Ako ste do sada muku mučili sa skupim sredstvima za čišćenje koji su neretko i vrlo opasni, donosio bolju alternativu. Neke stvari možete da očisitite pomoću sastojaka koje već imate kod kuće
1. Zagorela masnoća na šporetu
Ako vam je jelo prekipelo i mast se zapekla na šporetu, vrlo lako je možete ukloniti uz pomoć pene za brijanje. Nanesite je na područje na kojem su zagorele mrlje, ostavite da deluje 15 minuta i obrišite krpom.
Ako vam se često događa da ne možete da pometete do kraja pod jer se svo đubre i prašina lepe na metlu, i za to ima rešenje. Nabavite obostrano lepljivu traku, stavite je na 'dlačice' metle i pometite. Na lepljivu traku će se sve zalepiti i nećete imati problema s uklanjanjem dlaka i prašine s metle jer će sve ostati na lepljivoj traci.
Foto: Shutterstock
3. Zagorela mast (hrana) na tepsiji
Zapečenu mast i hranu s tepsije možete lako očistiti uz pomoć maslinovog ulja. Stavite ga u posudu i takvu posudu stavite u rernu na 180 stepeni 20 minuta. Nakon toga višak masnoće i hrane samo će kliziti s površine.
4. Čišćenje lavaboa
Ako ste uprljali lavabo, a slavina je prekratka da bi sve oprala, poslužite se balonom. Zalepite balon za slavinu, odsecite mu kraj i pustite vodu. Balon pomerajte u smerovima na kojima je najprljaviji, tako ćete u samo par sekundi očistiti ceo lavabo bez muke. Ovu metod možete primeniti i na sudoperi.
Foto: Pixabay
5. Prljava mikrotalasna rerna
Ako želite da očistite i mikrotalasnu rernu, upotrebite koru od pomorandže. Oljuštenu koru stavite u mikrotalasnu na tri minuta. Nakon toga je izvadite i pripazite kako rukujete s njom jer može da bude vruća. Zatim uzmite sunđer i obrišite rernu.
Pošto je većina čaša dosta uska, sunđerom verovatno nećete moći da dosegnete dno pri pranju. Kako biste to uspeli, uzmite sunđer i isecite ga nekoliko puta po dužini. Zatim ga sklupčajte u krug i zavežite gumicom. Unutar takvog sunđera umetnite dva štapića za roštilj i očistite čašu.
Foto: Shutterstock
7. Kamenac na česmi
Kamenca na slavini možete vrlo lako da se rešite pomoću limuna. Prepolovite limun i polovinom pređite po površinama zahvaćenim kamencom. Videćete kako će ubrzo kamenac nestati, a slavina će blistati.
8. Čišćenje patika
Mrlje od blata možete da očistite micelarnom vodom. Nanesite je na tufer i njime prebrišite đon.
Foto: Pixabay
9. Pranje biljaka
Kada kupujete biljke nije ih dovoljno samo isprati pod vodom. Najdelotvorniji način je da ih operete u slanoj vodi. U posudu stavite vodu i so i mešajte dok se ona ne otopi. Zatim u rastvor stavite biljku i potopite je na pet minuta. Slana voda će temeljno ukloniti sve parazite i nečistoće s biljke.
Voće i povrće svako dodiruje, pa ga zbog toga valja i temeljno oprati. To učinite tako da u posudu stavite vodu i dodate sodu bikarbonu. U taj rastvor stavite voće, recimo jabuku. Nakon toga je dobro isperite pod vodom i obrišite grubljim delom sunđera.
Foto: Pixabay
11. Sredstvo za čišćenje i dezinfikovanje
Prirodno sredstvo za čišćenje možete dobiti od limuna, alkohola i sode bikarbone. Pomešajte sve te sastojke u posudi i ostavite da odstoji. Takav rastvor stavite u bocu s raspršivačem i očistite sve površine koje mislite da treba dezinfikovati.
12. Crne mrlje na fugama
Njih se možete lako rešiti pomoću sode bikarbone i izbeljivača. Pomešajte ih i u toj smesi natopite blazinicu. Zatim natopljene blazinice ostavite po mestima gde se nalaze crne mrlje i one će s lakoćom biti uklonjene.
Daska za seckanje sigurno je jedan od najkorisnijih predmeta u našoj kuhinji. Ipak, često se postavlja pitanje kako ih pravilno održavati jer nepravilna briga može da dovede do toga da one postanu prava pretnja za naše zdravlje
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Daska za seckanje sigurno je jedan od najkorisnijih predmeta u našoj kuhinji. Ipak, često se postavlja pitanje kako ih pravilno održavati jer nepravilna briga može da dovede do toga da one postanu prava pretnja za naše zdravlje
Načelnik PU Čačak Vladan Gojković konačno bi morao da se oglasi i javnosti objasni zašto policija u tom gradu nije zaštitila Milinka Tomaševića, snimatelja "Glasa zapadne Srbije" i "TV Lav Plus", koga su blokaderi linčovali prošlog četvrtka u centru tog grada.
Generalni sekretar PSG Aleksandar Radovanović objavio je skandalozan tekst na sajtu ovog Pokreta u kojem na sramne načine pokušava javnost da ubedi da je "Kosovo nezavisno", a za svoje tvrdnje se poziva na sopstvenu interpretaciju Rezolucije 1244.
Radivoje P. Stojković, direktor Jovine gimnazije u Novom Sadu, kaže da je zabrinut za svoju bezbednost nakon što su blokaderi protiv njega pokrenuli neviđenu hajku i to zbog gostovanja na Informer televiziji.
Predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslav Miki Aleksić izjavio je, govoreći o potencijalnoj koaliciji proevropskih stranaka za predstojeće parlamentarne izbore, da će njegova stranka uzeti aktivno učešće na tim izborima, ali da će odluka o formatu izbornih koalicija biti doneta "na vreme, u najboljem interesu antirežimskog bloka".
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Srbija je ovih dana na udaru visokih temperatura i UV indeksa, što može biti fatalno po zdravlje zbog toplotnog udara i opekotina, upozorava prim. dr Nada Macura.
Reč "pop" toliko je ukorenjena u svakodnevnom govoru da je većina ljudi koristi bez razmišljanja o njenom poreklu. Ipak, malo ko zna da ovaj izraz vodi korene iz grčkog jezika , od reči "papas", koja znači "otac".
Veliko interesovanje danas je vladalo među penzionerima Mladenovca koji su se okupili kako bi iskoristili mogućnost da u susretu sa predstavnicima Fonda PIO i Saveza penzionera Srbije, kao i sa predsednicom ove beogradske opštine, neposredno razovaraju o temama koje su im važne, a koje se odnose na unapređenje kvaliteta života najstarije populacije i društvenog standarda penzionera.
U akciji preventivnih pregleda, koju su danas zajednički organizovali Institut "Niška Banja" i Univerzitetski klinički centar Niš, na pregled su mogli da se jave meštani tri niška sela.
Apelacioni sud Crne Gore potvrdio je presudu Specijalnog odeljenja Višeg suda u Podgorici kojom su Radoje Zvicer i još četvorica optuženih osuđeni zbog stvaranja kriminalne organizacije i šverca kokaina.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da je danas, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije ovog tužilaštva, uhapšeno ukupno dvanaest osumnjičenih, zbog sumnje da je osumnjičeni Z. D. izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja.
Katalonska policija traga za plaćenim ubicom koji je u nedelju oko 21 sat hicima iz pištolja likvidirao Beograđanina, Maria Đolovića (40) u Barseloni, a sumnja se da iza ovog ubistva stoji tzv. "vračarski" klan.
Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu policijski službenici PS Novi Beograd doneli su rešenje o zadržavanju S.M. (33) zbog sumnje da je tukao i izujedao policajca.
Američki zvaničici podigli su uzbunu zbog, kako navode, "potpuno otkačenog" izraelskog prisluškivanja američkih diplomata koji pregovaraju sa Iranom, zbog čega je Pentagon ovog navodnog saveznika rangirao kao veću kontraobaveštajnu pretnju od pojedinih otvorenih neprijatelja Amerike.
Pregovori o rešavanju ukrajinskog sukoba trenutno se ne vode, a Kijev je pokazao da nije spreman na dogovore, izjavio je stalni predstavnik Rusije pri UN Vasilij Nebenzja.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski ocenio je da se ruski politički uticaj na druge zemlje smanjuje, navodeći da bi ulazak Ukrajine u Evropsku uniju dodatno oslabio poziciju Moskve u regionu.
Beba koja je gugutala tokom predstave "Bura" Vilijama Šekspira, u kojoj je glavnu ulogu igrao glumac Kenet Brana, izbačena je iz sale nakon što je ometala izvođenje u pozorištu Kraljevske šekspirovske pozorišne trupe u Stratfordu na Ejvonu, rodnom mestu slavnog engleskog pisca.
Poznati muzičar Dejan Petrović i njegova supruga Branka ovih dana prošli su kroz agoniju nakon što je njihova ćerka Jovana pretučena, a jedno drugom su oduvek bili najveća podrška.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.