• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

11.12.2021

22:21

OČISTITE KUHINJU BEZ SKUPE HEMIJE! Sve će zablistati ako sledite ove korake!

Shutterstock

Ljubav

OČISTITE KUHINJU BEZ SKUPE HEMIJE! Sve će zablistati ako sledite ove korake!

Podeli vest

Uz malo kreativnosti možete očistiti kuhinjske elemente pomoću sledećih sastojaka

Očistite mikrotalasnu s limunom

U posudi sigurnoj za mikrotalasnu pomešajte jednu šolju vode, tri kašike jabučnog ili belog sirćeta i nekoliko kriški limuna. Dodajte malu drvenu kašiku ili čačkalicu kako smesa ne bi prokuvala. Stavite posudu u mikrotalasnu i stavite je visoku temperaturu na jednu do dve minute. Para će vam pomoći da otpustite ostatke hrane. Pažljivo uklonite posudu. Zatim pomoću spužve obrišite mikrovalnu, a tanjir očistite u toploj vodi.

Foto: Shutterstock

Limun uklanja tvrdokorne mrlje


Posude za pečenje očistite sa soli

Da biste očistili zagoreli tiganj, pospite sloj soli u tavu. Izrežite krompir na pola, a zatim ga stavite okrenutim prema dole u tiganj i očistite kružnim pokretima. So i krompir spojiće se u obliku paste koja će ukloniti prljavštinu. Isperite i osušite.

Ispolirajte srebro sa pastom za zube

Da bi pribor za jelo, srebrni pribor ili pribor za posluživanje izgledali sjajno i novo, utrljajte površinu belom pastom za zube bez gela. Upotrebite meku četkicu za zube namočenu u vodu ili vlažnu krpu kako biste kružnim pokretima trljali pastu za zube sve dok prljavština ne počne izlaziti. Nakon što sva prljavština nestane, isperite i temeljito osušite.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)
Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)

Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.

06.12.2025

17:22

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Džet set