Odeća koju nosimo ima posebnu energiju i može uticati na naš život, kažu feng šui stručnjaci. Kao što određena boja ili komad nameštaja imaju značenje u našem domu, tako i garderoba koju kupujemo može biti pokazatelj našeg stanja
Zavirite u ormar i rešite se nekih stvarčica koje vam donose nemir i loše utiču na vaše samopouzdanje.
Stara odeća
Prema feng šuiju, stara i rastegnuta odeća, sa iskrzanim ivicama ili poderanim kolenima ima snažnu negativnu energiju. Otrcane stvari mogu dovesti do siromaštva, problema sa finansijama, konflikta na poslu, neuspeha u poslu i zato bi trebalo da je se rešite na vreme.
Crna odeća
Negativnu energiju privlači i crna odeća. Stručnjaci kažu da tamne nijanse mogu uticati ne samo na psihu već i na opšte fizičko stanje tela. One privlače depresiju i usamljenost, izazivaju osećaj umora, pospanosti i anksioznosti. Naravno, nema potrebe da se potpuno odričete crne boje, već napravite ravnotežu - samo joj dodajte nekoliko svetlih detalja.
Foto: Shutterstock
Odeća koja nosi lošu energiju
Animal print
Pristalice feng šuija savetuju da treba da se odreknete životinjskog printa, koji, prema njihovom mišljenju, osobu koja ga nosi čini napetom, agresivnom, nemirnom. Dobru auru poseduju stvari sa biljnim i prirodnim motivima - cveće, lišće...
Odeća na pruge
Pruge takođe mogu imati negativan uticaj na vaše blagostanje. Linije se presecaju kroz energetske zone i time narušavaju sklad u telu, a to može dovesti do različitih problema: od manjih zastoja u poslovanju, do većih gubitaka.
Geometrijski oblici
Krugovi, trouglovi, kvadrati i složenije figure prikazane na tkanini utapaju energiju u okvire. Šta dobijamo kao rezultat? Slabost, umor, nedostatak ideja i inspiracije, nepažnju i apatiju.
Asimetrija
Stvari sa izraženom asimetrijom smatraju se nepovoljnim, jer navodno narušavaju energetsku ravnotežu u telu. Previše grube linije i oštri uglovi izazivaju napetost i nervozu.
Previše uska odeća
U uskoj odeći ne samo da se osećate nesigurno i suzdržano već ona ima i negativan uticaj na opšte stanje čoveka. Takve stvari zadržavaju energiju i sprečavaju je da izbije u pravom trenutku, zbog čega osoba tokom dana oseća slabost i pospanost.
Ako ste nezadovoljni ljubavnim životom, u lošoj ste vezi i nikako da nađete pravog partnera, dobro pogledajte svoju spavaću sobu, jer se možda baš tamo krije rešenje, savetuju feng šui stručnjaci
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ako ste nezadovoljni ljubavnim životom, u lošoj ste vezi i nikako da nađete pravog partnera, dobro pogledajte svoju spavaću sobu, jer se možda baš tamo krije rešenje, savetuju feng šui stručnjaci
Serija snažnih eksplozija odjeknula je u centralnom delu Kijeva tokom novog ruskog raketnog udara, dok su se na meti našli centri odlučivanja i vojna infrastruktura Oružanih snaga Ukrajine, navode ruski vojni i monitoring izvori.
Predsednik Samostalne demokratske srpske stranke Milorad Pupovac, u želji da se domogne fotelje po svaku cenu, ponudio se HDZ-u da sa svojom strankom zameni ustaški Domovinski pokret (DP)
Najpoznatiji nemački dnevni list specijalizovan za ekonomiju Handelsblatt objavio je komentar investitora Jana Ružičke, koji je podržao ideju predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijera Albanije Edija Rame o postepenom članstvu u EU.
Blokaderski siledžija i bivši košarkaš Vladimir Štimac ponovo je napravio dvorsku ludu od sebe nakon što je pokušao da umanji masovnost skupa Srpske napredne stranke u Beogradu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je juče na skupu "Srbija jedna porodica", na platou ispred Doma Narodne Skupštine i tom prilikom govorio o nekoliko ključnih tačaka vezanih za njega i Srbiju.
Blokaderski advokat Čedomir Čeda Kokanović brutalno je izvređao veliki broj građana koji su danas prisustvovali istorijskom skupu "Srbija, jedna porodica" koji je održan u centru Beograda.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas, 28. juna proslavljaju Vidovdan, jedan od najznačajnijih praznika u srpskoj tradiciji. Za ovaj praznik vezuju se brojni narodni običaji i verovanja, od kojih su neki sačuvani do danas.
Srpkinja je tokom letovanja u Kalitei doživela strašnu neprijatnost, kada je grupa tinejdžera tokom noći upala u dvorište smeštaja, a jedan od njih izvršio je veliku nuždu u bazenu.
Grupacija "Stelantis" najavila je povratak malih gradskih električnih automobila na tržište, a najveću pažnju privukla je nova "fiat panda", koja će se proizvoditi u Italiji. Početna cena iznosiće oko 15.000 evra.
Srbija nije prvi put uzdrmana curenjem amonijaka, a hronologija nesreća pokazuje jeziv obrazac: eksplozije u fabrikama, iskliznuća cisterni i smrtni ishodi.
U noći između subote i nedelje, u 00.50 časova, iz hladnjače u Ulici Prvomajska 9 u Guči iscurio je amonijak, a MUP Srbije odmah aktivirao sistem za hitno obaveštavanje građana.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Pazaru, po nalogu nadležnog tužilaštva, podneće krivičnu prijavu protiv N. I. (42) iz Novog Pazara zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo falsifikovanje isprave.
Pravi horor odigrao se jutros na auto-putu nedaleko od Bačke Topole, kada je putnički autobus koji je prevozio putnike sa Hvara stravično sleteo sa kolovoza, pri čemu je povređeno čak 12 osoba.
Ono što se dešava iza zatvorenih vrata izolovanih sredina i pod uticajem bolesnog uma nekada prevazilazi najgore horor filmove. Kada se u četiri zida ili u glavi pojedinca spoje nelečena šizofrenija, paranoja i okultizam, nastaje katastrofa.
Ruski ratni reporter Aleksandar Sladkov ocenio je da najnovije poruke Moskve o spremnosti za pregovore sa Kijevom mogu da znače pripremu nekog novog sporazuma, koji bi Rusiji i Ukrajini doneo pauzu od dve do tri godine, ali ne i trajno rešenje sukoba.
Rusija i Indonezija sve brže razvijaju ekonomske mehanizme koji zaobilaze tradicionalne finansijske kanale pod dominacijom dolara, a ruski mediji taj proces predstavljaju kao novi udar na zapadni finansijski sistem i odgovor Moskve na dugogodišnje sankcije.
Suprug italijanske ministarke za porodična pitanja Evđenije Ročela, Luiđi Kavalari, nestao je u jezeru Viko u blizini Rima nakon što je bio u čamcu zajedno sa suprugom.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Bivša rijaliti učesnica i reperka Dia Kostić, otkrika je da je pevač Era Ojdanić svojevremeno hteo da joj kupi nekretninu u rodnom kraju, Vrnjačkoj Banji.
Pevačica Elena Kitić na početku svoje karijere negovala je provokativan imidž, a sada su se svi iznenadili novim - smernim izgledom ćerke Mileta Kitića i Marte Savić.
Starleta Atina Ferari oglasila se nakon što je isplivao snimak sa jučerašnjeg koncerta "Južnog vetra" na kojem joj obezbeđenje nije davalo da uđe na ulaz koji je htela, te je objasnila šta se desilo.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.