Zlatni retriver po imenu Stela, dobila je nadimak i kraljica lišća, jer joj je hobi da radosno skače u svaku gomilu na koju naiđe
14.11.2022
14:21
Imali smo priliku da vidimo kako ovaj jednostavan izum može da smiri naelektrisanu kosu (podsetite se klikom na link OVDE), a sada vam predstavljamo još nekoliko njegovih (ne tako uobičajnih) primena:
Čvrsto zatvorite kofere
Kako bi prtljag bio dobro zatvoren, zavežite konac između patentnih zatvarača, kako se ne bi otvorili tokom prevoza.
Za biljke i cveće
Koncem privežite visoke biljke koje se penju uz zid.
Odvojite fotografije
Ako su stranice albuma zalepljene, nemojte da rizikujete da ga nasilno otvorite. Postavite konac za zube između fotografija i nežno ga pomerajte napred-nazad kako biste ih razdvojili bez oštećenja.
Držite odeću na ofingere
Zamotajte konac oko vrhova žičanog ili plastičnog ofingera. To će sprečiti da svilenkaste košulje ili one bez naramenica skliznu.
Foto: Freepick
konac za zube
Savršeno narežite tortu
Možete dobiti uredne komade torte rezanjem dezerta koncem. Isti trik vredi i za drugu meku hranu, poput sira ili tvrdo kuvanih jaja.
Nanižite venac
Napravite svečani venčić za praznike navlačenjem kokica ili brusnica na konac. Možete ga provući kroz voće i zakačite na otvorenom kao hranilicu za ptice.
Očistite tastaturu
Često vam se dešava da tokom radnog vremena ne možete da izdvojite vreme za pauzu za ručak, zbog čega uvek jedete za radnim stolom. Koristite ga za uklanjanje prljavštine ili sitnih mrvica koje su zapale u tastaturu, tokom obroka.
Obesite ukrase
Ako vam nedostaju kukice za ukrase, provucite konac na vrhu ukrasa, kako bi ih zakačili na drvce ili po kući, savetuje vecernji.hr.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vrhovni blokader, rektor Vladan Đokić se distancira od blokadera iz bivše vlasti, dok im blokaderi iz bivše vlasti poručuju da su morali da podnesu ostavku nakon tragične smrti studentkinje Milice Živković (25) na Filozofskom fakultetu.
Pozivom na dijalog, upućenim svim političkim partijama i pokretima u Srbiji, predsednik Aleksandar Vučić još jednom je pokazao da su mu državni i nacionalni interesi iznad usko stranačkih, saglasni su sagovornici Informera.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila jeda je sramno što je blokaderima uobičajeno da su u Rektoratu petarde, topovski udari, gas maske, voki tokiji, špricevi, braunile.
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.
Vernici koji kod kuće čuvaju zvončiće od prethodnih Vrbica često ne znaju šta da rade sa tim rekvizitima. Veroučitelj Aleksandar Đurđević objašnjava da možete i dalje da ih čuvate ili jednostavno bacite.
U selu Mala Crna Gora na Durmitoru, koje je okovano snegom, meštanin Milorad Bakić se povredio uklanjajući zamke koje su postavili krivolovci, ali pomoć do njega ne može da stigne.
Troje maloletne dece, koja su sinoć povređena u teškoj saobraćajnoj nesreći u Novom Selu kod Broda, trenutno su stabilno i van životne opasnosti, potvrđeno je iz Opšte bolnice “Dr Josip Benčević” u Slavonskom Brodu.
Jožef Farkaš (38) iz Novog Sada osuđen je na 20 godina zatvora zbog teškog ubistva Aranke Aljiti (29), sa kojom je predhodno živeo u vanbračnoj zajednici.
Stravično nasilje u porodici dogodilo se u utorak u Zemunu, kada je, kako se sumnja, S. J. (30) fizički napao svoju suprugu K. A. (29) u dvorištu porodične kuće.
Brutalan napad dogodio se u Podujevskoj ulici na Zvezdari, kada je teško povređen mladić Vuk I. (23). Mladić je pokušao da razdvoji zavađene, pa je jedan od učesnika tuče krvnički nasrnuo na njega.
Zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Sergej Rjabkov izjavio je da politika SAD zasnovana na sili i hegemonizmu izaziva globalne krize i zanemaruje međunarodno pravo.
Starleta Aleksandra Subotić se ponovo oglasila na svom Instagram profilu, a sada je spomenula period kada ju je suprug Predrag Peca Raspopović prevario sa Majom Marinković.
Starleta Aleksandra Subotić oglasila se nakon što se u "Eliti 9" povela priča da je njen suprug Predrag Peca Raspopović bio u Kini sa Stanijom Dobrojević.
Pevačica Jelena Karleuša izjavila je da je pesma Svetlane Cece Ražnatović "Vreteno" prvobitno bila njena, ali da je kompozitor Aleksandar Milić Mili, pod pritiskom Željka Ražnatovića Arkana, pesmu ipak dao njenoj koleginici.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar