatlona mogu da je pogledaju u repriznom terminu danas od 13 časova na Informer TV.
15.01.2026
11:01
Voditelj Exatlona Vuk Vukašinović, bio je u šoku kada takmičari Aleksa Erski i Aleksandar Miljević nisu mogli da pogode koš.
15.01.2026
10:00
Posle jedne od borbi na Exatlonu Crveni tim, a posebno Radojica Lazić, provocirao je Sanju Kalinović, na šta je ona uzvratila sarkastičnim poljupcima i lažnom zahvalnošću.
15.01.2026
07:00
Takmičarka Plavih u Exatlonu Srbija, Sanja Kalinović, iznenadila je sve učesnike fer-plej potezom kada je oba tima zamolila da ne smetaju dok se bore na poligonu.
14.01.2026
23:00
Plavi su bili prinuđeni da oduzmu dvojici takmičara po pet bodova, dok su Crveni dobili prednost u vidu oduzimanja 10 sekundi protivnicima u dve trke.
14.01.2026
22:43
Danas je za Informer TV u emisiji Rat uživo – Odjeci govorio ekskluzivno ambasador Kube Pavel Orensi Dijaz Ernandes.
11.01.2026
19:15
Večeras, u 18.40, uživo na Informer TV, emisija Rat uživo – Odjeci donosi ekskluzivni razgovor sa ambasadorom Kube Pavelom Orensiom Dijazom Enandesom.
11.01.2026
14:52 >> 15:00
Ne propustite novi epizodu emisije "Na merama"!
10.01.2026
10:48
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
09.01.2026
18:36
Ministarstvo spoljnih poslova danas je pozvalo sve državljane Republike Srbije koji se nalaze u Iranu da napuste zemlju zbog pogoršane bezbednosne situacije i povećanog rizika po ličnu bezbednost.
15.01.2026
16:25
Čak 45 odsto dece u Srbiji uzrasta između devet i 11 godina kaže da koristi društvene mreže svaki dan, pokazalo je istraživanje "Deca Evrope na internetu", sprovedeno u 19 evropskih zemalja.
15.01.2026
17:00
Mladići rođeni 2008. godine, kao i oni stariji koji do sada nisu "uvedeni u tefter" vojske, imaju rok do 27. februara da se jave lokalnim centrima Ministarstva odbrane. Ukoliko to ne urade, slede ogromne kazne.
15.01.2026
13:00
Posle više od 50 godina, "mercedes benz" se vratio na tron evropske automobilske industrije, pošto je model "CLA" na sajmu automobila u Briselu proglašen za Evropski automobil godine.
15.01.2026
10:00
Iz dvorišta porodice Jovanović iz Begaljice kod Grocke, u noći između utorka i srede, nestala je krmača Bela, teža više od 200 kilograma!
15.01.2026
17:10
Suđenje braći Urošu i Milošu Paniću pred Trećim osnovnim sudom u Beogradu obeležile su burne reakcije odbrane nakon izlaganja sudskih veštaka, koji su naveli da ključna svedokinja T. K. trenutno ima ozbiljan duševni poremećaj, dok je njena procesna sposobnost u ranijoj fazi postupka dovedena u pitanje.
15.01.2026
17:27
D. R. (75) koji je juče upucan u Ratkovu u pekari, čiji je inače vlasnik, nalazi se u teškom stanju.
15.01.2026
16:25
U Bačkoj Palanci danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj su, prema prvim informacijama učestvovala najmanje dva vozila.
15.01.2026
15:40
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Miomira T. (61) koji je 28. avgusta 2025. godine u Zemunu vozeći autobus na liniji broj 18 prvo pregazio tinejdžerku E.G. (16) a onda se zakucao u više automobila i povredio trudnicu i još tri osobe.
15.01.2026
15:34
Kada su krajem decembra ušli u atelje porodične kuće u Balšićevoj ulici, Ljubiša Bata Đidić i njegova sestra, slikarka Mirjana Kaurin Đidić, nisu ni slutili da će ih dočekati prizor koji će, kako kažu, ostaviti dubok trag u njihovim životima.
15.01.2026
15:32
Danske vojne snage stigle su danas na Grenland, čime je pojačano vojno prisustvo te zemlje u arktičkoj teritoriji.
15.01.2026
17:04
Snažna eksplozija potresla je danas centar holandskog Utrehta, izazvavši veliki požar u istorijskoj, uskoj ulici sa starijim porodičnim kućama.
15.01.2026
17:25
Na poziv sindikata više od 70 traktora krenulo je ka centru Liona u Francuskoj u znak protesta protiv sporazuma sa Merkosurom i niskih cena koje ugrožavaju poljoprivrednike.
15.01.2026
17:14
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas u Kremlju, tokom ceremonije prijema akreditiva novih ambasadora, da se međunarodna situacija pogoršava i da mir zahteva svakodnevnu izgradnju kroz saradnju država i poštovanje međunarodnih normi.
15.01.2026
15:32
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
15.01.2026
13:01
Žarko Laušević je u svojoj knjizi "Padre, idiote" detaljno opisao jedan svoj susret sa Željkom Ražnatovićem Arkanom.
15.01.2026
16:01
Glumica Sidni Svini se u trećoj sezoni serije "Euforija" pojavljuje u do sada najprovokativnijem izdanju.
15.01.2026
11:13
Glumac Miodrag Radovanović je još u detinjstvu dobio nadimak "Mrgud" nakon jedne nesuglasice sa školskim drugom.
15.01.2026
15:10
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
15.01.2026
14:02
Tužilaštvo se oglasilo o slučaju političara Čedomira Jovanovića koji nije želeo da napusti stan na Novom Beogradu kada su došli izvršitelji, a u kom nelegalno živi sa prijateljem Aleksandrom Kosom.
15.01.2026
16:22
Starleta Ava Karabatić raskinula je sa dečkom kog je nedavno predstavila javnosti i obrisala njihove zajedničke slike.
15.01.2026
14:37
Željko Ražnatović, sin Veljka Ražnatovića i Arkanov unuk nakon opela pomagao je na dedinom pomenu i posluživao okupljene na Novom groblju.
15.01.2026
12:37
Porodica i prijatelji obeležili su danas 26. godišnjicu smrti Željka Ražnatovića Arkana na Novom groblju ovoga puta bez njegove dece Veljka i Anastasije.
15.01.2026
11:53
Danas se navršava 26 godina od ubistva Željka Ražnatovića Arkana, a pomenu je prisustvovala i njegova supruga Svetlana Ceca Ražnatović sa porodicom i prijateljima.
15.01.2026
11:40
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar