OVE VEŽBE DOVODE HORMONE U RED! Evo tehnike koja povećava dotok krvi u štitnu žlezdu!
Podeli vest
Tibetanska alternativna medicina poznata je širom sveta. Pomoću jednostavnih telesnih vežbi i snagom volje organizam jača, a simptomi bolesti se povlače
Važno je što i oni koji nisu poklonici drevne medicine ne mogu imati nikakve štete ako probaju nekoliko vežbica, pogotovo ove za bolji rad štitne žlezde.
Krvni pritisak postaje sve veći problem u svetu. Ako se ne leči i ne primenjuje terapija može imate posledice po vaše zdravlje. Upravo, zbog toga ga je potrebno vratiti u ravnotežu. Uvrstite beli luk u vaš jelovnik i zauvek se rešite visokog krvnog pritiska
10.12.2021
14:03
1. Istrljajte dlanove jedan o drugi da se dobro zagreju. Tople dlanove stavite nežno na štitnu žlezdu i držite ih tako desetak sekundi.
Foto: Shutterstock
Vrlo je važno da pravilno dišemo
2. Tri puta uzastopno progutajte pljuvačku ili popijte tri gutljaja vode.
3. Izdahnite vazduh. Dok izdišete, savijte glavu napred i što jače priljubite bradu uz grudi. Držite tako bradu par sekundi bez disanja. Kad počnete da udišete vazduh, dižite bradu prema gore i zabacite glavu unazad. Zategnite vrat što više. Donju usnu podignite da pređe preko gornje. Ovo radite dok udišete. U ovom položaju zadržite nekoliko sekundi glavu. Kad počnete da izdišete vazduh, ponovo spustite glavu i priljubite bradu na grudi.
4. Dok vam je brada na grudima, polako okrećite glavu nalevo, pa nadesno, ne odvajajući bradu od grudi, tako da pritiskate grudi bočnim stranama brade. Na ovaj način se vrši odlična masaža štitne žlezde.
Ponovite sve vežbe deset puta i ne zaboravite da glavu podižete s udahom i spuštate sa izdahom.
Vežba se može raditi i kad sedite i dok stojite. Radite je redovno jer dovodi do poboljšanja rada štitne žlezde, a posebno je korisna kod hipotireoze.
Kao i kod drugih tibetanskih vežbi, važna je i psihološka komponenta: mislite pozitivno!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Krvni pritisak postaje sve veći problem u svetu. Ako se ne leči i ne primenjuje terapija može imate posledice po vaše zdravlje. Upravo, zbog toga ga je potrebno vratiti u ravnotežu. Uvrstite beli luk u vaš jelovnik i zauvek se rešite visokog krvnog pritiska
Masovni kombinovani udar izveden je tokom noći i jutra na objekte energetske i vojne infrastrukture širom Ukrajine, a vazdušna opasnost proglašena je u svim regionima zemlje od 5.30 časova.
Ruska raketa pogodila je fabriku američke kompanije Mondelez u Trostjancu, u Sumskoj oblasti, tokom masovnog napada na teritoriju Ukrajine, a prema prvim informacijama nema poginulih niti povređenih.
Video snimak čiji je glavni akter propali političar Sergej Trifunović u kom nekadašnji predsednik Pokreta slobodnih građana govori o cenzuri Aleksandre Subotić, smenjene direktorke tajkunskih medija koji posluju unutar “Junajted grupe”, ponovo je postao aktuelan nakon što je obelodanjeno da će nova uprava voditi medije poput N1, Nove, Radara i Danasa.
U emisiji Exatlon Specijal bivša učesnica Exatlona Tijana Jović, otkrila je kako su je takmičari ogovarali iza leđa i da joj je smetalo što joj se niko nije direktno obratio.
Bračni par Erski otkrio je da je prelomni momenat u Exatlonu bio odlazak Jovana Radulovića Jodžira, kao i da je za njih veliku prepreku predstavljala činjenica da se nalaze zajedno u istom timu.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
U planinskom spasavanju 2010. godine planinar Nenad Podovac iz ambisa je spasio Tatjanu Rašević, a samo dve godine kasnije, njih dvoje zakleli su se na večnu ljubav.
Sutra će u Srbiji iznad većeg dela biti pretežno oblačno i toplije. Jutarnja temperatura biće od -1 do dva, a najviša dnevna od pet do 13 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije.
Blokada Mađarske na izdvajanje kredita Evropske unije od 90 milijardi evra za Ukrajinu mogla bi da utiče i na još neodobreni zajam Međunarodnog monetarnog fonda u iznosu većem od osam milijardi dolara, piše Fajnenšel tajms.
Predsednik Rusije Vladimir Putin uvek je bio iskren na sastancima, izjavio je specijalni izaslanik američkog predsednika Stiven Vitkof, naglašavajući da bi nova runda pregovora o Ukrajini mogla da bude održana u naredne tri nedelje.
Na 76. Berlinaleu dodeljene su prestižne nagrade - Zlatni medved osvojio je Ilker Čatak za film "Žuta pisma", Sandra Hiler ponela priznanje za najbolju glumicu, a završnicu festivala obeležio je apel na značaj umetnosti u podeljenom svetu.
Izraz koji se retko čuje u svakodnevnom govoru izazvao je lavinu komentara u studiju i među gledaocima, kada je takmičar sebe opisao kao "dobrodržećeg čilagera", a Jovan Memedović kroz smeh poručio da je "daleko od toga" – pa se mnogi zapitali šta ta starinska reč zapravo znači.
Američka glumica Lisa Monkjur, koju domaća publika pamti po ulozi strane novinarke u filmu "Lepa sela lepo gore" a poljupca sa likom Velje, kog je igrao Nikola Kojo upamtila je zbog njegovog zadaha.
Voditeljka Jovana Jeremić u jutarnjem programu direktno se obratila nadležnim organima Crne Gore zbog zabrane emitovanja jutarnjeg programa u njihovoj zemlji.
Pevač Zdravko Čolić navodno je proveo dva sata u policijskoj stanici gde je davao iskaz povodom incidenta koji se dogodio kada je na njegovu kuću bačena bomba
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar