Ako na vašem balkonu ili u bašti preovladava hladovina, ili imate deo bašte koji je većinom u hladu, a želite i njega da obogatite raskošnim i mirisnim cvetovima, predstavljamo vam najlepše cveće ne podnosi jako sunce!
Ove prelepe biljke obožavaju hladovinu, a neke od njih će vas obradovati raskošnim cvetima čak i u hladnim zimskim mesecima!
1. Fuksija
Ovo predivno cveće cveta tokom čitave sezone, i najbolje je za viseće saksije.
Odlično uspeva u potpunoj senci. Vole visoku vlažnost vazduha, pa je treba orošavati po listovima, i dosta đubriva. Tokom zime je treba uneti u kuću i i dalje paziti da ima dovoljno vlage.
Divna biljka ljubičastim listovima koja potiče sa Mjanmara. Cveta čak i tokom zime, pa će vas njeni atraktivni metalik cvetovi radovati i tokom hladnohg perioda. Ipak, ne podnosi mraz, pa je u najhladnijim mesecima treba uneti u zatvoren prostor. Ne podnosi toplotu direktnog sunca, jer ono može da napravi veliku štetu na listovima.
Ova jednogodišnja biljka svu svoju lepotu pokazuje u hladovini. Celog leta će vas uveseljavati raskošnim cvetovima prelepih boja. Sve što treba da uradite jeste da ovaj cvet redovno zalivate.
Ako volite cveće romantičnog izgleda, torenija je pravi izbor za vas. Izgledom podseća na dan i noć. Leto u hladu će joj i te kako prijati. Najlepše izgleda kada se ne meša sa nekim drugim cvećem.5. Lobelija
Ovaj prelepa jednogodišnja biljka najbolje izgleda kada se "preliva" iz saksija. Ne voli jaku vrućinu i direktno sunce, a voli redovno i obilno zalivanje.
Listovi ove divne biljke oblikom podsećaju na koprivu, ali se razlikuje po atraktivnim bojama. Ova biljka nema cvet, pa je najbolje saditi je između drugog šarenog cveća. Najbolje uspevati na temperaturama većim od 13 stepeni, ali može da prezimi i u bašti.
Ovo cveće u divljini prirodno raste u senci drveća. Ne podnosi direktno izlaganje suncu. Potrebna joj je dobra drenaža i rastresito zemljište. Zemlja nikad ne treba da bude ni previše vlažna, ni previše suva. U zimskom periodu treba je uneti u kuću.
Iako izgleda nežno, ovaj cvet je veoma žilav i izdržljiv. Cveta od kraja zime do ranog proleća, ponekad probijajući se kroz sneg. Dostupan je u različitim bojama, od čisto bele do ružičaste.
Meteorolozi najavljuju dolazak toplijih dana, a to znači da ćemo sve više vremena provoditi napolju. Pravo je vreme da uredite terasu i stvorite pravu malu oazu za uživanje. Ove biljke su najbolji izbor u tom slučaju, kažu iskusni baštovani
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Meteorolozi najavljuju dolazak toplijih dana, a to znači da ćemo sve više vremena provoditi napolju. Pravo je vreme da uredite terasu i stvorite pravu malu oazu za uživanje. Ove biljke su najbolji izbor u tom slučaju, kažu iskusni baštovani
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
Vlada Srbije razrešila je profesore Nebojšu Bojovića sa mesta predsednika, a Vladana Đokića sa mesta člana Upravnog odbora Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije.
Svi se još uvek sećaju kako je Marinika Tepić mahala slikama sa Tahitija i citirala ugašenu "Skaj" aplikaciju, da bi se ispostavilo da ne razlikuje šefa srpske države od južnoameričkog predsednika Gustava Petra.
Vrhovno telo blokadera u Beogradu (VSD) zasedalo je povodom zahteva za krovno nepoverenje i izbacivanje čuvenog Gandija, odnosno blokadera Lazara Mišića, ali je sastanak eksplodirao u rat i opštu podelu!
Predsednik Saveza Srba iz regiona, Miodrag Linta, ocenio je danas da odluka suda u Šibeniku da krajiškoj Srpkinji Nikolini Bačkonja Filipović izrekne zatvorsku kaznu od 15 dana zbog toga što je na svom fejsbuk profilu objavila fotografiju svog sedmogodišnjeg sina sa šajkačom na glavi, badnjakom u ruci i tri podignuta prsta, kao šovinističku, sramnu i neprihvatljivu.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Procenjuje se da će za 28 nedelja primene Zakona o legalizaciji biti upisano 320.000 objekata u Republičkom geodetskom zavodu, koliko je bilo upisano u poslednjih 28 godina, rekao je direktor Agencije za prostorno planiranje i urbanizam Srbije Đorđe Milić.
Putnici iz autobusa srpske agencije koji je jutros oko 3 sata sleteo sa puta u Bugarskoj, krenuli su danas popodne put Srbije. Autobus niških registarskih oznaka stigao je na lice mesta oko 15 časova, preuzeo putnike i oni su nastavili putovanje ka Srbiji.
Policija u Mladenovcu intenzivno traga za muškarcem koji je jutros nožem napao i izbo svoju trudnu suprugu, nakon čega je pobegao sa lica mesta u nepoznatom pravcu.
Sva ubistva i teška ubistva, uključujući pokušaje i pripremne radnje, koja su izvršena od početka 2026. godine do danas na teritoriji Beograda, uspešno su rasvetljena i rešena, potvrdio je glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović.
Fudbaleri Partizana u prvom meču plej-ofa za Ligu Konferencija gostuju Hetafeu, ali je već sada jasno da će Špance u Humskoj sačekati paklena atmosfera.
U Varšavi je danas održana velika vojna parada povodom Dana poljskih oružanih snaga tokom koje je skoro dve hiljade vojnika prodefilovalo sa najnovijim naoružanjem, a više desetina moćnih borbenih vozila predstavljeno javnosti sa ciljem da se demonstrira snaga poljske vojske.
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je danas da su radovi na izgradnji privremene podvodne brane na Dunavu koja bi trebalo da obezbedi nesmetan rad nuklearne elektrane Pakš "trka sa vremenom".
Skoro svaki čovek kaže da mu je porodica svetinja, ali svedoci smo da nekada postoje i komplikovani porodični odnosi gde nema komunikacije, a takvih primera, nažalost, ima i među poznatim ličnostima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.