U JADRANU SNIMLJENO MALO, ALI OPAKO STVORENJE! U dodiru sa ljudima ostavlja povrede slične OPEKOTINAMA, a evo kako IZGLEDA /VIDEO/
Podeli vest
U uvali Velika Kolumbarica, na poluostrvu Kamenjak u hrvatskom Jadranu, uočena je meduza morska mesečina (Pelagia noctiluca), koja u dodiru sa ljudima ostavlja povrede slične opekotinama, koje teško zarastaju i bolne su
Na mestu povrede ostaje depigmentacija kože ili čak i ožiljak, saopšteno je iz Udruženja „Eko more Medulin“, a prenosi portal Otvoreno more.
Lubenica je jedno od voća koje najviše osvežava tokom vrelih letnjih dana – sastoji se većinom od vode, a opet je vrlo slatka i ukusna, što je čini omiljenim zdravim slatkišem..
kako da uvek odaberete najbolju i najslađu lubenicu
16.06.2021
22:50
Navodi se da je reč o relativno maloj meduzi s polukružnim klobukom i tačkicama ružičaste boje.
Naraste do 20 centimetara dužine, obitava pod površinom na dubinama 0-10 metara, gde lebdi i povremeno pliva.
Pojava ove meduze, kažu, nije razlog da izbegavate kupanje u moru, ali se navodi čitav spisak saveta i preporuka kako treba postupati u slučaju da vam se dogodi susret sa „mesečinom“.
Naziv Pelagia noctiluca dolazi od grčke reči psalagos (otvorena pučina) i latinske nox (noć) i lux (svetlost), pa se Pelagia noctiluca može opisati kao organizam morske pučine koji ima sposobnost da svetli u tami.
Iako tipično živi na pučini, morske struje i talas mogu povremeno da je donesu i do obale gde predstavlja pretnju kupačima. Široko je rasprostranjena u toplim i umereno toplim morima, najviše u Atlantskom okeanu, Sredozemnom i Crvenom moru.
Iako nije bezazlena, morsku mesečinu je lako uočiti zbog njene boje pa nema razloga da se izbegava kupanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lubenica je jedno od voća koje najviše osvežava tokom vrelih letnjih dana – sastoji se većinom od vode, a opet je vrlo slatka i ukusna, što je čini omiljenim zdravim slatkišem..
kako da uvek odaberete najbolju i najslađu lubenicu
Kijevski režim izveo je teroristički napad na državnu rezidenciju predsednika Ruske Federacije u Novgorodskoj oblasti, koristeći ukupno 91 bespilotnu letelicu, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.
U emisiji Utisak nedelje, Olja Bećković razgovarala je sa pristalicama blokada o budućim izborima i očekivanjima blokadera - kada je usledilo priznanje da je ovo bio pokušaj obojene revolucije.
Pravi šok dogodio se večeras na Radio-televiziji Srbije (RTS) gde se uživo u programu tokom Dnevnika mogla čuti pohvala na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Upravo je otkriveno kakva veza postoji između blokadera, tačnije onih koji već mesecima unazad pokušavaju da ruše Srbiju i čoveka koji otvoreno radi na etničkom čišćenju našeg naroda s Kosova i Metohije, Aljbina Kurtija.
Na Kosovo i Metohiju danas je stigao 56. po redu Božićni konvoj iz Francuske, saopštila je humanitarna organizacija "Solidarnost za Kosovo" i dodala da će tokom sedam dana francuski volonteri deliti humanitarnu pomoć domaćinstvima i školama po srpskim enklavama.
Žaklina Tatalović, novinarka N1, oglasila se na društvenoj mreži Iks nakon brutalnog napada na Novom Beogradu u kojem je nožem izbodena žena pred unukom.
Srbija se trenutno nalazi pod naletom talasa ledenih dana, koji će se zadržati sve do 2. januara, a u tom periodu preti opasnost od zaleđivanja kolovoza, zbog čega se savetuje dodatan oprez.
Nakon tragičnog zločina na Novom Beogradu, u kojem je žena izbodena pred očima svog unuka, postavlja se pitanje koje psihološke posledice ovakvo traumatsko iskustvo može ostaviti na dete.
Gravitacija bi u narednom periodu mogla početi da ih privlači nazad, završavajući u onome što astronomi nazivaju "Veliki kolaps", što bi dovelo do opšteg haosa u svemiru, otkrivaju naučnici.
Za upis bespravnih objekata po Zakonu o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava svojine na nepokretnostima, nazvanom "Svoj na svome", do nedelje, 28. decembra u 19 časova stigle su 455.353 prijave.
Tihomir Krstić (44) napadač sa Novog Beograda koji je brutalno nožem izbo ženu pred unukom, višestruki je povratnik u izvršenju najtežih krivičnih dela, a jedno od njih ledi krv u žilama.
U Kini je prošle godine instalirano više vetroturbina i solarnih panela nego u ostatku sveta zajedno. A kineski bum čiste energije širi se globalno. Kineske kompanije grade fabrike električnih vozila i baterija u Brazilu, Tajlandu, Maroku, Mađarskoj itd.
Izvoz nemačkog oružja u Ukrajinu značajno je opao u 2025. pri čemu je vrednost izvoza iznosila 1,14 milijardi evra, u poređenju sa 8,15 milijardi godinu dana ranije, pokazuju podaci ministarstva privrede u Berlinu, prenosi danas Euraktiv.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da Rusija ne želi da odobri prekid vatre dovoljan za održavanje referenduma u Ukrajini, koji bi trajao 60 dana i istakao da Ukrajina sada sa Sjedinjenim Američkim Državama i evropskim partnerima dogovara bezbednosne garancije i plan od 20 tačaka koji bi trebalo da bude potvrđen voljom ukrajinskog naroda.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Američke Države izvele napad na područje u Venecueli gde se, kako je naveo, brodovi koriste za utovar droge, što bi mogla biti prva američka operacija na kopnu u toj zemlji od početka pojačanog pritiska na vladu predsednika Nikolasa Madura.
Od holivudskih legendi do muzičkih ikona - 2025. godina ostaće upamćena kao jedna od najpotresnijih u svetu slavnih jer su nas zauvek napustile ličnosti koje su ostavile veliki trag u umetnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar