• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Sputnjik

11.08.2019

15:14

DUBAI U PROBLEMU! Zbog krize nikad jeftinije luksuzne vile

Lajfstajl

DUBAI U PROBLEMU! Zbog krize nikad jeftinije luksuzne vile

Podeli vest

Zbog finansijske krize, cene vila u Dubaiju pale su na najniži nivo u protekloj deceniji, saopštila je američka kompanija „Kavendiš Maksvel“

Prema njihovim podacima, prosečna cena kuće za jednu porodicu u atraktivnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata pala je za 24 odsto u protekloj godini i sada iznosi oko 495.500 američkih dolara.

Ovakva cena nije viđena proteklih 11 godina uprkos globalnoj recesiji, pokazuju podaci portala „Properti monitor“.

Prosečna vila u Dubaiju sada se prodaje za manje novca nego što se prodavala u najmračnijim danima globalne finansijske krize koja je najteže pogodila Dubai između 2010. i 2011. godine. Cene su sada, takođe, niže nego u bilo kojem trenutku tokom pada cena nafte u 2015. godini.

PANIKA U DUBAIJU: Požar u neboderu na 68. spratu!

Samo u junu ove godine, cene nekretnina u Dubaiju pale su za 15 odsto u odnosu na prošlu godinu.

Iako je ekonomija Dubaija i dalje relativno snažna, a pokreće je gotovo osam miliona stranih državljana koji žive i rade u ovom gradu, stalna gradnja sprečila je porast vrednosti nekretnina, a najteže su pogođeni delovi grada s luksuznim vilama, piše „Kliks“.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set