Med je odličan je protiv kijavice, prehlade i suvog kašlja. On čisti krv od toksina i pomaže kod malokrvnosti, poboljšava rad svih organa, podstiče umnu i fizičku aktivnost...
Pomoć kod upala disajnih puteva
Upotreba: Kod upale gornjih i donjih disajnih puteva i sinusitisa, rinitisa i sl. u apiterapiji se preporučuje lokalno nanošenje meda u nos. Zabacite glavu i štapićem za uši namažite med, najbolje lipov, u unutrašnjost nosa. Obično je potrebno dva nanošenja dnevno (ujutro i ueče) tokom pet do 10 dana.
Foto: Shutterstock
Med može lokalno da se nanosi u nos
Kapi za nos
SASTOJCI: 10 posto meda od lipe i 90 posto fiziološkog rastvora ili destilovane vode
PRIPREMA: Pomešajte i nakapajte 3-5 puta dnevno. Čuvajte u frižideru do sedam dana.
Med, limun i đumbir protiv prehlade i gripa
Postupak: Narendajte koren đumbira, dodajte 300 g meda i sok celog limuna. Kod jednog uzimanja dodajte po 15 kapi alkoholnog rastvora propolisa i brže ćete ozdraviti. Mešavinu (bez propolisa) čuvajte u frižideru i uzimajte 2-3 puta na dan.
Foto: Shutterstock
Med, limun i đumbir za jačanje imuniteta
Sirup za smirivanje kašlja i bronhitisa
Postupak: Crnu rotkvu operite i nožem isecite gornji i donji deo. Nožem i kašičicom lagano izdubite rotkvu da dobijete prostor u koji ćete uliti med. Na dnu rotkve izbušite rupicu (što vam je med ređi, neka rupica bude manja). Rotkvu stavite na čašu i napunite medom. Poklopite gornjim delom rotkve koji ste odsekli. Nakon 3-4 sata u čašu će se napuniti sirup od rotkve. Sirup uzimajte 3-5 dana po nekoliko puta na dan (3-5 kašika). Dobijeni sirup čuvajte u frižideru.
Za inhalaciju kod problema sa sinusima
Postupak: U čaj od žalfije (3 dl) dodajte veliku kašiku bilo koje vrste meda i 2 kapi eteričnog ulja bora, kap eteričnog ulja ravensare, kap eteričnog ulja čajevca, 2 kapi eteričnog ulja nane i 2 kapi eteričnog ulja eukaliptusa.
Foto: Pixabay
Kleopatra se kupala u medu i mleku
Kleopatrina kupka
SASTOJCI: 150 g kakao maslaca, 50 g ši maslaca, 50 g kokosovog maslaca, 50 g meda, 120 g mleka u prahu
PRIPREMA: Maslace rastopite na pari, a kad se ohlade, dodajte med i mleko. Spremite u kalupe. Po želji dodajte kvalitetno eterično ulje. Koristite kao dodatak u kupki. Koža će nakon ovakvog tretmana biti meka i nahranjena.
Medna maska za hidrataciju
SASTOJCI: 1 kašika meda, 1 kašika jogurta
PRIPREMA: Pomešajte sastojke. Kada dobijete homogenu masu prekrijte lice i pustite da odstoji 20 minuta. Isperite mlakom vodom ili čajem od kamilice.
Foto: Shutterstock
Na lice nanesite mašavinu meda i jogurta
Melem za zaštitu kože od vetra i hladnoće
SASTOJCI: 40 g žutog pčelinjeg voska, 60 g maslinovog ulja
PRIPREMA: Otopite vosak i ulje na pari, mešajte dok ne dobijete homogenu smesu. Kad se malo ohladi, odnosno postane neprozirna, rasporedite u kozmetičke lončiće. Proizvod je stabilan do godinu dana na sobnoj temperaturi.
LEPA voditeljka VERUJE da je ROĐENA za taj posao: FIZIČKI IZGLED nikada NIJE bio moj GLAVNI ADUT!
Male TAJNE velikih ZVEZDA! Lepota je u kockici LEDA ili zrnu KAFE!
Iako se smatra da je poreklom sa Mediterana ili iz zapadne Azije, ren danas raste gotovo u svim podnebljima, a još od srednjeg veka koren ove biljke smatra se jednim od najzdravijih i najlekovitijih začina
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iako se smatra da je poreklom sa Mediterana ili iz zapadne Azije, ren danas raste gotovo u svim podnebljima, a još od srednjeg veka koren ove biljke smatra se jednim od najzdravijih i najlekovitijih začina
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Miloš Parandilović, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije i čelnik stranke Novo lice Srbije, napio se k'o letva na jednoj svadbi u Priboju, pa u tako vidno alkoholisanom stanju seo u automobil i odvezao se, saznaje Informer.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Nakon gotovo svakog masovnog zločina istražitelji pokušavaju da pronađu odgovor na isto pitanje - da li je tragedija mogla da bude sprečena? U mnogim slučajevima odgovor su pronašli među papirima, beleškama i zapisima koje su počinioci ostavili iza sebe.
Areniljas, malo selo u provinciji Sorija u unutrašnjosti Španije sa svega četrdesetak stalnih žitelja, objavio je neobičan poziv porodicama koje su spremne da započnu novi život daleko od grada.
Šest osoba ranjeno je u nedelju uveče u napadu nožem na njujorškoj stanici "Pen stejšn", a vlasti su saopštile da je osumnjičeni priveden uoči sportskog spektakla kome će prisustvovati i predsednik SAD Donald Tramp.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, u saradnji sa Sava Centrom, od 12. do 14. juna, organizuje besplatne večernje projekcije remasterizovanih domaćih filmskih klasika na krovu Sava Centra.
Srpska srednjovekovna tradicija puna je običaja koji bi u savremenom svetu bili potpuno neprihvatljivi, a mnogi od tih običaja prikazani su u našim fimovima i serijama.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.