Malo koja tačka na našoj planeti izaziva toliku mešavinu straha i neodoljive znatiželje kao misteriozni Bermudski trougao.
Bermudski trougao je poznat i kao Đavolji trougao, Trougao smrti ili Atlantsko groblje.
Reč je o malom delu Atlantskog okeana koji je stekao svoju lošu reputaciju kroz niz neobjašnjenih nestanaka.
Foto: Shuterstock
Kroz istoriju, hiljade ljudi i desetine brodova i aviona nestali su u ovom području od oko 1.140 kvadratnih kilometara, u trouglu između Bermuda, Floride i Portorika.
Iako tačni podaci nisu poznati, procenjuje se da je nestalo oko 50 brodova i 20 aviona.
Foto: Shuterstock
Naziv "Bermudski trougao" je uveden 1964. godine, zahvaljujući članku Vinsenta Gadisa, čime je područje postalo predmet mnogobrojnih istraživanja i teorija.
Zapisi o incidentima datiraju još iz 15. veka, a čak i sam Kristofor Kolumbo je izveštavao o čudnim događajima nad ovim područjem. Sa nestancima brodova, aviona i ljudi, Bermudski trougao je postao legenda.
Foto: Shuterstock
Različite teorije pokušavaju da objasne nestanke, uključujući jake struje, duboke tačke u Atlantiku, vojne baze, ali i fantastične elemente, poput kristala izgubljenog grada Atlantide ili vremenskih tunela.
Uprkos reputaciji, nijedna država niti autoritet ne označavaju Bermudski trougao kao opasno područje.
Naprotiv, preko njega se odvija saobraćaj, a mnogi smatraju da su priče o opasnostima rezultat preterivanja ili poluistinitih priča.
Kada tek dobijete ruter, obično želite da postavite Wi-Fi lozinku koja vam odgovara, ili da promenite nešto drugo u konfiguracijama. Problem često nastaje kada treba da se ulogujete u ta podešavanja, jer je čitav proces zastareo i naporan.
Malta je ostrvo u centralnom Mediteranu, smešteno između Sicilije i severne afričke obale. Ako nikada pre niste putovali u ovu prelepu zemlju, mi vam preporučujemo osam najlepših destinacija koje možete obići na Malti.
Predstavljamo vam 14 činjenica o Adolfu Hitleru koje možda niste znali, a koje će vam biti nemoguće da povežete sa najozloglašenijim i najomraženijim čovekom u istoriji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kada tek dobijete ruter, obično želite da postavite Wi-Fi lozinku koja vam odgovara, ili da promenite nešto drugo u konfiguracijama. Problem često nastaje kada treba da se ulogujete u ta podešavanja, jer je čitav proces zastareo i naporan.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u prvom Kolegijumu da blokaderi nastavljaju sa vetiranjem - izbacujući sa blokaderske liste kandidate koje su sami predložili.
Hrvatski teror ne prestaje, pa su tako Srpkinju Nikolinu Bačkonju osudili na kaznu zatvora samo zato što je objavila fotografiju na društvenim mrežama svog sedmogodišnjeg deteta sa Badnjakom i podignuta tri prsta!
Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević uputio je žestoku poruku premijeru Crne Gore Milojku Spajiću, reagujući na njegove najnovije napade na Srbiju i predsednika Aleksandra Vučića.
Nenad Rašković iz sela Dren u opštini Zubin Potok, kojeg su brutalno pretukli pripadnici takozvane kosovske policije, transportovan je danas iz Kliničko-bolničkog centra u Kosovskoj Mitrovici u UKC u Beograd, gde će nastaviti lečenje.
Kada se dnevna vreva na Zlatiboru stiša, a poslednji zraci sunca polako nestanu iza planinskih vrhova, pogled se sa Tornika seli - pravo u nebo. Evo o čemu je reč.
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Srbije apelovalo je danas na građane da budu oprezni zbog sve učestalije pojave krivičnih dela prevara putem telefonskih poziva, kao i da svaki sumnjivi slučaj bez odlaganja prijave policiji.
Gospojinski post, jedan od četiri višednevna posta u kalendaru Srpske pravoslavne crkve, počinje u petak, 14. avgusta, i traje do Velike Gospojine, 28. avgusta.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da se nastavlja borba sa gašenjem požara u Srbiji, pre svega u Deliblatskoj peščari i na Stolovima kod Kraljeva, i istakao da za sada nisu ugroženi ljudski životi i naselja.
U ovom periodu u vazduhu su najzastupljeniji poleni korovskih biljaka, a polen ambrozije za sada se registruje u nižim koncentracijama, izjavila je danas Ana Ljubičić iz Agencije za zaštitu životne sredine.
U čačanskom naselju Ljubić danas je uhapšen vozač automobila marke "bmw x5", nakon što je, prema prvim informacijama sa terena, pokušao da pobegne policiji.
Policija u Kruševcu, brzom i efikasnom akcijom, rasvetlila je razbojništvo i uhapsila M. M. (23), M. O. (18) i A. K. (24) iz Crne Gore, zbog sumnje da su izvršili ovo krivično delo u saizvršilaštvu.
U velikoj i koordinisanoj akciji traganja i spasavanja u Velebitskom kanalu kod Senja došlo je do velikog obrta - jedna od četvoro nestalih mladih osoba, državljanka Portugalije, pronađena je živa i u dobrom stanju.
Iran i Sjedinjene Američke Države nisu razgovarali o produženju privremenog prekida vatre, jer Teheran smatra da sporazum nije ni stupio na snagu i da samim tim ne postoji period koji bi mogao da bude produžen, izjavio je danas visoki iranski zvaničnik za Rojters.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa spremna je da potroši najmanje 900 miliona dolara (780 miliona evra) za građevinske projekte na imanju Bele kuće, pokazuje dokumentacija projekta.
Ukrajina je preko NATO mehanizma za reagovanje u vanrednim situacijama zatražila međunarodnu pomoć za jačanje kapaciteta za humanitarno razminiranje i uklanjanje eksplozivnih sredstava, saopštio je danas NATO.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.