TOLIKO PUTA JE POSETIO DIZNILEND DA JE UŠAO U GINISOVU KNJIGU REKORDA! Sve je počelo kao šala, a onda je postao glavna atrakcija u najsrećnijem mestu na Zemlji (VIDEO)
Podeli vest
Dizni zaljubljenik Džef Rajc je ušao u Ginisovu knjigu rekorda sa 2.995 uzastopnih poseta Diznilendu, u Anahajmu, u Kaliforniji, preneo je "Njujork post".
Pacifički džepni miš nazvan Pet po glumcu iz „Zvezdanih staza“ Patriku Stjuartu, u sredu je dobio Ginisovo priznanje kao najstariji živi miš pod ljudskom negom, u zreloj dobi od 9 godina i 209 dana, objavila je Alijansa za divlje životinje zoološkog vrta San Dijega nakon sertifikacije, prenela je agencija AP.
11.02.2023
09:33
Rajc, koji je u utorak konačno proglašen Ginisovim rekorderom, posetio je "najsrećnije mesto na Zemlji" počevši od 1. januara 2012. do 13. marta 2020. kada je prestao da ide jer je park zatvoren zbog pandemije kovid-19.
Ovaj 50-godišnjak iz Hantington Biča u Kaliforniji, koji je dospeo na naslovne strane novina 2017. nakon što je dostigao 2.000 uzastopnih poseta, rekao je da je započeo posetu Diznilendu na Novu godinu 2012. sa bivšom devojkom kada su oboje bili nezaposleni i mislio da će biti zabavno posetiti tematski park svakog dana tokom prestupne godine.
- Počelo je kao šala među prijateljima - rekao je Rajc za Ginisovu knjigu rekorda. Kako je Rajcova poseta Diznilendu dobijala sve više pažnje, postao je rival Mikiju Mausu i Paji Patku.
Foto: Pixabay
Mini Maus
- Onda su počeli u parku da me zaustavljaju radi slikanja i autograma - rekao je Rajc.
Nakon što je dobio posao u bolnici, Rajc je i dalje posećivao zabavni pak sa prijateljima, ali i sam.
- Čak i kada sam dobio stalan posao pažljivo sam upoređivao program parka i moje obaveze da bih bio siguran da mogu da stignem u Diznilend pre nego što se zatvori kada su imali posebne događaje - rekao je Rajc.
On je kazao da voli da šeta okolo, možda ode na vožnju ili se samo opusti u određenom delu zabavnog parka.
Rajc nije uvek išao na sve vožnje, ali je imao omiljenu, a to je Divlja vožnja gospodina Žabe. Kada je sredinom marta 2020. objavljeno da će Diznilend biti privremeno zatvoren zbog pandemije, Rajc je dokumentovao svaki trenutak svog poslednjeg dana provedenog u zabavnom parku.
Dizni je Rajca nagradio poklon korpom i sertifikatom o počasnom državljanstvu nakon njegove 366. posete. Ponuđena mu je večera za završetak druge godine, a na 2.000 dan je dobio ranac.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pacifički džepni miš nazvan Pet po glumcu iz „Zvezdanih staza“ Patriku Stjuartu, u sredu je dobio Ginisovo priznanje kao najstariji živi miš pod ljudskom negom, u zreloj dobi od 9 godina i 209 dana, objavila je Alijansa za divlje životinje zoološkog vrta San Dijega nakon sertifikacije, prenela je agencija AP.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavlja danas od 10 časova konsultacije sa predstavnicima stranaka, saopštila je juče Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Narode, verovali ili ne, blokaderi su dobili i svog prvog analitičara za spoljnu politiku koji je izazvao salve reakcija na društvenim mrežama - ali ne onih pozitivnih.
Blokaderi ne mogu da se pomire s činjenicom da je Junajted medija, kompanija kojoj pripadaju Nova S i N1, dobila nove vlasnike, pa zajedno sa zaposlenima u tim medijima, do juče produženim rukama tajkuna Dragana Šolaka, dižu hajku protiv Brenta Sadlera.
Novinar Uroš Piper ocenio je da dugogodišnji milionski minusi N1 i Nove S pokazuju da čak ni medijski “svete krave” ne mogu ignorisati vlasničke odluke.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Zabrana fizičkog kažnjavanja dece, ukidanje maloletničkih brakova i veća kontrola države nad roditeljima, samo su neke od izmena koje će doneti novi Porodični zakon. Za one koji pravila ne poštuju slede sankcije.
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea, Tošin bunar i Bulevaru Zorana Đinđića, od danas, 6. aprila, od 22 časa, do 8. aprila doći će do promena u radu linija javnog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju praznik Blagovesti, a po narodnom verovanju na ovaj dan treba da pogledamo u nebo, jer nije svejedno da li će biti vedro ili oblačno.
Svetski dan zdravlja obeležava se svake godine 7. aprila širom sveta, sa ciljem da se podigne svest o najvažnijim zdravstvenim izazovima, ukaže na značaj prevencije i zdravih stilova života, podstaknu pojedinci, zajednice i institucije da zajednički rade na unapređenju zdravlja.
Srbija je juče izručila Marjana Vujačića Crnoj Gori. On će, nakon što je Viši sud u Vranju odobrio zahtev njegovih advokata, kaznu zatvora od 14 godina za ubistvo Jugoslava Cvetanovića nastaviti da služi u crnogorskom zatvoru.
Četvoro maloletne dece ostalo je bez oba roditelja nakon porodične tragedije koja je potresla Austriju, kada je muškarac, kako se sumnja, ubio bivšu suprugu, a zatim i sam završio iza rešetaka.
Drama koja je uznemirila javnost počela je oružanom otmicom automobila na naplatnoj rampi Kovilj, a završena je u ataru sela Mošorin hapšenjem M.B. (47), koji je od ranije poznat policiji.
U Zemunu je juče nepoznato lice na ulici nožem izbolo G.L. (42), a samo nedelju dana ranije, istu sudbinu doživela je i K.T. (47) šetajući Humskom ulicom.
Iran se sve brže približava krugu država koje imaju najveći uticaj na svetska zbivanja, a rat na Bliskom istoku dodatno ubrzava taj proces, ocenjuje Vol strit džurnal.
Američki novinar Tucker Carlson izjavio je da su Sjedinjene Američke Države ciljano bombardovale civilnu infrastrukturu u Iranu, ocenivši takve poteze kao apsolutno neprihvatljive.
Rat na Bliskom istoku najteže će pogoditi siromašne i ranjive zemlje koje nemaju sopstvene energetske rezerve, upozorila je izvršna direktorka Međunarodnog monetarnog fonda Kristalina Georgijeva.
Glumac Džonatan Mejdžors i njegov kolega Džej-Si Kilkojn doživeli su ozbiljnu nezgodu na snimanju novog akcionog filma kada su pali kroz prozor direktno na beton.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar