Kraljica Elizabeta II sahranjena je u Londonu u ponedeljak, a čitav događaj je bio medijski propraćen do te mere da se detalji i dalje analiziraju
Život preminule kraljice je poslednjih dana glavna tema u medijima, pa je tako izostanak fotografija trudne kraljice Elizabete II privukao pažnju.
Naime, javnost nikada nije videla dokaze o trudnoći kraljice Elizabete - iako je ona, dok je bila trudna s princom Endruom, postala prvi vladajući monarh koji je rodio dete u 103 godine.
I kralj Čarls III i Ana, kraljevska princeza, rođeni su pre nego što je Elizabeta postala kraljica.
Princ Edvard rođen je 12 godina nakon kraljičine vladavine, 1964. godine.
Foto: AP/Photo
Kraljica Elizabeta II
Uprkos svemu ovome, kraljevski obožavatelji primetili su da je samo par puta fotografisana s trudničkim trbuhom, a čak ni tada to nije bila jasna ili krupna slika. Na retkim fotografijama iz 1963. godine i 1948. dok je bila trudna s prvim sinom Čarlsom, kraljica je vešto uspevala da sakrije stomak.
U to vreme smatralo se tabuom da se trudnice vide u javnosti. Kraljica nije smela ni da objavi da je trudna. Javnosti je jednostavno rečeno da će obustaviti svoje kraljevske dužnosti.
Izjava koju je 1948. izdala Bakingemska palata glasi: "Njeno kraljevsko visočanstvo princeza Elizabeta neće preuzimati javne angažmane nakon kraja juna."
Za razliku od slika princeze Dajane i Kejt Midlton, nove princeze od Velsa, nisu snimljene javne fotografije kraljice na porodilišnim stepenicama, kao što je običaj danas kada se rodi kraljevska beba.
Naime, smatra se da je to zato što je princ Vilijam prvi naslednik koji je rođen u bolnici. Dan nakon njegovog rođenja, princeza Dajana i princ Čarls fotografisani su sa svojim sinom dok su izlazili iz bolnice St. Mary u Pedingtonu.
Foto: Tanjug
Kejt Midlton i princ Vilijam slično su pozirali nakon rođenja princa Džordža 2013. godine, te nakon rođenja njihove ćerke Šarlot i mlađeg sina Luisa.
Kraljica je navodno mrzela reč "trudna" i zabranila je da se koristi u njenoj blizini jer ju je smatrala vulgarnom. Insistirala je na tome da ljudi trudnice nazivaju "u porodičnom stilu", što je staromodna fraza koju niko više ne koristi.
Elizabeta se takođe užasavala reči "napumpana", pa nije htela da je javnost tako komentariše.
Megan Markl je nedavno ispred zamka Vindzor prišla devojci po imanu Amelika Zak i zagrlila je. Ova dirljiva scena je proputovala ceo svet, a snimak na kome se to vidi ima 30 miliona pregleda
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Megan Markl je nedavno ispred zamka Vindzor prišla devojci po imanu Amelika Zak i zagrlila je. Ova dirljiva scena je proputovala ceo svet, a snimak na kome se to vidi ima 30 miliona pregleda
Dok se preko tajkunskih medija lažno predstavljaju kao nekakva hrabra "studentska lista" koja menja Srbiju, blokaderi su na prvom ozbiljnom testu i pred kamerama Informera pokazali svoje pravo, preplašeno lice.
Na propalom blokaderskom skupu koji je danas održan u Raški, pojavio se i rekto Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić, koji se nalazi na blokaderskoj listi.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Prava drama odigrala se u grčkom letovalištu Skala Furka kada je izbio požar koji je gutao nisko rastinje i zahvatio banderu, saznaje naš portal od Srpkinje E. C.
Turisti su zgroženi paprenim cenama u Hrvatskoj! Londonka je u Splitu doživela šok kada je dva pića platila čak 42 evra, što je skuplje nego u Britaniji.
Pre samo nekoliko dana, majka u Tirolu doživela je ono što tvrdi da je najstrašniji trenutak u njenom životu kada je zatekla nepoznatog muškarca u automobilu sa svojom decom.
Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona pronašli su i uhapsili dve osobe za kojima su bile raspisane interne poternice.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Boru uhapsili su S. G. (21) zbog sumnje da je u jednom selu u okolini Bora, upravljajući vozilom marke "audi" bez vozačke dozvole, oborio maloletno lice koje je vozilo bicikl, a zatim napustio lice mesta.
U stanu u novosadskoj ulici Molnar Đule došlo je do požara kada se zapalila veš mašina, a zahvaljujući brzoj intervenciji vatrogasaca sa dva vozila, vatra je ugašena i sprečena je veća materijalna šteta.
U toku jučerašnjeg dana na teritorjii glavnog grada otkrivene su čak tri laboratorije za proizvodnju marihuane u veštačkim uslovima, a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšeno je ukupno sedam osoba.
Iranski vrhovni vođa ajatolah Modžtaba Hamnei zapretio je da će Iran i njegovi savznici naučiti Sjedinjene Američke Države lekcijama koje neće zaboraviti.
Američki politikolog Džon Miršajmer ocenio je u Evropskom parlamentu da se Evropa suočava sa ozbiljnom nestabilnošću, koju je povezao sa ratom u Ukrajini.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Erotski model i nekadašnja striptizeta Vesna Počuča Šana ponovo je uspela da zapali internet - i to čim se pojavila u noćnom provodu sa atraktivnom drugaricom.
Anica Lazić, devojka glumca Lazara Ristovskog, objavila je snimak iz šminkernice na kojem se jasno vidi kako njen nos izgleda tri meseca nakon operacije.
Alen Dragosav, suprug pevačice Maje Berović, danas je uspešan biznismen, a malo je poznato da je put započeo kao vozač kamiona. Vremenom je izgradio sopstveni biznis, a njegova kompanija danas broji čak 83 zaposlena.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.