OVO SU NAJZDRAVIJE RASE PASA! Imaju dug životni vek!
Podeli vest
Baš kao i ljudi, i neke rase pasa mogu biti osetljivije na razne bolesti. Određene rase genetski mogu biti sklonije bolestima poput raka, bolestima srca, problemima s krznom ili alergijama
Sa sigurnošću se ne može znati hoće li pas tokom života razviti neke zdravstvene probleme ili ne, ali neke rase se smatraju zdravijima od drugih.
Elsvi i Kalesi su dva razmažena engleska buldoga iz istog legla. Iako u krvnom srodstvu, ova dva psa imaju sasvim različite karaktere. Ali ljubav prema gledanju TV-a nešto je što dele. Baš zbog toga njihova vlasnica svakoga dana pre nego što izađe iz kuće ostavi uključen TV
24.07.2021
16:48
U nastavku donosimo pet pasmina koje uopšteno imaju duži životni vek i nisu podložne određenim zdravstvenim stanjima.
5. Čivava
Pripadnici najmanje rase na svetu izuzetno su odani, inteligentni i spadaju među najzdravije pasmine. Mogu da dožive i do 18 godina, a zdravlje im mogu narušiti bolesti kojima su genetski skloni poput hipoglikemije, iščašenja zgloba i aortne stenoze. S obzirom na to da su vrlo male, čivave ne traže puno fizičke aktivnosti.
Pripadnici ove rase žive između 10 i 14 godina, a zdravstveni problemi koji ih mogu pogoditi uglavnom su iznenadni napadi i hipotireoza. Border Koli biće najsrećniji i najzdraviji ako se puno kreće i ako puno vremena provodi na otvorenom.
3. Sibirski haski
U poređenju s ostalim rasama njegove veličine, sibirski haski je među najzdravijima. Tokom života, koji uglavnom traje između 11 i 13 godina, sibirski haski može da ia zdravstvene probleme kao što su progresivna atrofija mrežnice, hipotireoza i mrena.
2. Belgijski ovčar
Rasa koja je postala popularniji policijski pas od nemačkog ovčara živi između 10 i 12 godina i ne pati od nekih većih zdravstvenih poteškoća. Belgijskog ovčara povremeno mogu da muče displazija lakta, panus, progresivna atrofija mrežnice, hemangiosarkom i mrena.
Mešanci se smatraju najzdravijim psima i najotpornijima na bolesti. Psi mešanaca obično nisu rodoslovni ili registrovani, ali mogu da naslede osobine – i dobre i loše – svojih roditelja različitih rasa. Budući da psi mešanci imaju izuzetno širok genski fond (za razliku od čistokrvnih pasa), ređe se susreću s naslednim ili genetskim poremećajima. Kao i kod svih rasa, međutim, i kod pasa mešanaca mogu se razviti stanja poput pseće gojaznosti, bolesti srca i dijabetesa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Elsvi i Kalesi su dva razmažena engleska buldoga iz istog legla. Iako u krvnom srodstvu, ova dva psa imaju sasvim različite karaktere. Ali ljubav prema gledanju TV-a nešto je što dele. Baš zbog toga njihova vlasnica svakoga dana pre nego što izađe iz kuće ostavi uključen TV
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Korisnici društvene mreže Iks odlučili su da pruže utehu perjanici tajkunske N1 Žaklini Tatatlović koja zapomaže zbog dolaska novog vlasnika ove televizije.
Nema većeg neprijatelja islama od organizacije "Muslimanske braće", jer je ona, umesto islama, ponudila političku interpretaciju vere i to nasilnu, esktremnu, političku orjentaciju u koju je integrisala dogmatičku interpretaciju vere – vehabizam kao versko učenje i versku praksu, rekao je ekspert za bezbednost Dževad Galijašević.
Premijer lažne države - Aljbin Kurti poručio je danas da je saradnja sa NATO paktom neophodna za jačanje odbrambenih kapaciteta tzv. Kosova i unapređenje strateškog partnerstva, kao i da članstvo u Alijansi ostaje strateški cilj "Kosova", prenela je Ekonomija onlajn.
Biznismen Branko Babić na svom Iks profilu podelio je fotografiju vođe blokaderske liste u Boru, Marka Andrejevića zvanog Mute, koji je prema, našim saznanjima, pobegao sa mesta tragedije kada je nastradala studentkinja Milica Živković.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas novi javni poziv studentima blokaderima i svim zainteresovanim stranama na otvoren dijalog, naglašavajući da je spreman za razgovor u svakom trenutku - ali uz jasan uslov.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
U medijima je nedavno osvanula vest o dečaku iz Bjelovara koji je zadobio teške telesne povrede, zbog navodnog internet izazova sa vatrom, a stručnjaci upozoravaju da je ovo nažalost veoma česta praksa kojoj treba stati na put.
Viši sud u Novom Sadu odredio je pritvor do 30 dana M. B. (47) iz okoline tog grada, osumnjičenom da se oglušio o naređenje policije da zaustavi vozilo i potom pucao na pripadnike policije.
M.M.(27) iz Zrenjanina preminuo je nekoliko sati nakon što je na njega pao semafor na pešačkom prelazu na uglu Bulevara oslobođenja i Bulevara cara Lazara u Novom Sadu koji je nakon strahovitog sudara iščupao jedan automobil iz betonske konstrukcije.
U toku protekle noći Hitna pomoć imala je ukupno 114 intervencija, od kojih je 18 bilo na javnom mestu, među kojima nije bilo nijedne saobraćajne nezgode, saopšteno je iz službe Hitne pomoći.
Viši sud u Leskovcu je danas doneo i javno objavio presudu kojom je optuženi Dragiša R. iz Lebana, oglašen krivim zbog krivičnog dela ubistvo i osuđen na maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina, u koju će mu se uračunati i vreme provedeno u pritvoru, počev od 15. decembra 2025. godine.
Policija u Podgorici uhapsila je G.G. (32) iz Bara zbog sumnje da je pretnjom primorao zaposlenog u kladionici u Zeti da mu preda 700 evra iz kase, nakon čega je pobegao, ali je brzom akcijom policije identifikovan i priveden.
Kina je u finansijskoj godini 2025/26 postala najveći trgovinski partner Indije, prestigavši Sjedinjene Američke Države, saopštila je kineska ambasada u Nju Delhiju.
Sporazum o prekidu vatre koji je prihvatio američki predsednik Donald Tramp i dalje stavlja Sjedinjene Američke Države u veoma nezgodan položaj, objavio je Blumberg.
Izjave šefa Pentagona Pita Hegseta o mogućnosti da Sjedinjene Američke Države silom oduzmu uranijum Iranu ne vode ka trajnom miru, već predstavljaju pripremu terena za nove vojne akcije, ocenio je član ustavnog odbora Saveta Federacije Aleksej Puškov.
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Vlada Velike Britanije zabranila je Kanjeu Vestu dolazak u zemlju gde je trebalo da bude glavni izvođač na Vajrles festivalu u julu, u Londonu, javljaju britanski mediji.
Ćerka folk pevačice Svetlana Ceca Ražnatović Anastasija Ražnatović podelila je fotografije iz Sevilje i izazvala brojne reakcije na društvenim mrežama.
Novinar Mladen Mijatović otvorio je dušu i prisetio se najtežih trenutaka iz svoje bogate karijere, otkrivajući da je više puta bio životno ugrožen dok je izveštavao sa kriznih područja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar