Vunderkind iz Ginisove knjige rekorda! Dvogodišnjakinja postala najmlađi ženski član Mense!
Podeli vest
Dvogodišnja Ajla MekNeb iz američke savezne države Kentaki postala je najmlađi ženski član Mense, a takođe je ostvarila Ginisov rekord.
Roditelji devojčice, Džejson i Amanda, primetili su Ajlinu sposobnost da čita reči unazad, nakon čega su uočili reči ispisane raznobojnim slovima na igračkama po kući, kao i reč "mačka" pored porodičnog ljubimca Bugera.
Porodica četrnaestogodišnje devojčice iz Severne Karoline podnela je tužbu protiv avio-kompanije Amerikan erlajns, tvrdeći da je stjuart zalepio Ajfon za toalet kako bi je snimao tokom leta u septembru.
Sali Kadrija (63) uhapšen je zbog sumnje da je silovao devojčicu (15) u Peći, prenosi indexonline.net.
01.12.2023
12:40
MekNebovi su kontaktirali psihologa koji je testirao inteligenciju devojčice, za koju je napravio izuzetak nakon što je čuo za njene talente, preneo je Gardijan.
Nakon što je u junu 2022. ostvarila rezultat od 99 percentila inteligencije za dati uzrast na Stendford-Binet IQ testu, Ginis je zvanično priznao Ajlu kao najmlađeg ženskog člana Mense, neprofitne organizacije koja u svoje članstvo prima osobe koje postignu rezultat od najmanje 98 percentila na
Stendford-Binet ili drugim standardizovanim IQ testovima.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu po hitnom postupku je reagovalo i diglo optužnicu protiv Đ.G. koja je zlostavljala i mučila devojčicu A.M. čiji je bila lični pratilac.
30.11.2023
14:56
Porodica MekNeb se nada da će učlanjenjem u Mensu naći zajednicu roditelja s kojima mogu da podele iskustva i pronađu individualni plan obrazovanja za Ajlu, piše Tanjug.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Porodica četrnaestogodišnje devojčice iz Severne Karoline podnela je tužbu protiv avio-kompanije Amerikan erlajns, tvrdeći da je stjuart zalepio Ajfon za toalet kako bi je snimao tokom leta u septembru.
U emisiji "Paralela" na Informer TV izneto je ekskluzivno svedočenje bivšeg pripadnika službe obezbeđenja koji je godinama radio u sistemu MUP-a i koji je, prema sopstvenim navodima, bio deo tima koji je obezbeđivao vrhovnu javnu tužiteljku Zagorku Dolovac.
Vojska Srbije je prva oružana sila u Evropi koja je nabavila hipersonične balističke rakete. Brzina rakete, koja može da pređe šest maha, čini srpske "migove 29" prvim lovcima u Evropi sa hipersoničnim udarnim sposobnostima, a taj podatak izazvao je haos u regionu.
Šačica blokadera koja se krije iza takozvane studentske liste ovih dana deli propagandni materijal u Lučanima. Kako navode meštani, oni obilaze kuće i stanove, ubacujući svoje letke u poštanske sandučiće građana.
Kineski list "Global tajms" preneo je reči predsednika Srbije Alekandra Vučića da je Srbija nedavno kupila kineske balističke rakete vazduh – zemlja CM-400AKG, postavši prvi evropski korisnik tog naoružanja, uz napomenu da do ove objave te vesti u pomenutim novinama nije bilo potvrde iz kineske ambasade u Beogradu, niti iz drugih zvaničnih kanala.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) snimila je šta se danas dešava ispred Pravnog fakulteta u Beogradu. Naime, mali broj blokadera zgubidana blokirao je raskrsnicu kod Pravnog fakuleta i time su još jednom pokazali da je to jedino što znaju.
"Studenti u blokadi", koji su se predstavili kao jedinstveni pokret - u kojem je zajedništvo osnovna vrednost, pokazali su još jednom da se ne mogu dogovoriti ni oko čega.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u okviru posete Bajinoj Bašti posetio petočlanu porodicu Knežević, čiji najmlađi član, osmogodišnji Andrija, ima Mojamoja bolest (MMD) i uspešno se leči u Švajcarskoj o trošku države.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas tokom obilaksa Bajine Bašte da će dovesti novog investitora, kao i da će uraditi Svetosavsku ulicu, ali i ceo put do Užica.
Planulo je tržište polovnih automobila u Srbiji, a jedan model posebno privlači pažnju kupaca - popularna "škoda oktavija", koja se sada može pronaći za cenu oko 4.500 evra.
U podnožju planine Kosmaj, nedaleko od sela Pinosava i na svega tridesetak kilometara od Beograda, nalazi se jedna od najposećenijih pravoslavnih svetinja u ovom delu Srbije - manastir Pinosava.
U Subotici su uhapšene dve osobe zbog sumnje da su neovlašćeno proizvodile i prodavale drogu, nakon što je policija u jednoj akciji otkrila dve ilegalne laboratorije za uzgoj marihuane.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se u mestu Ratari kod Obrenovca jutros oko 4 sata. Do udesa je došlo kada je vozač automobila J.N. (26) sleteo s puta i udario u banderu.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da će njegova zemlja "testirati" novi sistem protivvazdušne odbrane (PVO), koji ove godine treba da isporuči Francuska.
Sve dok je Viktor Orban premijer Mađarske, Ukrajina se neće pridružiti Evropskoj uniji, Kijevu neće biti dat mađarski novac i nijedan mađarski vojnik neće biti poslat u Ukrajinu, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
Američki predsednik Donald Tramp zatražio je od Kine da pošalje vojne brodove u Ormuski moreuz i pomogne Vašingtonu da silom obezbedi slobodnu plovidbu moreuzom kroz koji prolazi najmanje 25 odsto svetske nafte.
Rijaliti učesnica Mina Vrbaški glasala je da Asmin Durdžić ode u izolaciju, a zatim dodala da je na njega uvek gledala kao prijatelja i da nikada nije bilo emocija.
Pevačica Goga Gačić otkrila je da se saoseća sa Darkom Lazićem kojem je poginuo brat i otkrila da je takvu bol osetila na svojoj koži kad joj umrla sestra.
Bivšu snaju pevačice Zorice Brunclik, Vanju Tutić, ekipa medija zatekla je na aerodromu gde je kratko govorila o zdravstvenom stanju bivše svekrve Zorice Brunclik.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar